Vücudunuzdan memnun musunuz? Cevabınız hayır ise doğru yerdesiniz. Ama eğer vücudunuz zaten formdaysa bile kaslarınızı biraz daha geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Şu an bu sitede olduğunuzu düşünürsek ağırlık kaldırmaya ve kas geliştirmeye ilgi duyduğunuzu varsaymak güvenli bir tahmin olacaktır.

İster profesyonel bir vücut geliştirici olmayı hedefleyin, ister biraz kas yapıp forma girmeyi amaçlayın, her zaman aklınızda bulunması gereken çok sayıda etken var. Hepinizin de bildiği üzere egzersiz mutlak surette gerekli bir şey, ama burada alelade egzersizleri kastetmiyoruz. Kendiniz için kaslarınızı en çok geliştirecek egzersizleri seçmelisiniz. Kardiyo hareketleri ve diğer düşük yoğunluklu egzersizleri kilo vermek ve sağlıklı kalmak için yeterlidir, ama iş kas yapmaya gelince ağırlık kaldırmak gibisi yoktur!

Buradaki tek mesele egzersiz değil. Kas kütlesini artırmada beslenmenin önemi çok büyüktür. Eğer sağlam bir beslenme düzenine sahip değilseniz yüzlerce saatinizi spor salonunda harcasanız bile oldukça vasat sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Beslenme düzeninizi kas geliştirme programınıza uyarlayarak daha fazla kas yapabilir, vücudunuzu aşırı yorgunluğa ve sakatlıklara karşı koruyabilir ve sonunda elde edeceğiniz sonuçlara daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Vücut geliştirme ile uyumlu bir beslenme düzeninin birçok farklı parçası vardır, ama bunlardan en önemlisi yeterince protein tüketmektir.

Hayallerinizi süsleyen vücudu geliştirmede son kilit etken supplementasyondur. Piyasa sizi hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaştıracak her türlü supplementlerle dolu. Biz bugün burada protein tozlarından, ama özellikle en yararlı protein tozu türlerinden biri olan kazein proteini tozlarından bahsedeceğiz.

Kazein proteini nedir?

Kazein proteini, mandıra ürünlerinde bulunan bir protein kompleksidir. Kazein proteini zengini olan besinlerden bazıları süt, yoğurt, peynir ve diğer mandıra ürünleridir. Doğal kazein proteini bazı işlenmiş etlerde ve deniz mahsullerinde de eser miktarda bulunabilir, ama bu protein türünün en çok bulunduğu besinler mandıra ürünleridir. Kazein proteini zengini besinler arasında bu protein türünü en yoğun olarak içeren besin peynirdir.

Kazein, vücut geliştiriciler için önemlidir, çünkü vücut tarafından yavaş bir şekilde emilir. Çok çabuk bir şekilde sindirilen whey proteininin aksine kazein proteininin tamamen sindirilmesi 7 saati bulabilir. Whey proteini saatte 8 – 10 gramlık bir hızda sindirilirken kazein proteininin sindirilme hızı saatte 5 gramdır.

Bu yavaş sindirimin birçok faydası vardır. Öncelikle yavaş sindirim sizi daha uzun süre tok tutar. Bu yüzden kazein proteini diyet yapan insanlar için iyi bir iştah bastırma yöntemidir. İkincisi, kazein proteini kaslarınızı amino asitlerle besler ve yavaş sindirim bu beslenmenin saatler boyunca sürmesini sağlar. Amino asitlerle beslenmek, kaslarınızın egzersizden sonra daha etkin bir şekilde toparlanmasını sağlar ve onları olası hasarlara karşı korur. Pek çok vücut geliştirici kaslarını gece boyunca beslemek için gece yatmadan önce kazein proteini tüketir.

Kazein proteini supplementi nedir?

Kazein proteini tozları, basitçe anlatmak gerekirse, sütten elde edilen saf kazein proteininin işlenip toz haline getirilmiş halidir. Bu tozlara genelde aroma ve tatlandırıcı eklenir. Bazı üreticiler ürettikleri supplementlerde kazein proteinini (whey veya soya gibi) diğer protein türleri ile karıştırırlar.

En iyi kazein proteini supplementleri, sağlam bir doğal kazein proteini içeriğine sahip olmalı ve kolayca tüketilebilecek bir şekilde üretilmelidir. Bu supplementler sayesinde yağ ve kolesterol ile dolu mandıra ürünlerini büyük miktarlarda tüketmek zorunda kalmaksızın vücudunuza yoğun bir dozda saf protein alabilirsiniz. Vücudunuzun sizin sandığınızdan daha fazla proteine ihtiyaç duyduğunu da hesaba katarsanız, günlük protein tüketiminizi artırmada kolay bir yola sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Kazein proteini supplementlerinin faydaları

İyi bir kazein proteini supplementi kullanıcısına birçok fayda sağlar. Bu supplementlerin faydalarını tam olarak anlamak için önce genel olarak proteinin faydalarını bilmeniz gerekir. Bu supplementleri tüketerek görebileceğiniz faydaları sizin için sıraladık:

-Kas gelişimine yardım eder
-Mevcut kas kütlesini korumaya yardım eder
-Kasları 5 saatin üzerinde bir süre ile amino asitlerle besler
-Egzersiz sonrası vücudun toparlanmasına yardım eder
-Kas dokularının onarımına yardım eder
-Kasların büyümesini tetikler
-Yağ yakma potansiyelini artırır
-Diyet yapmayı kolaylaştırır
-Kişiyi daha tok tutar
-Kan basıncını düşürmeye yardım edebilir
-Kas ağrılarını azaltır
-Kemikleri, saçları, deriyi, dişleri ve daha birçok şeyi korumaya, onarmaya ve yeniden oluşturmaya yardım eder
-Hormon, enzim ve daha birçok şeyin üretiminde vücuda yardım eder
-Protein tüketimini artırmada kolay bir yol sağlar

Kazein proteini supplementlerinin pek çok faydası vardır, ama özünde bu supplementlerin en büyük özelliği kolay bir şekilde tüketilebilmeleridir. Bir protein karışımı hazırlamak son derece kolay bir şeydir. Bu protein karışımı 15 – 30 gram arası yüksek kalite protein içerecektir ki bu miktar, büyük porsiyon bir protein zengini yemekten alınacak protein miktarına eşittir. Özellikle kazein proteinin harika bir amino asit profili vardır. Amino asitler, kas geliştirme ve genel olarak sağlık için olmazsa olmaz nitelikte şeylerdir.

Bugüne kadar kazein proteini supplementlerinin etkinlik düzeyi üzerinde çok sayıda çalışma yapıldı. Bu çalışmaların çoğu, yalnızca plasebo verilen insanlarla kıyaslandığında beslenmelerine kazein takviyesi yapılan insanların vücutlarında daha fazla kas kütlesi artışı ve yine daha fazla yağ yakımı olduğunu gösterdi. Çalışmalar aynı zamanda kazeinin egzersizden sonra iyi bir şekilde toparlanmak için tüketilebilecek en iyi protein kaynağı olduğunu gösterdi, çünkü kazein proteini bu toparlanma sürecinde kilit bir rol oynayan glutamin amino asidini yoğun olarak içeriyor.

Kazein proteini supplementi tüketmeli miyim?

Kazein proteini supplementleri geniş bir yelpazeye hitap ediyor.

Vücut Geliştiriciler: Vücut geliştirenler, ağırlık kaldıranlar ve güç egzersizi yapan diğer atletler kazein proteininden birçok fayda görebilir. Düzenli olarak ağırlık kaldıran her insan günlük beslenmesinde önemli miktarda bir proteine ihtiyaç duyar. Öyle ki, bir süre sonra bu miktarı yalnızca besinlerle karşılamak zorlaşacaktır. Kazein supplementleri, günlük protein tüketimizi artırmada size hesaplı ve kolay bir yol sunar. Kazein özellikle yatmadan önce tüketildiğinde faydalıdır, çünkü kaslarınızı gece boyunca besler. Bir ağırlık kaldırıcı vücudunu daima anabolik durumda tutmak isteyecek ve ne pahasına olursa olsun katabolik duruma geçmekten kaçınacaktır. Siz de yatmadan önce çabucak hazırlanmış bir kazein proteini karışımı içerek sürekli bir amino asit akımı ile kaslarınızı gece boyunca besleyebilirsiniz.

Atletler: Hangi dalda uğraş verirlerse versinler, bütün atletler beslenmelerine kazein proteini takviyesi yapmaktan fayda görebilirler. İster koşun, ister spor yapın, ister ağırlık kaldırın, vücudunuzu yorduğunuz zaman kaslarınızda bir hasar oluşur. Bu yorgunluktan sonra sağlam bir yakıt sağlanan kaslar toparlanacak ve büyüyecektir. Kazein proteini, işte bu kas büyümesi için ideal yakıttır. Kazein proteini, yorgunluktan sonra vücutlarını daha hızlı ve daha etkin bir şekilde toparlamak isteyen atletlerin bulabileceği en iyi protein tozu türüdür.

Vejetaryenler ve Veganlar: Vejetaryenler ve veganlar kazein proteininden faydalanabilir. Et yemeyen, mandıra ürünü tüketmeyen insanlar ihtiyaç duydukları günlük protein tüketim miktarına ulaşmakta zorluk çekebilirler. Burada yapılacak bir kazein proteini takviyesi bu sorunu çözebilir. Şu aklınızda bulunsun: Sütten elde edildiği için kazein aslında veganlıkla tam olarak uyumlu değildir, ama vejetaryenlik ile uyumludur. Eğer veganlıkla tam olarak uyumlu bir protein tozu arıyorsanız kendinize iyi bir sebze veya soya proteini karışımı bulun.

Kazein proteinin herhangi bir yan etkisi var mı?

İnsanlar bize kazein proteininin getirdiği riskleri ve yan etkileri soruyorlar. Genel olarak konuşacak olursak bu supplementleri tüketirken endişelenmeyi gerektirecek kadar ciddi bir şey yok. Ama bazı insanlar aşağıda saydığımız küçük yan etkileri tecrübe ediyorlar:

Hazımsızlık: Bazı insanlar kazein proteini tozu tükettikten sonra hazımsızlık veya şişkinlik gibi durumlarla karşılaşabiliyorlar. Eğer siz de aynı sorunu yaşıyorsanız kazein karışımınızı aç karnına değil, yemekten sonra tüketmeyi deneyin.

Alerjik Reaksiyonlar: İnsanların küçük bir kısmı kazein proteinine ya da kazein proteini supplementlerinde kullanılan diğer bileşenlere karşı alerjiye sahipler. Bu alerjiler hafif veya ağır olabiliyor, hazımsızlıktan kusmaya, kusmadan kaşıntılara kadar değişen farklı sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Eğer vücudunuz herhangi bir supplemente karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsa o supplementi tüketmeyi derhal bırakın!

Çok fazla protein tüketmenin neden olduğu farklı bazı yan etkiler de var, ama bunlar yalnızca kazein proteini ile ilgili şeyler değil. Genel olarak bakıldığında kazein proteinleri çok az bir yan etki riski taşıyor.

Ortaya çıkabilecek her türlü yan etkiyi bertaraf etmek için daima ürünün ambalajında yazan dozaj talimatlarına uymanızı öneriyoruz. Doktorunuza danışmadan asla önerilen miktardan fazlasını tüketmeyin. Bu aldığınız bütün supplementler için geçerli bir kural.

Not: Bu biz sitede tanıtılan hiçbir supplementi önce bir doktora danışmadan tüketmenizi önermiyoruz.

Kazein proteini supplementi nasıl tüketilmeli?

Eğer kazein proteini supplementlerini ne zaman ve nasıl tüketmeniz gerektiğini merak ediyorsanız bu bölümü okuyun. Kazein proteini en çok kasların egzersizlerden sonra toparlanmasında işe yarıyor. Yani kazein proteini supplementini egzersizlerden sonra ve kaslarınızı gece boyunca beslemek için yatmadan önce almak iyi bir fikir olabilir.

Ancak uzmanların çoğu egzersizlerden hemen sonra whey proteini tüketimini öneriyor, çünkü whey proteini vücutta daha hızlı bir şekilde emiliyor. Kazein proteininin sindirilmesi ise saatler alıyor. O halde egzersizin hemen ardından ya whey proteini ya da vücutta hızlı emilen başka bir protein türü tüketmeli, kazein proteinini de daha sonra tüketmelisiniz. Pek çok insan kazein proteinini egzersiz sonrası whey proteini karışımlarının içine ekliyorlar. Böylece farklı özelliklere sahip iki protein türünden de (hızlı emilen whey ve yavaş emilen kazein) fayda sağlanmış oluyor.

Kazein ve whey size kendilerine özgü, önemli faydalar sunuyor. Eğer belli bir anda kazein mi whey mi tüketmeniz gerektiğini merak ediyorsanız kendinize şunu sorun: Hızlı emilen bir proteine mi ihtiyacınız var, yavaş emilen mi? Egzersizlerden hemen sonra kan dolaşımınızda amino asitlere ihtiyacınız vardır, yani o anlarda en iyi seçim whey proteini olacaktır. Ama öğün aralarında ve özellikle yatmadan önce bir kazein proteini karışımı içmek en iyisidir.

Birçok ağırlık kaldırıcı kazein proteinini yatmadan önce tüketiyor, çünkü kazein proteini, bu makalede birçok kez belirttiğimiz üzere, diğer protein türlerinden farklı olarak yavaş bir şekilde sindiriliyor. Bu supplementleri en iyi şekilde kullanmanın yolu gerçekten bu. Yatmadan önce çabucak hazırlanmış bir kazein karışımı tüketmek kaslarınızı 7 saate kadar çıkan bir süre için sürekli bir amino asit akımı ile besleyecektir.

Yani meseleyi özetleyecek olursak kazein proteininin en iyi tüketim zamanı öğünler arasında ve yatmadan öncedir. Pek çok insan kazein proteinini egzersiz sonrası karışımlarına da ekliyor, ama unutmayın, egzersiz sonrası karışımlarında hızlı sindirilen protein türlerine ihtiyacınız vardır. Son olarak kazein proteini karışımlarınızı hazırlarken BlenderBottle kullanmanızı öneriyoruz. BlenderBottle’ın kullanımı o hantal mutfak robotlarına kıyasla çok daha kolay.

İyi bir kazein proteini supplementi ararken nelere bakılmalı?

Sizin için en iyi kazein protein supplementini ararken karşınıza çıkan seçenekleri iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz. Piyasada gerçekten çok sayıda farklı ürün var. Sadece bizim sizin için hazırladığımız en iyi kazein proteini supplementleri listesinde bile karşınıza 10 farklı seçenek çıkacak. O halde sizin için hangi ürünün en iyi olduğuna nasıl karar vereceksiniz? İşte bu kararı vermek için aşağıda sayacağımız kriterleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz:

Bileşenlerin kalitesi: Üründe ne tür kazein proteini kullanılmış? Misel kazeini mi, kazein hidrolizatı mı, kalsiyum kazeinatı mı? Üründe ne tür tatlandırıcılar kullanılmış? Gereksiz herhangi bir bileşen var mı? En iyi kazein supplementleri genelde basit ve temiz formüllere sahip olacak, başka pek bir şey içermeksizin kullanıcısına sağlam bir protein içeriği sunacaktır.

Protein miktarı: Her bir dozda ne kadar protein var? Bizim önerdiğimiz ürünlerin çoğunda her bir doz yaklaşık 20 – 30 gram protein içeriyor. Kendiniz için seçtiğiniz üründe aşağı yukarı bu miktarda protein olmasına dikkat edin.

Fiyata göre performans: Ürünün her bir dozu ne kadar geliyor? İki farklı ürünün ambalaj fiyatını karşılaştırmak yerine ürünlerin her bir dozunun (veya her bir gram proteininin) ne kadara mal olduğunu hesaplayın. Ucuz ve kalitesiz kazein proteini de iyi bir şey değildir, ama paranızı sokağa atmaya da gerek yok.

Tat ve Görüntü: Ürünün tadı nasıl? Kolayca karışıyor mu? Bunları dışarıdan bakarak anlamak kolay değil, bu yüzden kazein proteini supplementlerinin incelemelerini okumanızı ve diğer insanların deneyimlerinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Son notlar

Kazein proteini supplementi kılavuzumuzu okuduğunuza ve en iyi ürünlerden oluşan listemizi gördüğünüze göre artık satın alma vakti geldi! Biz listemizde yer verdiğimiz bütün supplementlere güveniyoruz. Siz de gönül rahatlığı ile aralarından herhangi birini kendiniz için seçebilirsiniz.

Son olarak bu sayfaya sık sık göz atmanızı öneriyoruz, çünkü sektördeki değişimlere ve yeni çıkan ürünlere bağlı olarak önerilerimizi daima güncelliyoruz. Bu sayfayı sık kullanılanlarınıza ekleyerek bu güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.


Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein

Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein, piyasadaki en iyi kazein proteini supplementi. Optimum Nutrition tarafından üretilen bu basit ama çok etkili ürün son derece rekabetçi olan supplement sektöründeki standartları yükseltiyor. Her bir dozunda 23 gram saf kazein proteini içeren 100% Casein, kaslarınızı 7 saati bulan bir süre boyunca besleyen harika bir supplement.

satin-al

Özellikler:

-Her bir dozunda 23 gram kazein proteini içeriyor
-Protein sentezini artırıyor
-Kas büyümesini artırıyor
-Kasların gelişmesine yardım ediyor
-Vücudun egzersiz sonrasında toparlanmasına yardım ediyor
-Kaslarınızı uzun saatler boyunca besliyor
-Vücutta uzun saatler boyunca anabolik bir ortam yaratıyor
-Yüksek kalite bir protein kaynağı
-Yatmadan önce atıştırmak için ideal
-Yapay, gereksiz bileşenler içermiyor
-İdeal bir amino asit profiline sahip
-Sektörün en iyi firmalarından olan Optimum Nutrition tarafından üretilmiş
-2015 Yılın Kazein Proteini ödülünün sahibi
-Fiyatına göre çok iyi bir performans veriyor
-En iyi tadı olan kazein proteini, 6 farklı aroma seçeneği var

Kim üretiyor: 100% Casein, Optimum Nutrition tarafından Gold Standard serisinin bir parçası olarak üretiliyor. Optimum Nutrition, supplement sektöründeki en büyük ve en iyi firmalardan biri. Piyasada çok sayıda ödül kazanmış ve çok satan ürünleri var. Firmanın hayranlarının ve sadık müşterilerinin sayısı da oldukça fazla. Kalite, saflık ve etkinlik denildiğinde Optimum Nutrition spor supplementleri sektöründe gerçekten de altın standardını yakalayan bir firma.

İçinde ne var: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor.

23 gram kazein proteini: Misel ve kalsiyum kazeinlerinden oluşuyor. Kazein proteini, yavaş sindirilme özelliği ile biliniyor. Bu yavaş sindirim, kazein proteinini öğün aralarında veya yatmadan önce tüketilmek için ideal kılıyor. Gold Standard 100% Casein’in her bir dozu 23 gram yüksek kalite kazein proteini içeriyor. Bu protein içeriği arginin, alanin, glutamin, izolösin, lösin, valin ve benzeri önemli amino asitlerle dolu. Bu amino asitler kas gelişimi, egzersizden sonra toparlanma ve vücuttaki diğer fonksiyonlar için mutlak surette gerekli.

Sonuç: Gold Standard 100% Casein piyasadaki en iyi kazein proteini supplementi. Bu ödüllü ürün size 23 gramlık saf bir kazein proteini sunmak için en kaliteli bileşenleri içeriyor ve başka da bir şey içermiyor. Fitness meraklılarının en sevdiği markalardan biri olan Optimum Nutrition tarafından üretilen 100% Casein’i gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


Dymatize Nutrition Elite Casein

Elite Casein, Dymatize Nutrition tarafından üretilen iyi bir kazein proteini supplementi. Her bir dozunda 24 gram yüksek kalite kazein proteini ve sindirime yardımcı olması için sonradan eklenen bir enzim karışımı içeren Elite Casein, kaslarınızı saatler boyunca amino asitlerle besleyebilmeniz için gereken her şey size sunuyor.

satin-al

Özellikler:

-Her bir dozunda 24 gram kazein proteini içeriyor
-Sağlıklı bir sindirim sağlamak için enzim karışımı içeriyor
-Her bir dozu bir günde tüketmeniz gereken kalsiyum miktarının %50’sini içeriyor
-Harika bir amino asit profili var
-Yavaş bir şekilde sindiriliyor
-Egzersiz sonrası toparlanma süresini kısaltıyor
-Kas ağrılarını azaltıyor
-Daha fazla kas geliştirmeye yardım ediyor
-Yatmadan önce atıştırmak için ideal
-4 farklı lezzetli aroma seçeneği var
-Çok saygın bir firma tarafından üretiliyor
-Performansı fiyatına göre çok iyi

Kim üretiyor: Elite Casein, büyük bir yüksek kalite fitness supplementi üreticisi olan Dymatize Nutrition tarafından üretiliyor. Dymatize, 1994 yılından bu yana yeni nesil fitness heveslilerine etkili supplementler sunmak için fitness ve sağlık uzmanlarını bünyesinde barındırıyor.

İçinde ne var: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor.

24 gram kazein proteini: Misel ve kalsiyum kazeinlerinden oluşuyor. Bu yavaş sindirilen protein türü yatmadan önce veya vücudunuza sürekli ve yavaş amino asit akımı sağlamak istediğiniz diğer zamanlarda tüketmek için ideal. Bir kaşığı 24 gram kazein proteini içeren Elite Casein’in her bir dozu kaslarınızı bütün gece beslemeye yetiyor ve sabah kalktığınızda hemen spor salonuna koşacak kadar kendinizi zinde hissetmenizi sağlıyor.

Sonuç: Elite Casein, iyi bir kazein proteini supplementi arayan herkesin faydalanabileceği çok iyi bir ürün. Bu hesaplı supplementin her bir dozu size 24 gram yüksek kalite kazein proteini ve sindirim sistemini sağlığınızı korumak için sonradan eklenmiş enzim karışımı sunuyor. Elite Casein’in fiyatı çok uygun, ürünün her bir kaşığı harika bir fiyat – performans oranı sunuyor.


MuscleTech Platinum Casein

MuscleTech Platinum Casein hesaplı bir yüksek kalite kazein supplementi. Sektörün en iyi firmalarından biri olan MuscleTech tarafından üretilen Platinum Casein, her bir dozunda kullanıcısına tam tamına 24 gram yüksek kalite misel kazeini proteini sunuyor.

satin-al

Özellikler:

-Her bir dozunda 24 gram kazein proteini içeriyor
-Her bir dozunda 5 gram BCAA ve 4 gram glutamin içeriyor
-Gelişmiş formülü sindirim kalitesini artırıyor
-Zamana yayılarak yavaş bir şekilde sindiriliyor
-Sürekli bir amino asit akışı sağlıyor
-Yatmadan önce tüketim için ideal
-%100 misel kazeini proteini içeriyor
-Egzersizden sonra toparlanma sırasında tüketim için ideal
-Egzersiz sonrası toparlanma sürecini hızlandırıyor
-Gece boyu vücudu anabolik bir halde tutuyor
-Kas ağrılarını azaltmaya yardım ediyor
-Fiyatı hesaplı

Eksiler:

-Yalnızca 3 farklı aroma seçeneği var

Kim üretiyor: Platinum 100% Casein sektörün en yaygın olarak tanınan firmalarından biri olan MuscleTech tarafından üretiliyor. Facebook’ta bir milyonun üzerinde hayranı, gerçek hayatta size sayılamayacak kadar daha fazla sadık müşterisi olan MuscleTech fitness topluluğunda çok yakından tanınan bir marka ve bunun iyi bir sebebi var. Mükemmel kalitedeki ürünleri, harika müşteri desteği ve bütçe dostu fiyatları firmayı dünyanın her yerindeki atletler için birinci seçim yapıyor.

İçinde ne var: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor.

24 gram kazein proteini: %100 misel kazeini proteininden oluşuyor. Genelde vücudu gece boyunca anabolik bir halde tutmak için yatmadan önce tüketilen kazein proteini vücutta yavaş bir şekilde sindiriliyor. Yavaş sindirim, kaslara sürekli bir amino asit akışı olmasını sağlarken bu sürekli amino asit akışı da egzersizden sonra vücüdun toparlanmasına yardım ediyor.

Sonuç: MuscleTech Platinum 100% Casein harika bir ürün. Önerdiğimiz diğer ürünlere benzer olarak her bir dozunda 24 gram protein sunuyor ve yüksek kalite misel kazeini proteini içeriyor. Tek kötü yanı aroma seçeneklerinin kısıtlı olması.


Universal Nutrition Casein Pro

Casein Pro, Universal Nutrition tarafından üretilen birinci sınıf kalite bir misel kazeini proteini supplementi. Her bir dozunda 24 gram saf kazein proteini içeren Casein Pro, vücutlarını gece boyunca anabolik tutmak ve katabolizmadan kaçınmak isteyen ağırlık kaldırıcıların yatmadan önce tüketmeleri için ideal bir atıştırmalık.

satin-al

Özellikler:

-Her bir dozunda 24 gram kazein proteini içeriyor
-Kas geliştirmeye yardım ediyor
-Egzersizden sonra daha hızlı toparlanmanızı sağlıyor
-Kas ağrılarını azaltıyor
-Spor salonuna daha erken dönmenizi sağlıyor
-Vücudunuzu saatler boyu anabolik bir halde tutuyor
-Has görmüş kasların onarımında rol oynuyor
-Yatmadan önce atıştırmak için ideal
-Fiyata göre iyi performans
-Tadı çok iyi

Eksiler:

-Yalnızca 3 aroma seçeneği var

Kim üretiyor: Casein Pro, supplement sektöründeki en eski ve en saygın firmalardan biri olan Universal Nutrition tarafından üretiliyor. 1977 yılında kurulan Universal Nutrition sektördeki neredeyse 40 yılı bulan hizmetleri boyunca farklı kesimlerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek kalite spor besini supplementleri geliştiren ve üreten bir firma.

İçinde ne var: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor.

24 gram kazein proteini: Misel kazeini proteininden oluşuyor. Kazein, saatler sürecek kadar yavaş sindirilmesi ile bilinen bir protein türü. Kazein, kendisini vücutlarını gece boyunca anabolik bir halde tutmak için yatmadan önce tüketen vücut geliştiriciler tarafından çok seviliyor. Kazein size kaslarınızı geliştirmede ve onarmada, egzersizden sonra toparlanmada ve en sonunda büyüyüp güçlenmede yardımcı olabilir.

Sonuç: Casein Pro çok uygun bir fiyata satılan çok iyi bir ürün. Bu ürün, yaygın olarak daha iyi bir biçim sayılan misel kazeinini kullanıyor. Supplementin tek kötü yanı yalnızca 3 farklı aroma seçeneğine sahip olması, ama kullanıcıların çoğu bu ürünün tadından memnun.


MusclePharm Combat 100% Casein

Combat 100% Casein, MusclePharm tarafından üretilen basit ve etkili bir kazein proteini supplementi. Kullanıcıya her bir dozunda 28 gram yüksek kalite kazein proteini sunan bu ürün piyasadaki en iyi kazein proteini supplementlerinden biri. Bu supplement aynı zamanda sindirim sağlığını ve besin emilimini iyileştiren eşsiz bazı sindirim enzimleri içeriyor.

satin-al

Özellikler:

-Her bir dozunda 28 gram kazein proteini içeriyor
-İçine sindirim enzimi karışımı eklenmiş
-Kas büyümesini destekliyor
-Egzersizden sonra daha hızlı bir şekilde toparlanmanızı sağlıyor
-Protein sentezini tetikliyor
-Yatmadan önce atıştırmak için ideal
-Yüksek miktarda kalsiyum içeriyor
-Katabolizmayı engelliyor
-Kolayca karıştırılıyor
-5 saati aşkın bir süre amino asit akımı sağlıyor
-Yüksek kalite bileşenler içeriyor
-Gluten içermiyor
-Mükemmel bir amino asit profili var
-Çok iyi bilinen ve saygı duyulan bir firma olan MusclePharm tarafından üretilmiş
-Tadı en güzel olan protein tozlarından biri
-Fiyatına göre çok iyi performans

Kim üretiyor: Combat 100% Casein, 2008’de kurulan büyük bir fitness supplementi firması olan MusclePharm tarafından üretiliyor. MusclePharm’da çalışan uzmanlar her gün yeni nesil fitness supplementlerinde kullanılacak devrimci formüller geliştirmek için kafa patlatıyorlar. Halihazırda etkileyici ürün serilerine ve yüz binlerce sadık hayranlara sahip olan MusclePharm’ın sektördeki yeri sağlam. MusclePharm sektörün en iyi firmalarından biri olarak kabul ediliyor.

İçinde ne var: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor.

28 gram kazein proteini: Misel kazeini proteininden oluşuyor. Kazein proteini zaman yayılan sindirim özelliği ile biliniyor. Bu da yatmadan önce yapılacak tüketimi ideal kuluyor. MusclePharm Combat 100% Casein’in her bir dozu egzersiz yorgunluğundan sonra toparlanan kaslarınızı amino asitlerle besleyecek ve böylece bu kasların büyüyüp güçlenmesine yardım edecektir.

Sindirim enzimi karışımı: Proteaz ve laktazdan oluşuyor. Bu karışım sindirim sağlığını iyileştiriyor ve vücudun besinleri emip kullanma yetisini artırıyor.

Sonuç: Combat 100% Casein çok iyi bir kazein proteini supplementi ve önerdiğimiz ürünlerin başında geliyor. Ürünün 28 gram gibi büyük miktarda yüksek kalite kazein proteini ve sonradan eklenen sindirim enzimleri içeren her bir dozu egzersizden sonra toparlanmanıza yardımcı olarak sizi fitness hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.