Sık sık şöyle sorularla karşılaşıyoruz: BCAA nedir? Doğru BCAA dozu ne kadardır? BCAA’yı egzersizden önce mi, egzersizden sonra mı, yoksa yatmadan önce mi almalıyım? Aslında bu soruların cevabı sizin hedeflediğiniz şeye ve kullandığınız ürünün özelliklerine göre değişebilir, ama biz yine de aşağıdaki basit açıklamaları yapalım.
Öncelikle daima ürünün ambalajının üzerindeki talimatlara uyun. Bu bütün supplementler için geçerlidir. Önce doktorunuza danışmadan söylenenden yüksek doz almayın.
Supplementlerin ne zaman alınması gerektiğine gelirsek, gün içinde en çok yarar sağlanabilecek birkaç farklı zaman dilimi var. BCAA’nın yararları arasında dayanıklılığın artması ve kasların korunması da var, yani ağırlık kaldıranların supplementleri egzersizden önce veya egzersiz sırasında alması oldukça mantıklı. Ama BCAA’lar vücudunuzun yorgunken toparlanmasına da yarıyor, o yüzden egzersizden sonra da pekala alınabilir.


Biz BCAA supplementlerinin alınabileceği en iyi zamanın egzersizden hemen önce veya egzersiz sırasında olduğunu düşünüyoruz. Böylece hem egzersiz sırasında dayanıklılığınız artacak, hem de egzersizden sonra hemen toparlanmaya başlayacaksınız. Kullandığınız ürüne ve yaptığınız egzersizin şiddetine bağlı olarak spor salonundan evinize döndüğünüzde ikinci bir doz almak isteyebilirsiniz. Bunların dışında, pek çok insan gece ortaya çıkabilecek katabolizmayı engellemek için yatmadan önce BCAA supplementi almayı tercih ediyor.
Bu supplementlerin çoğu toz biçiminde satılıyor. Çoğu insan bu ürünleri ya suyla karıştırıyor ya da diğer supplementlere, mevyelere, süte vs. ekleyerek kendi karışımlarını yapıyorlar. Eğer siz karışımınızı egzersiz sırasında veya spor salonuna giderken içmeyi planlıyorsanız bir BlenderBottle kullanmayı düşünebilirsiniz, çünkü böylece karışımızı her yerde hazırlayabilirsiniz. En iyi BCAA’lar oldukça kolay bir şekilde karışım haline getirilebiliyor, yani aslında çok nadir durumlarda bir blendera ihtiyacınız olacak.


En Çok Satan BCAA Ürünü

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.