Her supplementte olduğu gibi BCAA ürünlerinde de birtakım istenmeyen yan etkilere sahip olma potansiyeli vardır. Genel olarak konuşacak olursak BCAA ürünlerinin yan etkileri hafiftir. İnsanların çoğu hiçbir olumsuz etkiyle karşılaşmıyorlar.
Ancak belli supplementlerin bazı yan etkilere yol açtığı doğrudur. Örneğin birçok BCAA supplementi beta-alanin içerir. Bu madde kas yorgunluğunu ve kaslarda laktik asit birikimini engellemede oldukça etkili olsa da aynı zamanda tuhaf bir yan etkisi vardır: Kullanan pek çok insan bu maddeyi içeren bir ürün tükettiklerinde bir karıncalanma hissi yaşıyorlar.
Bu karıncalanma hissi tamamen normal bir durumdur ve endişeye yol açmamalıdır. Vücudunuz supplemente alıştığında, veya ürünü kullanmayı bıraktığınızda kaybolacaktır. Ayrıca unutmayın ki bütün BCAA ürünleri değil, sadece bazıları beta-alanin içerir.
En iyi BCAA supplementleri hiçbir istenmeyen yan etkiye yol açmamasını beklediğimiz basit, kanıtlanmış bileşenler içerir. Ama her insan farklıdır, o yüzden vücudunuza dikkat edin ve istenmeyen etkileri doktorunuza rapor edin.
Not: Bu sitede yer alan hiçbir ürünü önce bir doktora danışmadan tüketmenizi önermiyoruz!


En Çok Satan BCAA Ürünü

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.