Bu supplementlerin kullanıcılara pek çok faydası vardır. Bu faydaları sıralamak gerekirse:
Kas direncini artırır – BCAA’lar kaslarınızı korur ve besler, böylece daha uzun egzersiz yapmanıza imkan tanır. Fiziksel, zihinsel yorgunluğu ve kas ağrısını geciktirir, dolayısıyla daha sıkı egzersizler yapmanıza izin verir ve daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.
Kas erimesini engeller – BCAA’lar aynı zamanda egzersiz kaynaklı kas erimesini engellemeye yardımcı olur. Bu, kas ağrılarını azaltır, toparlanmayı hızlandırır ve kas büyümesine yardımcı olur.

Protein sentezini teşvik eder – Klinik çalışmalar BCAA’ların özünde vücudunuzdaki hasarlı proteinlerin onarımı olarak tarif edebileceğimiz bir süreç olan protein sentezini teşvik eder. Bu, egzersiz sırasında kaslarınıza verdiğiniz hasarın onarımında yardımcı olur.


Kas büyümesini teşvik eder – BCAA’lar egzersizden sonra protein sentezini aktif hale getirerek kas büyümesinin artırılmasına yardımcı olur.

Toparlanmayı hızlandırır – Yukarıda sayılan faydalardan beslenme düzeninize belli bir miktarda BCAA supplementi ekleyerek egzersiz sonrası toparlanma sürenizi kayda değer bir şekilde hızlandırabileceğiniz sonucunu çıkarabiliriz.

Yağ yakmaya yardımcı olur – BCAA’lar egzersiz sırasında enerji elde etmek vücudunuzdaki yağları kullanarak istenmeyen kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

Kas yapmanıza yardımcı olur – Eğer hedefiniz şekle girmek ve daha büyük kaslara sahip olmaksa BCAA’lar size yardımcı olabilir.
Vücudunuzu kas büyümesi için hazırlar – BCAA’lar, özünde, vücudunuzu kas büyümesi için hazırlamaya yardımcı olmaya yarar. Böylece spor salonunda harcadığınız zaman daha verimli bir hale gelir.

Yemeklerden alınan amino asitlerden daha çabuk emilir – Supplement biçimindeki amino asitler yemeklerde bulunanlara göre çok daha çabuk emilir. Açıklama için aşağıya bakın.

BCAA supplementlerinin en büyük yararı ise hız. Dallanmış zincirli amino asitler yediğiniz yemeklerde doğal olarak bulunabiliyor, evet, ama bu supplementlerde bulunan amino asitler bazı açılardan daha üstün niteliklere sahip. Örneğin, BCAA supplementleri serbest form amino asit içerir, yani asit molekülleri izole edilmiştir. Bu da vücudun amino asidi daha hızlı emmesini sağlar.
Protein zengini yemekler yediğinizde veya hatta protein tozu kullandığınızda vücudun bu besinleri emmesi saatler alır. Oysa ki egzersiz sonrasınde zaman çok önemlidir. Amino asitler kanınıza ne kadar hızlı karışırsa o kadar çabuk toparlanırsınız ve daha az kas ağrısı çekersiniz.


En Çok Satan BCAA Ürünü

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.