Dymatize ISO-100 | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU53%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ95%
BİLEŞEN SAĞLIĞI66%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK77%
76%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (3 Votes)
78%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 0,5 gram olarak ölçüldü. Ürünün etiketinde yağ içeriği ile ilgili bir bilgi yok.

Analizimizde herhangi bir kolestrol içeriği tespit etmedik. Bu durum ürün etiketi ile uyumlu.

Bir dozda bulunan toplam sodyum içeriği 52,7 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 50 miligramdan yalnızca %5,4 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum içeriği 53,5 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 60 miligramdan %10,8 daha az.

Analizimizde herhangi bir şeker içeriği tespit etmedik. Bu durum ürün etiketi ile uyumlu.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 77,1 gram olarak ölçüldü. 28 gramlık bir dozda 21,6 gram protein bulunacaktır. Bu miktar etikette yazan miktardan %13,6 daha az.

Ürünün her 100 gramında 0,44 gram serbest amino asit glisin tespit edildi. Bu miktar biraz ürüne kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %89’u proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının oldukça üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 0,5 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Bu ürün hiçbir şekilde şeker içermiyor.

52,7 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %3,5’ini karşılıyor.

Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %5,4’ünü karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.

satin-al
BİLEŞEN SAĞLIĞI

Dymatize ISO-100 bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Bu ürün nispeten daha güvenli olaran bir yapay tatlandırıcı seçeneği olan sukralozu (Splenda) kullanıyor. Bu maddenin, daha önce migrenden muzdarip olan insanlarda migreni tetiklediğine dair sınırlı klinik bulgular mevcut. Klinik araştırmalar herhangi bir kanserojen özelliğe veya üreme ve sinir sistemlerinde herhangi bir yan etki oluşturabilecek bir özelliğe rastlamadı.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu protein supplementi en hızlı sindirilen whey biçimi olan whey protein izolatını kullanıyor. Whey proteini izolatı, spordan sonra toparlanmak ve kas yapmak için ideal (yavaş sindirilen proteinler ise iştah bastırmak ve katabolizmaya karşı koruma sağlamak için ideal). Bu üründeki protein yoğunluğu %77,1 seviyesinde (bir dozda 21,6 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) orta derecede etkili olabilecek bir düzeyde.

Whey proteininin sağlanması beklenen birçok yarar var. Bunlara örnek vermek gerekirse; kas büyümesi, kilo kaybı ve kan şekeri düzenlenmesi. Whey proteini kaynakları aynı zamanda iştah bastırıp kalp hastalığı riskini de azaltabiliyor; ama bu yararların tam olarak kanıtlanması için daha fazla araştırma yapılması lazım. Bu son iki yarar daha çok kazein ve soya proteini gibi diğer protein kaynaklarıyla bağdaştırılıyor.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

1 Yorum

  1. barış

    Bu yaptığınız inceleme çok iyi bir şey emeğinize sağlık daha fazla inceleme beklemekteyiz.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.