Listemizi sıralamadan önce aklınıza takılabilecek bazı soruları yanıtlayalım:

BCAA supplementleri nedir?
BCAA supplementlerinin faydaları nedir?
BCAA supplementi almalı mıyım?
BCAA supplementleri nasıl kullanılır?
BCAA supplementlerinin yan etkileri var mıdır?
İyi bir BCAA ürününde aranması gereken şeyler nelerdir?

Eğer aktif bir insansanız sağlıklı yemenin ve vücudunuzun gerekli besinleri almasının önemini biliyorsunuzdur. Sporcular, güçlenmek için çalışanlar ve fitness heveslileri için günlük besin ihtiyacı sıradan insanlara göre çok daha yüksektir.

Eğer düzenli aralıkta egzersiz yaparsanız vücudunuz sizden normalden fazla besin bekler. Resmi beslenme kılavuzları yalnızca bir başlangıç noktasıdır; sıradan, nispeten hareketsiz insanlara yapılan bir öneridir. Eğer bir sporcu veya ağırlık kaldırıcıysanız beslenme düzeniniz biraz daha farklı olmalı.

İhtiyacınız olan temel ekstra besin proteindir. Protein, sağlıklı kasların yapı taşıdır. Peki proteinin yapı taşı nedir? Amino asitlerdir. Amino asit nedir diye soracak olabilirsiniz. Kısaca açıklayacak olursak, amino asitler, vücudumuzda gerçekleşen pek çok sürecin hayati bir parçası olan proteinleri oluşturan organik bileşiklerdir. Amino asitlerin insan vücudunda hayati önem arz eden işlevleri vardır. Bu işlevlerin ötesinde, amino asitlerin güçlenmek için çalışan insanlar için ayrı bir önemi vardır, çünkü vücuttaki diğer pek çok işlevlerinin yanı sıra amino asitler kas dokularının oluşumuna ve onarımına yardımcı olurlar.

Amino asitlerin yüzlerce farklı türü vardır, ama bunlardan en önemlisi dallanmış zincirli amino asitlerdir (“branched chain amino acids”). BCAA’lar olarak da bilinen bu amino asitler kaslarınızın yorucu aktivitelerden sonra toparlanmasına yardımcı olur ve büyümelerini, güçlenmelerini sağlar. BCAA’lar hayati önem taşıyan amino asitlerdir. Vücudunuz normal bir şekilde çalışmak için bu amino asitlere ihtiyaç duyar, ama gelin görün ki onları kendi içinde üretemez. Bu da söz konusu amino asitleri beslenme planınıza dahil etmeniz gerektiği anlamına gelir. BCAA’ların pek çok faydası vardır. Bu faydalardan bazıları hemen hissedilirken diğerleri sizi daha kalıcı ve uzun vadeli bir şekilde etkiler.

BCAA kategorisinde üç farklı amino asit vardır: Lösin, izolösin ve valin. Her biri farklı bir şekilde çalışır ve vücudunuza farklı faydalar sağlar. Genel olarak konuşacak olursak aralarında en önemlisi lösindir, çünkü protein sentezinde önemli bir rol oynar.

Dallanmış zincirli amino asitler, protein zengini besinlerde doğal olarak bulunur. Et, fasulye, kuru yemiş gibi besinler ve bazı tahıllar yoğun bir BCAA içeriğine sahiptir. BCAA zengini besinler hakkında daha fazla bilgi almak için Livestrong.com’a başvurabilirsiniz.

Sıradan insanlar büyük ihtimalle günlük beslenmelerinde vücutlarının çalışması için gerekli olan amino asitleri alıyorlar. Ancak sporcular ve özellikle de vücut geliştiricileri için durum çoğu zaman farklı. Fitness heveslileri de egzersizle yordukları vücutlarını güçlendirmek için ekstra BCAA’lara ihtiyaç duyarlar.

Ağırlık kaldıran insanların çoğu kendi beslenme düzenleriyle yeteri kadar dallanmış zincirli amino asitler edinemezler. Neyse ki doğal beslenme düzeninize katkıda bulunabilecek BCAA hapları ve tozları var. İyi BCAA supplementleri yüksek dozda lösinleri, izolösinleri ve valinleri size kolayca tüketilebilir bir biçimde sunuyor. Şimdi bu supplementlerle ilgili daha fazla bilgi edinelim.

 

Sonuç olarak en iyi BCAA supplementleri hangileridir?
Biz bu soruya yanıt vermek için etraflıca bir araştırma yaptık ve sizin için en iyi BCAA supplementlerinden oluşan bir liste hazırladık.
Lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim. İşte 2016’nın en iyi BCAA supplementleri:

2016’nın En İyi BCAA Supplementleri


#Bonus Ürün – MusclePharm Amino1

Nedir: Amino1, MusclePharm’ın ürettiği yeni bir toparlayıcı hidrasyon içeceği karışımı. 3 gram BCAA’yı bir enerji ve hidrasyon karışımı ile birleştiren Amino1, size sıkı bir egzersizden sonra eski halinize çevirecek hemen her şeye sahip.

Özellikler:
Her dozunda 3 gram BCAA var.
5 gram lösin.
500 miligram izolösin.
1 gram valin.
Hidrasyon için eklenen elektrolitler.
Enerji için eklenen amino asitler.
Egzersizden sonra sıvı kaybıyla mücadele ediyor.
Vücudun toparlanmasına yardım ediyor.
Kas büyümesini tetikliyor.
Protein sentezi başlatıyor.
Yorgunluğu ve kas ağrılarını azaltıyor.
Tadı çok güzel.

Eksiklikler:
Pahalı sayılır.

Kim üretiyor: Amino1 supplement sektöründeki en büyük firmalardan biri olan MusclePharm tarafından üretiliyor. Sektörde bir dev olan MusclePharm, kaliteleri ve dürüstlükleriyle sağlam bir itibar elde ettiler ve bugün her zamankinden daha fazla sadık takipçileri var.
İçinde ne var: Her bir dozunda;
3 gram BCAA; 5 gram lösin, 1 gram valin ve 500 miligram izolösin. BCAA’ların pek çok faydası var. Protein sentezini artırarak kas kütlesini büyütüyor, toparlanma süresini kısaltıyor, vs.
4775 miligram selüler enerji karışımı; glisin, alanin, sitrulin malatı, karnitin, vs. Bu karışım vücudun azalan enerji depolarını yeniden doldurmayı amaçlıyor.
2323 miligram amino hidrat karışımı; torin, Hindistan cevizi tozu, pancar kökü özütü, vs. Bu karışım egzersizden sonra vücudun kaybettiği sıvıyı tekrar kazanmasına yardımcı oluyor. Bu da toparlanma süresini kısaltıyor.

Sonuç: Amino1, toparlanma supplementi arayanlar için harika bir ürün. Bu supplement önemli miktarda amino asitin yanı sıra vücudunuzun toparlanmasına, rehidre olmasına ve kaybettiği enerjisini kazanmasına yardımcı olması için diğer pek çok bileşen sunuyor. Fiyatı biraz yüksek, ama pek çok insan için bu ürün buna değer.

 


#12 – Hardline BCAA Matrix

BCAA MATRIX NEDİR?

Hardline BCAA Matrix, tüm sporculara hitap eden özel olarak formüle edilmiş bir üründür. İlave şeker, karbonhidrat veya yağ içermez. Aspartam içermez. 4:1:1 oranında L-Leucine, L-Valine ve L-Isoleucine içerir. Dallı zincirli amino asitler (BCAA) olarak isimlendirilen bu amino asitler, iskelet kaslarında en yoğun bulunan amino asitlerdir. Örneğin, tipik bir protein öğününden sonra kaslar tarafından emilen amino asitlerin %90’ını BCAA’lar oluşturur. Serbest formda olan BCAA’lar, kana hızla karışır ve her porsiyonda günlük ihtiyacınız olan BCAA’yı sağlar.

satin-al

 

 

Kaslarda amino asit havuzunun %60’ını ve vücutta toplam amino asit döngüsünün %20’sini Glutamin oluşturur. Diğer amino asitlerin aksine sadece Glutamin’in 2 nitrojen atomu vardır ve nitrojen mekiği olarak bilinir. Vücudun en çok hangi bölgesinde gereksinim varsa o bölgeye nitrojen taşır. Glutamin tüm amino asitler içinde en çok fonksiyona sahip olan temel bir amino asittir ve sporcular tarafından temel bir gıda takviyesi olarak kullanılır. Antrenmanlar sırasında en çok tüketilen amino asit Glutamin’dir. Glutamin hem anabolik hem de anti katabolik bir amino asittir.

Taurin; methionin ve sistinden türetilen sülfür türevi yarı esansiyel bir amino asittir. Vücutta doğal olarak bulunur. Özellikle enerji içeceklerinde kullanılır.

Düşük ısıda mikro filtre edilmiş peptid formda olan yüksek standartlı whey protein hidrolizatı, kana hızla karışan protein sağlar. Ayrıca amino asit türevi olan Arjinin Alfa Ketoglutarat de bulunur.

Hardline BCAA Matrix yoğun antreman dönemlerinde protein dengesini korumaya yardımcı olur. Hardline BCAA, B6 vitamini ile zenginleştirilerek etkisi arttırılmıştır.

KULLANIM ŞEKLİ

Kullanım: Antrenmandan 30 dakika önce 1 porsiyon [1 ölçek(40 cc = 21g)] ve antrenmandan hemen sonra 1 porsiyon [1 ölçek (40 cc = 21g)] 300 ml su ile karıştırılarak günde 2 defa kullanınız.

 


#11 – Cellucor COR-Performance Beta-BCAA

Nedir: Cellucor COR-Performance Beta-BCAA piyasadaki nispten iyi BCAA supplementlerinden bir tanesi. 5 gram BCAA’yı 2:1:1 oranıyla sitrulin malatı ve beta-alanin ile birleştiren bu ürün bulabileceğiniz iyi bir ‘her şey dahil’ BCAA supplementi.

satin-al

 

 

Özellikler:
5 gram BCAA içerir.
5 gram lösin içerir.
25 gram valin içerir.
25 gram izolösin içerir.
İçine Sitrulin malatı ve beta-alanin eklenmiştir.
Kas dayanıklılığını destekler.
Kas büyümesini tetikler.
Protein sentezini artırır.
Kas ağrılarını ve yorgunluğunu azaltır.
Vücudun katabolik bir duruma girmesini engeller.
Toparlanma süresini kısaltır.
Egzersiz sırasında dayanıklılığı arttırır.
Fiyatı hesaplı.
İçerdiği bileşenler yüksek kalite.
Hem kadınlar hem de erkekler için en iyi BCAA.
Üç farklı lezzetli aromada bulunabiliyor.
Karıştırılması kolay.

Kim üretiyor: Beta-BCAA, supplement sektöründe en bilinen markalardan biri olan Cellucor tarafından üretiliyor. Her ne kadar daha ziyade inanılmaz popüler olan egzersiz öncesi C4 supplementleri ile bilinse de Cellucor’un ürettiği yararlı fitness supplementleri geniş bir yelpazeye yayılıyor. Milyonlarca sadık müşterileri ve sektörün en iyilerinden olan araştırma ve geliştirme ekibiyle Cellucor kesinlikle güvenebileceğiniz bir firma.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakiler bulunur.
5 gram BCAA; 5 gram lösin, 1,25 gram valin ve 1,25 gram izolösin. Bu serbest formlu BCAA karışımı hızlı bir şekilde emiliyor ve böylece kaslarınızı besliyor, toparlanmanızı hızlandırıyor.
2 gram sitrulin malatı. Vücuttaki nitrik oksit üretimini artırdığı bilinen sitrulin malatı, yaptığınız egzersize güçlü bir destek verirken diğer yandan aldığınız besinlerin alımını iyileştirir.
6 gram beta-alanin – Laktik asit birikmesini yavaşlatarak egzersiz sırasında dayanıklılığınızı artırdığı kanıtlanmıştır. Bu da kas yorgunluğunu geciktirir.
700 miligram HICA – A-hidroksizokaproik acid olarak da bilinen HICA, lösinin bir metabolitidir ve kas büyümesini teşvik ettiği, toparlanma süresini kısalttığı kanıtlanmıştır.

Sonuç: Bu ürün piyasadaki en iyi BCAA tozu. Ürünün içerdiği sağlam BCAA dozları sadece bir başlangıç. Bunların üzerine araştırmalarla kanıtlanmış dozlarda sitrulin malatı, beta-alanin ve HICA eklenince elinize güçlü ve etkili bir supplement geçiyor. Her ne kadar ucuz bir seçenek olmasa da Cellucor Beta-BCAA fiyatına göre harika performans veriyor ve hemen herkes için çok iyi bir seçim.


#10 – EVL NUTRITION BCA5000

Nedir: BCAA 5000, EVLUTION Nutrition tarafından üretilen basit ve oldukça etkili bir toparlanma supplementi. Her dozunda 5 gram BCAA olan bu supplement, sağlıklı ve çabuk bir toparlanma için en çok gereken bileşenleri gereksiz hiçbir madde içermeksizin sunuyor.

Özellikler:
Her dozda 5 gram BCAA.
5 gram lösin.
25 gram valin.
25 izolösin.
Protein sentezini artırır.
Egzersiz sonrası toparlanmaya yardımcı olur.
İnce kas yapısı.
Dayanıklılığı artırır.
Kolayca tüketilebilen kapsüllerde satılıyor.
Fiyatı uygun.

Eksiklikler:
Dozu büyük. Gün başına 8 kapsül düşüyor.

Kim üretiyor: BCAA 5000 yeni, fakat hızla genişleyen bir supplement üreticisi olan EVLution Nutrition tarafından üretiliyor. Daha önce rakip bir firma olan BMX’te çalışan Mike Spinner tarafından kurulan EVLution Nutrition 2013’te faaliyet başladı ve şimdiden sadık bir müşteri kitlesi kazandı. Firmanın bugünkü etkileyici ürünlerine bakınca kendimizi yakın gelecekte çıkaracakları supplementleri hayal ediyoruz ve kendimizi heyecanlanmaktan alıkoyamıyoruz.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
5 gram BCAA; 5 gram lösin, 1,25 gram valin ve 1,25 gram izolösin. Yapılan birçok klinik araştırmaya göre dallanmış zincirli amino asitler protein sentezine ve kas onarımına yardımcı olarak egzersiz sonrası toparlanma süresini kısaltıyor.

Sonuç: BCAA 5000 iyi bir markanın bir ürünü. Doz başına 0,50$’e denk geliyor, yani fiyata göre performansı iyi. Ancak her gün 8 kapsüllük dozu biraz büyük.

 


#9 – Infinite Labs BCAA Caps

Nedir: Infinite Labs BCAA Caps basit, ama çok önemli bir toparlanma supplementi. Bu haplar her dozunda 3 gram BCAA içeriyor ve kullanım kolaylığı sağlama amacıyla kapsül şeklinde üretiliyor. Dallanmış zincirli amino asitlerden başka bir şey içermeyen bu ürün yalın ve etkili.

satin-al

 

 

Özellikler:
Her dozda 3 gram BCAA (2:1:1 oranıyla) içeriyor.
5 gram lösin içeriyor.
750 miligram valin içeriyor.
750 miligram izolösin içeriyor.
Kasların onarımına yardımcı olur.
Toparlanmaya yardımcı olur.
Protein sentezini artırıyor.
Dayanıklılığı artırıyor.
Kullanımı kolay kapsüllerde satılıyor.
Yorgunluğu azaltıyor.

Eksiklikler:
Bu listedeki diğer ürünlere kıyasla düşük BCAA içeriği.
Birden fazla doz almak gerekebilir.

Kim üretiyor: BCAA Caps orta büyüklükte bir sağlık ve fitness ürünleri üreticisi olan Infinite Labs tarafından üretiliyor. Merkezi Florida eyaletindeki Orlando’da olan bu firma sektörde hızla yükseliyor. Bugün, ürettikleri etkili ve ucuz ürünleri kullanmaktan zevk alan yüzbinlerce hayranları var.

İçinde ne var: Her biri dozu aşağıdakileri içeriyor;
3 gram BCAA; 1500 miligram lösin, 750 miligram valin ve 750 miligram izolösin. Pek çok klinik testin gösterdiği üzere BCAA’lar vücudunuza kas yapma, egzersizden sonra çabuk toparlanma ve kas sağlığını daha iyi koruma açısından yardım edebilir.

Sonuç: Bu ürün, beslenme düzeninize BCAA ekleyerek size fitness hedeflerinize ulaşmanız için basit ve hesaplı bir yol sunuyor. Her ne kadar doz başına ucuza gelse de bu dozların her birinde bu listedeki diğer ürünlere kıyasla daha az amino asit var. Aklınızda bulunsun.


 

#8 – Dymatize BCAA Complex 2200

Nedir: BCAA Complex 2200, yüksek kalite serbest formlu BCAA’ları 2:1:1 oranında sunuyor. 2,2 gram BCAA’yı B6 vitamini ile birleştiren buy ürün günlük besin alımınızı iyileştirmede ucuz ve kolay bir yol.

satin-al

 

 

Özellikler:
Her dozunda 2 gram BCAA içeriyor.
1 gram lösin içeriyor.
550 miligram valin içeriyor.
550 miligram izolösin içeriyor
Enerji sağlamak için B6 vitamini içeriyor.
Kolayca tüketilmesi için kapsül biçiminde.
Toparlanmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor.
Protein sentezini güçlendiriyor.
Egzeersiz sırasında dayanıklılığı artırıyor.
Kas dokularının oluşumuna yardımcı oluyor.
Fiyatı hesaplı.

Eksiklikler:
BCAA içeriği diğer ürünlere kıyasla düşük. Birden fazla doz almak gerekebilir.

Kim üretiyor: Bu supplement 1994 yılında kurulan orta büyüklükte bir firma olan Dymatize Nutrition tarafından üretiliyor. Sektördeki 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Dymatize ortaya çıkardıkları kaliteli ve etkili ürünlerle kendilerine bir isim yapmış durumdalar.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
2 gram BCAA; 1100 miligram lösin, 550 miligram valin ve 550 miligram izolösin. Dallanmış zincirli amino asitler vücutta çok önemli bir rol oynuyor; kaslara hasar gelmesini önlüyor, yeni kas dokusu oluşumuna katkı yapıyor, vs.
5 miligram B6 vitamini. Doğal bir enerji veriyor.

Sonuç: BCAA Complex 2200 iyi bir ürün. Kas büyümesi için büyük önem arz eden amino asitleri sağlam bir dozda sunuyor. Ama şu aklınızda bulusun; bu ürünün bir dozunda bulunan amino asit miktarı listedeki diğer ürünlere göre daha az. O yüzden en iyi sonucu elde etmek için birden fazla doz almanız gerekebilir.


 

#7 – Gaspari Nutrition BCAA 6000

Nedir: BCAA 6000 lösin ağırlıklı bir supplement. 6 gram dallanmış zincirli amino asidi 4:1:1 oranında sunuyor. En etkili BCAA türü olan lösinin üzerine odaklanan bu ürün, aynı zamanda daha düşük dozlarda valin, izolösin ve B6 vitamini de içeriyor.

satin-al

 

 

Özellikler:
6 gram BCAA içeriyor.
4 gram lösin içeriyor.
1 gram valin içeriyor.
1 gram izolösin içeriyor.
Enerji sağlaması için B vitamini eklenmiş.
Kolay kullanım sağlamak için tablet formuna sahip.
Kas büyümesini tetikliyor.
Protein sentezini başlatıyor.
Toparlanmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor.
Egzersiz sırasında dayanıklılığı artırıyor.

Eksiklikler:
Nispeten pahalı bir ürün.

Kim üretiyor: BCAA 6000 iyi bilinen, büyük bir yüksek kalite fitness supplementi üreticisi olan Gaspari Nutrition tarafından üretiliyor. 1998’den beri bu sektörde olan Gaspari’nin adı kalite ile anılıyor. Bugün firmanın oldukça büyük bir hayran kitlesi ve geniş bir ürün çeşitliliği var.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
6 gram BCAA; 4 gram lösin, 1 gram valin ve 1 izolösin. Dallanmış zincirli amino asitlerin, özellikle de lösinlerin, protein sentezine ve vücuttaki kasların gelişmesine yardımcı oldukları, ağır aktivitelerden sonra toparlanmayı hızlandırdıkları kanıtlanmış bir gerçek.
3 miligram B6 vitamini. Egzersizleriniz için ekstra enerji sağlıyor.

Sonuç: BCAA 6000 iyi bir ürün. Üç BCAA türü arasında en önemlisi olan lösinin üzerine odaklanıyor. Bu supplement diğer ürünlere göre daha kolay kullanıyor, zira toz değil, kapsül halinde geliyor. Ancak listedeki diğer bazı seçeneklere göre fiyatı daha yüksek.


 

#6 – BSN Amino X

Nedir: BSN Amino X suya atıldığında hemen eriyen bir BCAA supplementi. Her dozunda tam 10 gram ufalanmış amino asit içeren bu supplementi karıştırmak çok kolay. Farklı lezzetli aromalara sahip olan bu ürünü içmek için sabırsızlanacaksınız!

satin-al

 

 

Özellikler:
Her dozunda 10 gram amino asit içeriyor.
Dayanıklılığı artıran bileşenler eklenmiş.
D vitamini eklenmiş.
Karıştırılması çok kolay.
Lezzetli meyve aromalarına sahip.
Şeker içermiyor.
Egzersiz sırasında dayanıklılığı artırıyor.
Anti-katabolik.
Protein sentezini iyileştiriyor.
Egzersiz sonrası toparlanmayı hızlandırıyor.
Tadı çok iyi!

Eksiklikler:
Hangi BCAA türünden ne kadar içerdiği listelenmemiş.

Kim üretiyor: Amino X supplement ve diğer sağlık ürünleri üreten büyük bir firma olan BSN tarafından üretiliyor. BSN’nin sloganı: “Birinci ol!” Müşterilerine tam da bu konuda yardımcı oluyorlar. Yenilikçi ve etkili supplementleri hesaplı bir fiyatta yaratarak BSN bu sektördeki oyunun kurallarını değiştiriyor ve müşterilerinin her zaman hayalini kurdukları vücudu elde etmelerine yardımcı oluyor.

İçinde ne var: Her dozunda;
10 gram amino asit; lösin, valin, izolösin, alanin, torin ve sitrulin. Bu karışım sağlıklı bir toparlanma için gereken üç BCAA’yı ve diğer pek çok fayda sağlayan diğer amino asit türlerini içeriyor.

Sonuç: Amino X harika bir amino asit supplementi. Size yalnızca BCAA değil, aynı zamanda sağlıklı kalmanız ve egzersizlerinizden daha iyi verim almanız için gereken torin, sitrulin ve alanin gibi maddeleri de sunuyor. Ürünün formülü kolay karıştırılabilmesi için hazırlanmış. Supplementin tek kötü yanı her bir amino asitten ne kadar içerdiğinin açıklanmamış olması.

 


#5 – MusclePharm BCAA 3:1:2

Nedir: BCAA 3:1:2, MuslePharm’ın ürettiği eşsiz ve etkili bir ürün. Toz yerine BCAA hapları kullanan MuslePharm bu yararlı supplementleri tüketmek için tamamen yeni bir yol icat etmiş. Güçlü bir formülü ve hesaplı bir fiyatı olan bu ürün piyasadaki en iyi BCAA haplarından biri.

satin-al

 

 

Özellikler:
6 gram BCAA içeriyor (3:1:2 oranında).
3 gram lösin içeriyor.
2 gram valin içeriyor.
1 gram izolösin içeriyor.
Kolay kullanım için kapsül şeklinde.
Günlük ihtiyacınızı karşılamak için bir başka supplemente gerek bırakmıyor.
Anti-katabolik.
Kas kütlesini artırıyor.
Toparlanma süresini kısaltıyor.
Yağ kaybına yardım ediyor.
Fiyatı oldukça düşük.
Şeker veya tatlandırıcı içermiyor.

Eksiklikler:
Dozları büyük. Her dozda 8 kapsül tüketilmesi gerekiyor.

Kim üretiyor: BCAA 3:1:2, MusclePharm tarafından üretiliyor. Sektördeki en büyük isimlerden biri olan MusclePharm üstün kaliteye sahip ve kolayca edinilebilen ürünleriyle biliniyor. Uzmanlardan oluşan ekipleri gerçekten yenilikçi ürünler üretiyorlar ve bu ekibin küçük olması ürünlerin fiyatının düşük olmasını sağlıyor.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
6 gram BCAA; 3 gram lösin, 2 gram valin ve 1 gram izolösin. MusclePharm bu amino asitlerden en yüksek faydayı ortaya çıkarmak için 3:1:2 oranını kullanıyor.

Sonuç: Eğer kapsül biçiminde bir supplement arıyorsanız bu ürün sizin için ideal. BCAA 3:1:2 güçlü, etkili, ucuz ve kullanımı kolay bir supplement. Ve her ne kadar her dozu tam 8 kapsül büyüklüğün de olsa bu kullanım her seferinde bir karışım hazırlamaktan daha kolay. Ayrıca supplement toz değil, kapsül halinde geliyor, yani tatlandırıcı içermiyor.


 

#4 – BPI Sports Best BCAA

Nedir: Best BCAA bulabileceğiniz en iyi BCAA supplementlerinden biri. Bu basit, güçlü ve etkili BCAA tozu BPI Sports tarafından üretiliyor ve her dozunda 5 gram BCAA’yı 1000 miligram CLA ve agmantinle birleştiriyor.

Özellikler:
5 gram BCAA içeriyor (2:1:1 oranında).
5 gram lösin içeriyor.
25 gram valin içeriyor.
25 gram isolösin içeriyor.
CLA ve agmantin eklenmiş.
Protein sentezini tetikliyor.
Katabolizmayı engelliyor.
Toparlanmayı hızlandırıyor.
Kas büyümesini teşvik ediyor.
Kas ağrılarını ve yorgunluğu engelliyor.
Eşsiz formülü besinlerin emilimini artırıyor.
Çok ucuz.
Ödüllü ürün. Yılın Amino Asit Supplementi ödünün sahibi.
5 farklı lezzetli aromaya sahip.

Kim üretiyor: Best BCAA yeni, ama hızla büyüyen bir sporcu gıdası firması olan BPI Sports tarafından üretiliyor. 2010 yılında kurulan BPI Sports kısa sürede sektörün ağır toplarından biri oldu ve bugün yenilikçi, etkili ve yüksek kalite ürünleri düşük fiyatlarda sunmaları ile tanınıyorlar.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
5 gram BCAA; 5 gram lösin, 1,25 gram izolösin ve 1,25 gram valin. Dallanmış zincirli amino asitler protein sentezini artırmaları, atletik performansı iyileştirmeleri ve toparlanma süresini kısaltmaları ile biliniyorlar. BPI Sports bu üründe özel bir birleşim yöntemi kullanıyor. Bu yöntem ürünün içerdiği maddelerin besin değerini koruyor ve supplementi daha da etkili bir hale getiriyor.
1 gram CLA (konjuge linoleik asit). Bu madde kilo vermenize yardımcı olabilecek sağlıklı bir yağ türü.

Sonuç: Best BCAA harika bir ürün ve tavsiye listemizin başlarında yer alıyor. Eşsiz formülü vücutta sindirilmesini kolaylaştırıyor. Bu da her dozda BCAA’nın bütün faydalarını görebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca tadı çok güzel ve fiyatı da düşük sayılır.

 


 

#3 – Optimum Nutrition PRO BCAA

Nedir: Pro BCAA, Optimum Nutrition tarafından üretilen güçlü bir BCAA toparlanma supplementi. Her dozunda 8 gram BCAA’yı glutamin, elektrolit ve bitkisel besinlerle birleştiren Pro BCAA egzersiz sonrası toparlanma ihtiyaçlarınıza cevap veren tam bir çözüm.

satin-al

 

 

Özellikler:
Her dozunda 8 gram BCAA içeriyor.
4 gram lösin içeriyor.
2 gram valin içeriyor.
2 gram izolözin içeriyor.
Hidrasyon sağlamak için elektrolit eklenmiş.
Hızlı toparlanma sağlamak için glutamin eklenmiş.
Kasların korunmasına yardımcı oluyor.
Egzersiz sırasında dayanıklılığı artırıyor.
Kas ağrılarını azaltıyor.
Egzersiz sonrası yorgunluğu azaltıyor.
Protein sentezini teşvik ediyor.
Toparlanma süresini kısaltıyor.
Katabolizmayı engelliyor.
Yüksek kalite bileşenler içeriyor.
Sektörün en iyilerinden Optimum Nutrition tarafından üretilmiş.
Fiyatı hesaplı.

Kim üretiyor: PRO BCAA, Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. Sektördeki en büyük firmalarından olan Optimum Nutrition, yenilikçi ve etkili sağlık supplementleri ile kendilerine isim yaptılar. Her ne kadar daha çok Gold Standard serileri ile biliniyorlarsa da bu firma aklınıza gelebilecek her türlü fitness supplementini üretiyor.

İçinde ne var: Her bir dozunda bulunanlar;
8 gram BCAA; 4 gram lösin, 2 gram valin ve 2 gram izolösin var. Hızlı sindirilen BCAA’lar hemen işe koyuluyor, egzersiz sırasında ve sonrasında sizi beslemeye başlıyor.
5 gram glutamin. Bu maddenin egzersiz sonrası toparlanma süresini hızlandıran birçok özelliği var.
Elektrolitler. Bunlar egzersiz sırasında kaybettiğiniz sıvıyı telafi ediyor, böylece daha uzun süre çalışmanızı ve dolayısıyıla daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Sonuç: Pro BCAA çok iyi bir ürün ve tavsiye listemizin başlarında yer alıyor. Eşsiz formülü vücutta sindirilmesini kolaylaştırıyor ve bu her dozda tam BCAA faydalarını görebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca tadı çok güzel, fiyatı ise oldukça hesaplı.

 


 

#2 – Transparent Labs CoreSeries BCAA Glutamine

Nedir: CoreSeries BCAA Glutamine, egzersizden sonra toparlanmanıza yardım etmek üzere tasarlanmış yeni bir BCAA supplementi. Her dozunda 8 gram BCAA’yı 5 gram glutamin ile birleştiren bu supplement vücudunuza tamamen toparlanmak ve daha fazla kas yapmak için gereken bütün araçları veriyor. Ayrıca, diğer bütün Transparent Labs ürünlerinde olduğu gibi, bu supplement asla gıda boyası gibi gereksiz katkı maddeleri içermiyor. İhtiyacınız olan her şey var, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey yok.

Özellikler:
Her dozunda 8 gram BCAA içeriyor.
5 gram glutamin içeriyor.
Hidrasyon için 5 miligram Hindistan cevizi tozu içeriyor.
Protein sentezini tetikliyor.
Kas ağrılarını azaltıyor.
Daha uzun egzersiz süresi için kas yorgunluğunu geciktiriyor.
Kas büyümesini artırıyor.
Yağ kaybı potansiyelini artırıyor.
Glükoz metabolizmasını iyileştiriyor.
Sağlıklı bağışıklık işlevlerine yardımcı oluyor.
Katabolik bir duruma geçişe engel oluyor.
Gereksiz bileşenler içermiyor.
Yeşil elma ve ahududu aromalarına sahip.

Kim üretiyor: CoreSeries BCAA Glutamine son yıllarda çok büyük bir hızla genişleyen orta büyüklükte bir supplement üreticisi olan Transparent Labs tarafından üretiliyor. Transparent Labs’ın temel özelliği, adı üstünde, şeffaflık (‘tranparency’). Firmanın bütün ürünleri içerdiği bileşenleri açıkça listeliyor ve asla gereksiz veya zararlı olabilecek şeyler içermiyor. Transparent Labs, sektördeki en dürüst ve güvenilir firmalardan bir tanesi.

İçinde ne var: Her bir dozunda;
8 gram BCAA; 4 gram lösin, 2 gram valin ve 2 gram izolösin. BCAA’lar vücudun kas dokularını oluşturmasında ve onarmasında hayati bir rol oynuyor. Bu amino asitler hem egzersiz sonrası toparlanmanın, hem de kas büyümesinin önemli bir parçası.
5 gram glutamin. Protein sentezi sürecinde önemli rol oynayan bir amino asit.
5 miligram Hindistan cevizi suyu tozu. Elektrolit içeriyor ve hidrasyon sağlıyor.

Sonuç: CoreSeries BCAA Glutamine piyasadaki en iyi toparlanma supplementlerinden biri. Yalnızca büyük dozda dallanmış zincirli amino asitleri içermekle kalmıyor, aynı zamanda her dozunda 5 gram glutamin, üstüne bir de hidrasyon için Hindistan cevizi suyu içeriyor. Toparlanmanızı hızlandırmak için gereken her şeyi içeren ve gerekmeyen hiçbir şeyi içermeyen BCAA Glutamine mükemmel bir ürün.


 

optimum-bcaa-5000
#1 – Optimum BCAA 5000 Laboratuvar İncelemesine göre en iyi BCAA supplementi! Detaylı laboratuvar incelemesi için tıklayınız!

 

satin-al

 

 

 

 

 


Son Notlar
Düzenli bir şekilde egzersiz yapan hemen herkes beslenme düzenine bir BCAA takviyesi yapabilir. Siz de bu kılavuzu okuduğunuza göre BCAA supplementleri hakkında bilgi sahibi sayılırsınız. Bu ürünler nedir, ne yapar, nasıl kullanılır ve kaliteli olanları nasıl bulunur; biliyorsunuz. Artık yapmanız gereken tek şey bir karar verip, önerdiğimiz ürünlerden birini edinmek!
Son olarak bu siteye daha sonra tekrar gelmenizi öneriyoruz. Firmalar daima yeni ürünler çıkarıyor ve biz de tavsiye listemize sürekli yeni eklemeler yapıyoruz. O yüzden lütfen bu sayfayı sık kullanılanlar listenize ekleyin ve mevcut BCAA stoklarınızı tüketince bizi yine ziyaret edin!


En Çok Satan BCAA Ürünü

4 Responses

 1. Burçin

  Arkadaşlar ben haftanın 4 günü 3 saat spor yapıyorum uzun yıllardırda yaparım ama ara vererek.. şimdiye kadar hiç takviye almamıştım Benim hoca bana Aminoasit içersen iyi olur deyince başladım fakat araştırmalarıma göre bana getirttiği Amino nun markasını araştırdım bulamadım markası ( Nutrıtıon VIP Qualıty Amino7700 TurboBCAA ) bu marka hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız görüşlerinizi benim içim iyi olur ona göre başlıcam.. teşekkürler

  Cevapla
  • eniyisupplement.net

   Merhaba, böyle bir marka yoktur. Hele Türkiye’de satışı hiç yoktur. 🙂 Hocanızla ya bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Marka adını hocanızdan teyit etmenizde yarar var.

   Cevapla
 2. Kaan

  Hardline alan çoğu kişi gibi pişmanlık içindeyim kıllanma başlatan ürünleri var allah korusun bir daha kullanmak istemem kullanmayan kişilere önerim 30 50 demeyin fazla berin kaliteli 1. Kalite ürünler alın

  Cevapla
  • eniyisupplement.net

   Hardline ham maddelerini yurtdışından getiren ve son derece kaliteli olduğunu iddia eden bir Türk firmasıdır. Supplement kullanımı sonucu kıllanma beklenmez, kıllanma sorununuz tamamen başka bir sebepten de dolayı olabilir. Bu konu hakkında bir hekime görünmenizde fayda olabilir.

   Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.