Bugün piyasada bulunan en iyi 10 kilo aldırıcı supplementlerden oluşan listemize geçmeden önce bu tür supplementlere ilişkin sorulan bazı soruları yanıtlayacağız. Eğer bilmeniz gereken her şeyi zaten biliyorsanız bu kısımları atlayıp hazırladığımız top 10 listesine geçebilirsiniz.

Güçlü ve kaslı bir vücuda sahip olmak için iki temel bileşen gerekir: Çalışmak ve beslenmek. Bu iki bileşen, birbirlerini destekler ve her zaman hayalini kurduğunuz o vücuda ulaşmak mutlaka gereklidir.

Fitness söz konusu olduğunda herkesin kendine göre bir hedefi vardır. Bazıları kilo vermek ister, bazıları şekle girip ince bir vücut yapmak ister, bazıları ise mümkün olduğunca daha büyük kasların peşindedir. Eğer siz bu son kategoriye giriyor ve vücudunuzdaki kas kütlesini artırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir!

Eğer bu makaleyi kendiniz bulduysanız spor salonunda ne yaptığınızı bildiğiniz varsayabiliriz. Eğer ağır kaldırmayla ilgili çok tecrübeniz yoksa Bodybuilding.com’un yeni başlayanlar için ağırlık kaldırma egzersizleri kılavuzuna okumalısınız. Eğer tecrübeliyseniz bu kılavuz sizin için. Eğer egzersiz rutinleriniz zaten belirliyse denklemin diğer tarafıyla ilgilenme zamanı gelmiş demektir: Beslenme!

Biz bu kılavuzda kilo aldırıcı supplementlerden bahsedeceğiz. Bu supplementler çok büyük miktarlarda protein, karbonhidrat, kalori, vitamin ve diğer besinleri kolayca tüketilebilir biçimlerde içerir. Eğer kas kütlenizi kilo alarak artırmak istiyorsanız bu tür supplementler kaçınılmazdır. Kilo aldırıcılar sporcular, ağır kaldıranlar veya sıradan insanlar tarafından kullanılabilir. Eğer ağır bir şekilde egzersiz yapıyor, fakat hak ettiğiniz sonucu elde edemiyorsanız veya nasıl daha hızlı bir şekilde kas kütlenizi artırabileceğinizi merak ediyorsanız başarınız için ihtiyacınız olan şey bir kilo aldırıcı supplement olabilir.

Sizin için hazırladığımız en iyi kilo aldırıcı supplementler listesine geçmeden önce bu tür supplementlerin aslında ne olduğuna bir kez daha göz atalım ve iyi kilo aldırıcıların kas kütlenizi ve kilonuzu nasıl artıracağını hep birlikte anlayalım. Ayrıca kilo aldırıcılara ilişkin sıkça sorularan bazı soruları da ele alalım. Örneğin:

Nedir bu kilo aldırıcılar?

“Kilo aldırıcı” tabirini duyunca aklınıza donut, cips, pasta, dondurma, çizburger gibi yemekler geliyordur muhtemelen. Ancak uzmanlar bu tür yemeklere “boş kalori” diyor. Yani bunları yemek size kilo aldırabilir, ama aldığınız bu kiloların %99’u yağ olacaktır.

Eğer bu satırları okuyorsanız vücudunuzda yağ istemiyorsunuz demektir! Sizin istediğiniz şey kas! İşte kilo aldırıcı supplementler bu noktada devreye giriyor. Bu yararlı ürünler yüksek dozlarda protein, karbonhidrat, sağlıklı yağ, lif, vitamin ve daha fazlasını kolayca tüketilebilecek bir şekilde size sunuyor. Bu ürünler genelde toz şeklindedir. Yani bunları rahatlıkla suyla, sütle ve kendi karışımınızı yapmak için diğer sıvılarla karıştırabilirsiniz.

Kilo aldırıcı supplementlerin faydaları nelerdir?

Kilo aldırıcı supplementlerin birçok faydası vardır. Bu ürünler farklı kesimlerden insanlara hitap eder. İşte bu supplementleri beslenme düzeninize eklemenin faydaları:

-Kas kütlesinin artması
-Kilonun artması
-Enerjinin artması
-Günlük kalori ihtiyacının daha kolayca karşılanması
-Kolayca tüketilebilmesi
-Yoğun programa sahip olanlar tarafından öğün yerine kullanılabilmesi
-Egzersizden sonra daha hızlı toparlanma
-Tüketilirken eşzamanlı olarak başka bir protein tozuna ihtiyaç bırakmıyor
-Sağlıklı yağlar ince ve kaslı kalmanızı sağlıyor
-Ürüne eklenen vitaminler, lifler vs besinsel hedeflerinize ulaşmanıza yardım ediyor

İyi kilo aldırıcı supplementler yukarıda saydığımız yararları sağlayarak fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder ve daha iyi bir beslenme düzenine sahip olmanızı sağlar. Bu sayfanın aşağısında piyasada bulunan en iyi kilo aldırıcı supplementlerden oluşan kılavuzumuzu bulacaksınız.

Kimler kilo aldırıcılardan fayda görebilir?

Pek çok insan kilo aldırıcı supplementlerden fayda görebilir, ama bazı kategorilerdeki insanlar bu ürünleri tüketerek diğerlerine kıyasla kendilerine daha fazla yarar sağlayabilirler.

Ağırlık Kaldıranlar ve Vücut Geliştiriciler

Kas kütlelerini büyütmek isteyen ağırlık kaldıranlar beslenme düzenlerine kilo aldırıcı supplement eklemekten büyük yarar görebilir. İyi kilo aldırıcı supplementler, kilo artışı için gereken her şeyden yüksek dozda içerecektir: Protein, karbonhidrat, amino asit vs.

Özellikle “şişme” aşamalarında bu supplementler hayati bir rol oynar. Her gün 3000’in üzerinde kalori ve 100 gramın üzerinde protein tüketmeniz gerektiğinde bu gereksimizin büyük bir kısmını tek başına karşılayabilecek bir ürüne sahip olmak işinizi kolaylaştırır.

Hızlı Metabolizmaya Sahip İnsanlar

Eğer hızlı bir metabolizmaya sahipseniz, kilo almakta ve hatta mevcut kilonuzu korumakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Yarım kilo almak için 3500 kalori tüketmek gerekir; yani günlük kalori ihtiyacınızın üzerine 3500 kalori demek istiyoruz. Eğer metabolizmanız hızlıysa bu miktar daha da yüksektir.

Eğer kilo almakta zorlanıyorsanız ya da spor salonundaki ağır egzersizlerinize rağmen o istediğiniz kas kütlesine bir türlü ulaşamıyorsanız, bir kilo aldırıcı supplement edinmeyi düşünebilirsiniz. Bu ürünler size günlük besin ve kalori ihtiyacınızı karşılamada kolay bir yol sunuyor.

Kadınlar ve Erkekler

Hem kadınlar hem de erkekler kilo aldırıcı supplementlerden fayda görebilirler. Kadınlar için ideal kilo aldırıcılar abartısız bir kalori katkısı yapan supplementlerdir. Genelde erkekler kadınlara kıyasla daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Yani çoğu kadın bu supplementlerin yardımına ihtiyaç duymaksızın kilo alabilir, ama bazı kadınlar bu kurala istisnadır.

Aktif yaşama sahip erkekler kilo almak için büyük miktarda kaloriye, kas kütlelerini büyütmek için ise büyük miktarda proteine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden erkekler için en iyi kilo aldırıcılar, kadınlar için tasarlanmış olanlarla kıyaslandığında, daha yüksek miktarda kalori ve protein içerirler.

Kilo aldırıcılar nasıl ve ne zaman alınır?

Çoğu insan için bu supplementler günlük beslenme düzenine daha fazla kalori ve besin eklemenin kolay bir yolundan başka bir şey değildir. Yani kilo aldırıcılar günün herhangi bir saatinde alınabilir.

Ancak piyasada bu supplementlerin farklı türlerinin olduğu gerçeği aklınızda bulunsun. Daima ürünün ambalajı üzerindeki talimatlara uyun. Doktorunuzun tavsiyesi olmaksızın bu talimatlarda önerilen dozun üzerine çıkmayın.

En iyi sonucu elde etmek için kilo aldırıcınızı öğünlerinize göre tüketmelisiniz. Kendi öğünlerinizde zaten yüksek miktarda kalori ve besin alıyorsunuz. Kilo aldırıcı supplementleri öğün aralarına eklemelisiniz. Bu şekilde midenizde doluluk hissi olmaksızın kalori tüketimizi artıracak ve kendinize gün boyu enerji sağlayacaksınız.

Kilo aldırıcılar egzersizden hemen sonra da alınabilir. Ağır bir egzersizden sonra vücudunuz proteine ve karbonhidrata ihtiyaç duyar. Eğer vücudunuzun bu ihtiyaçlarını karşılamazsanız katabolizma durumu yaşanabilir. Katabolizma, hem spor salonunda harcadığınız emekleri boşa çıkarır hem de kendinizi çok yorgun hissetmenize neden olur.

Katabolizmayı engellemek için egzersizden hemen sonra bir protein karışımı veya kilo aldırıcı supplement tüketmelisiniz. Pek çok insan spor salonuna giderken karışımlarını saklamak için bir BlenderBottle kullanıyor. Bu BlenderBottle’ların içindeki karıştırıcı top, içecekleri karıştırarak her an tüketilebilecek halde kalmalarını sağlıyor.

Pek çok insan vücutlarını protein ile beslemek için yatmadan önce kilo aldırıcı alıyorlar. Bu yöntem bazı insanlar için faydalı olabilir, ama bu ürünleri yatmadan önce almanın vücudunuzda yağ yapabileceği aklınızda bulunsun, çünkü bu ürünler yüksek miktarda kalori içeriyor. Gece katabolizmasını önlemek istiyorsanız standart bir protein tozu kullanmak daha mantıklı.

Kendinize en büyük kolaylığı sağlamanız için bir BlenderBottle edinmenizi öneriyoruz. BlenderBottle ucuz bir ürün ve kesinlikle işinizi görüyor.

Talimatları okuyun!

Herhangi bir supplementi tüketmeden önce mutlaka üreticinin ürünün üzerine yazdığı talimatları okuyun. Bu çok önemli bir adım.

Kilo aldırıcıların yan etkileri var mı?

Diğer supplement türlerinde de olduğu gibi, kilo aldırıcı bir supplementi tüketmeden önce karşınıza çıkabilecek potansiyel yan etkiler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kilo aldırıcıların yan etkileri genelde hafiftir. Kullanıcıların çoğu herhangi bir yan etki ile karşılaşmaz.

Ancak yaygın sorunlarından biri yağlanmaktır. Bu ürünler yüksek miktarda kalori içerdiği için, yeteri kadar egzersiz yapmadığınız taktirde sağlıksız kilo artışına yol açabilir. Bu supplementler kilo ve kas artışı sağlamak üzere tasarlanmıştır, ama eğer yeteri kadar çalışmazsanız yağlanırsınız.

Bu aslında bir sağ duyu meselesi, tam bir yan etki sayılmaz. HERHANGİ bir kaynaktan aldığınız aşırı miktarda kalori sizi yağlandırır. Başka bir deyişle, hangi supplementi alırsanız alın egzersiz yapmadan kas yapamazsınız!

Her zaman olduğu gibi bu sitede tanıtılan herhangi bir supplementi almadan önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

İyi bir kilo aldırıcıda hangi özellikleri aramalısınız?

Sizin için en uygun kilo aldırıcıyı ararken karşınıza çok sayıda seçenek çıkacak. Bu sayfanın aşağısında piyasadaki en iyi kilo aldırıcılardan oluşan listemizi bulacaksınız, ama o bölüme geçmeden önce doğru supplementi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken kriterleri sıralayalım.

Bileşenler: Almayı düşündüğünüz ürünün içerdiği bileşenlere bakın. Üründe hangi bileşenden ne kadar var? Bir dozda kaç kalori, ne kadar protein, ne kadar karbonhidrat var? Ürünün içerdiği bileşenden göreceğiniz faydayı düşünün. Ürünün kullandığınız diğer supplementlerle uyumlu olduğundan emin olun.

Marka itibarı: Supplementin üreticisi iyi bilinen, güvenilir bir firma mı? Kaliteli ürünler üreterek kazandıkları iyi bir itibarları var mı? Bizim listemizdeki bütün ürünler itibarlı firmalar tarafından üretiliyor, ama başka listelerdeki ürünleri almadan önce üreticilere ilişkin bir araştırma yapın.

Fiyata göre performans: Aralarından seçim yapacağınız ürünleri doz başına fiyat kriteri ile kıyaslamalısınız. Unutmayın, karşılaştırmayı ürünün fiyatı üzerinden değil, doz başına düşen fiyat üzerinden yapmalısınız. Ayrıca ucuz kilo aldırıcıların daha pahalı olanlar kadar kalite olmadığı gerçeği aklınızda bulunsun. Yani en düşük fiyata sahip olan ürün muhtemelen aradığınız supplement değildir.

Tat ve aroma: Kilo aldırıcılar genelde büyük dozlara sahiptir. Bu şekilde tüketeceğiniz bir ürünün tadını sevmeniz önemlidir. Tabii bir şeyin tadını denemeden bilmek kolay değil, ama kilo aldırıcı supplement incelemelerini okumak size bir fikir verebilir. Ayrıca belirtelim ki bizim listemizdeki ürünlerin hiçbiri kötü bir tada sahip değildir.

Size sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşmada yardımcı olmak için piyasadaki en iyi kilo aldırıcılardan oluşan bir liste hazırladık.


#13 – Vitol Russian Bear 5000

Vitol Russian Bear 5000, size bir ayının kütlesini verecek bir kilo aldırıcı supplement! Devasa boyuttaki dozu bazı insanlar için kötü bir özellik, ama eğer mümkün olan en fazla kalorinin ve proteinin peşindeyseniz bu ürün sizin için en uygun kilo aldırıcı olabilir.

Özellikler:
-Her dozda 184 gram protein içeriyor (doğru okudunuz)
-2600 kalori içeriyor
-391 gram karbonhidrat içeriyor
-46 gram orta zincir trigliserid içeriyor
-Tek bir ürün, devasa miktarda protein ve kalori
-Yohimbe, boron gibi anabolik bileşimler içeriyor
-Vitamin ve mineral eklenmiş

Eksiler:
-Pahalı
-DEVASA doz – her doz 1 galon su veya süt ile karıştırılmalı (bu şekilde daha küçük dozlar elde edebilirsiniz)

Kim üretiyor: Russian Bear 5000, doğal supplement ve vücut geliştirme ürünleri üreticisi Vitol tarafından üretiliyor. Bu sektörde 37 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Vitol, iyi ürünler ortaya çıkardı ve sadık bir müşteri kitlesi var.

Her bir dozunda ne var:
-Süt ve yumurtadan elde edilen 184 gram protein. Bu büyük doz bir yandan sizi beslenme hedeflerinize ulaştırırken diğer yandan kaslarınızı onarmaya yardımcı oluyor.
-Kilo almanızı ve fitness hedefinize ulaşmanızı sağlayacak 2600 kalori.
-46 gram orta zincir trigliserid. Bu sağlıklı yağlar hormonları dengede tutuyor ve enerji sağlıyor.
-Vücudunuzun sağlığını korumak için vitaminlerden ve mineralleredn oluşan bir karışım.

Sonuç: Eğer mümkün olan en yüksek kalorinin ve proteinin peşindeyseniz Russian Bear 5000 iyi bir kilo aldırıcı. Ama devasa boyuttaki doz biraz abartı olmuş. Pek çok insan bu ürünü yarım, hatta çeyrek dozlarda kullanıyor. Eğer agresif bir şişme döngüsünde değilseniz siz de bu yolu tercih edebilirsiniz.


#12 – CytoSport Monster Milk

CytoSports Monster Milk, kütlenizi artırmak için kullanabileceğiniz bir karıştırılmış protein tozu. Kolayca sindirilebilen proteinlerden 50 gram içeren Monster Milk, günlük protein ihtiyaçlarınızı karşılamada size kolay bir yol sunuyor. Yalnızca 280 kalori ve 12 gram karbonhidrat içeren bu ürün, size listemizdeki diğer supplementler kadar kilo aldırmayacaktır.

Özellikler:
-Her dozda 50 gram protein içeriyor
-280 kalori içeriyor
-Kolayca sindiriliyor
BCAA’lar eklenmiş
-Lipit ve yağ asitleri eklenmiş
-Küçük dozlara sahip
-Kas yapmaya yardım ediyor
-Toparlanma süresini kısaltıyor
-Yüksek kalite proteinler içeriyor
-Hızlı ve yavaş sindirilen proteinler içeriyor

Eksiler:
-Sadece 280 kalori içeriyor
-Kilo aldırıcıdan ziyade bir protein tozu
-Performansına göre pahalı sayılır

Kim üretiyor: Monster Milk, 1997’de kurulan orta büyüklükte bir supplement üreticisi olan CytoSport tarafından üretiliyor. En çok Muscle Milk adındaki hazır protein karışımları ve tozları ile bilinen CytoSports bugün geniş bir yelpazede farklı fitness supplementleri üretiyor.

Her bir dozunda ne var:
-İzole edilmiş süt proteini, whey izolatı, kazein, laktoferrin, glutamin, glutamin peptidleri ve serbest form BCAA’lardan oluşan 50 gram protein. Çok sayıda farklı kaynaktan elde edilen bu protein -karışımı günlük protein ihtiyacınızı karşılamaya ve kaslarınızın toparlamaya, büyütmeye yardım ediyor.
-Bir biyoaktif polipeptit enzim sistemi olan aminojen. Bu sindirim sürecini düzeltiyor, üründeki proteinlerin etkinliğini artırıyor.

Sonuç: Monster Milk bir kütle artıcıdan ziyade protein tozu sayılır. Ancak eğer günlük kalori ihtiyacınızı zaten karşılıyorsanız ve yalnızca biraz daha proteine ihtiyacınız varsa Monster Milk sizin için çok iyi bir seçim. Üründe kullanılan farklı protein kaynakları bu supplementi çeşitlilik peşinde olan kullanıcılar için harika bir seçim yapıyor.

 


#11 – MHP Up Your Mass

Up Your Mass, MHP tarafından üretilen hesaplı bir kilo aldırıcı protein supplementi. Yüksek miktarda proteini, karbonhidratlarla, BCAA’larla ve vitaminlerle birleştiren Up Your Mass, kilo almanız ve kas kütlenizi artırmanız için gereken her şeyi size veriyor.

Özellikler:
-Her dozunda 46 gram protein içeriyor
-510 kalori içeriyor
-58 gram karbonhidrat içeriyor
-5 gram lif içeriyor
-Yalnızca 1,5 gram şeker içeriyor
-Vitamin ve mineral eklenmiş
-Lipit ve vücutta üretilmeyen yağ asitleri eklenmiş
-Toparlanma süresini kısaltıyor
-Kilo aldırıyor, kas yaptırıyor

Eksiler:
-Büyük dozlara sahip
-Biraz pahalı sayılır
-Soya proteini kullanıyor

Kim üretiyor: Up Your Mass, MHP, ya da Maximum Human Performans, tarafından üretiliyor. MHP 1997’den beri yüksek kalite, yenilikçi ve etkili supplementler üreterek sporcu gıdası sektöründe standartları yukarı taşıyor.

Her bir dozunda ne var:
-Soya proteini izolatı, kalsiyum kazeini ve whey proteini konsantresinden oluşan 46 gram protein. Bu zamana yayılarak salgılanan protein karışımı devamlı bir protein ve amino asit akışı sağlıyor. -Bu akış kas büyümesi ve toparlanması için hayati önem teşkil ediyor.
-58 gram karbonhidrat. Bu düşük glisemik karbonhidrat karışımı günlük hem aktiviteleriniz için hem de egzersizden sonra size enerji sağlıyor.
-Vücutta üretilmeyen yağ asitleri ve lipitler. Bunlar enerji veriyor, sağlıklı hormonal işlevlerin yerine getirilmesini sağlıyor, nitrojen tutumunu artırıyor.

Sonuç: Up Your Mass iyi bir kilo aldırıcı. Yapması gereken her şeyi yapıyor ve günlük protein, kalori ve besin ihtiyacınızı karşılmada yardımcı oluyor. Ancak piyasada aynı işleri yapan daha ucuz alternatifler de var. Ayrıca Up Your Mass’in soya protein izolatını birincil protein kaynağı olarak kullanması bazıları için bir eksi olabilir.


#10 – Hardline Progainer


KULLANIM AMACI

Enerji sağlar.
Protein kaynağıdır.
Karbonhidrat depolarını artırmaya,

Fiziksel aktivite sonrası toparlanmayı hızlandırmaya yardımcı olur.

satin-al

Her porsiyon:

37.8 g protein
7009 mg Glutamin öncüsü
6960 mg BCAA
2500 mg Kreatin monohidrat
1000 mg Taurin içerir.

PROGAINER NEDİR?

Progainer son bilimsel araştırmalar ışığında formüle edilen, fiziksel aktivite öncesi karbonhidrat depolarını artırmaya ve fiziksel aktivite sonrası toparlanmayı hızlandırmaya yardımcı  olur.
Progainer’da protein olarak, biyolojik değeri yüksek olan, ultrafiltre edilmiş whey proteini ve bitkisel protein kullanılmıştır. BCAA ve glutamin öncüleri açısından zengin olan whey proteini; arjinin açısından zengin olan bitkisel protein içerir.
Progainer formülü, B vitaminleri, C vitamini, Folik asit, Kalsiyum ve Çinko ile zenginleştirilmiş; Kreatin, L-Glutamin ve Taurin amino asit türevleri de ilave edilmiştir.

KULLANIM ŞEKLİ

Kullanım şekli-1: 1 Porsiyon (200 g, 5 ölçek) damak tadınıza göre 375.-500 ml. Su veya süt ile karıştırılarak öğün aralarında ve antrenmandan sonra olmak üzere günde 2 defa kullanılır.
Kullanım şekli-2: Öğünlerden sonra ve yatmadan önce olmak üzere günde 4 defa 2 ölçek damak tadınıza göre 150 ml.-200 ml. su veya süte karıştırılarak alınır.


#9 – Universal Nutrition Real Gains

Universal Nutrition tarafından üretilen Real Gains piyasadaki en iyi kütle artırıcılardan biri. Mümkün olan en büyük kaslara sahip olmak isteyen aktif insanlar için tasarlanan Real Gains, hayalini kurduğunuz vücut için ihtiyacınız olan her şeyi sağlıyor. Siz üzerine egzersizi ekleyin yeter!

Özellikler:
-Her dozunda 52 gram protein var
-Yalnızca 5 gram şeker içeriyor
-87 gram karbonhidrat içeriyor
-610 kalori içeriyor
-Fiyatı çok uygun
-Basit ve etkili
-Kas kütlesini artırmaya yardım ediyor
-Toparlanma süresini kısaltıyor
-Kilo almaya ve ince kas yapmaya yardım ediyor
-Dozları küçük
-İyi bir amino asit profiline sahip
-Tadı çok iyi
-Kolayca karışıyor
-Piyasadaki en iyi kilo aldırıcılardan biri

Kim üretiyor: Real Gains fitness topluluğunun yakından tanıdığı bir firma olan Universal Nutrition tarafından üretiliyor. Universal Nutrition sürekli değişim içinde olan bu sektörde yıllardır standardı belirleyen markaların arasında yer alıyor. Bugün çeşitli kesimlerden oluşan müşteri kitleleri için çok etkili birçok supplement üretiyorlar.

Her bir dozunda ne var:
-Ultra filtrelenmiş whey konsantresi, misel kazeini, whey proteini izolatından oluşan 52 gram protein kompleksi. Bu basit karışım kas büyümesi ve egzersiz sonrası hızlı toparlanma için çok gerekli olan amino asitleri sağlayan yüksek kalite protein kaynaklarını kullanıyor.
-Enerji seviyesini ve kalori alımını artıran 87 gram karbonhidrat.
-Sindirim sistemini düzenleyen 5 gram lif.
-MCT, keten tohumu yağı dahil sağlıklı yağlar. Bu bileşenler hormon üretimini, hücre duvarlarını ve hücre büyümesini destekleyen sağlıklı yağlar sağlıyor.

Sonuç: Real Gains çok iyi bir kilo aldırıcı. Fiyatı oldukça uygun ve basit formülü kilo almanız ve kas kütlenizi büyümeniz için ihtiyacınız olan her şeyi size gereksiz hiçbir madde içermeksizin veriyor. Eğer etkili bir kütle artırıcı arıyorsanız Real Gains çok iyi bir seçim.


 

#8 – Arnold Schwarzenegger Series Iron Mass

Arnold Scwarzenegger Series Iron Man, MusclePharm tarafından üretilen çok iyi bir kilo aldırıcı. Büyük miktarda proteini, BCAA’larla, kaliteli kalorilerle gereksiz hiçbir madde içermeksizin birleştiren Iron Mass, size kilonuzu ve kas kütlenizi yağlanmadan artırma imkanı sağlıyor. MusclePharm’ın Arnold Scwarzenegger serisinin bir parçası olarak tasarlanan Iron Mass oldukça popüler ve etkili bir kilo aldırıcı.

satin-al

Özellikler:
-Her dozunda 40 gram protein içeriyor
-34 gram karbonhidrat içeriyor
-485 kalori içeriyor
-Küçük dozlara sahip
-Sağlıklı yağlar içeriyor
-Kreatin ve BCAA nitratlarından oluşan bir anabolik büyüme kompleksi içeriyor
-Sindirim enzimi kompleksi içeriyor
-Tadı mükemmel
-Kilo aldırıyor, yağlandırmıyor
-Gram başına yüksek kalori miktarına sahip

Eksiler:
-Yalnızca üç farklı aroması var
-Besinsel hedeflerinize ulaşmak için birden fazla doz almanız gerekebilir

Kim üretiyor: Iron Mass spor supplement sektörünün en büyük firmalarından olan MusclePharm tarafından üretiliyor. Bu ürün, MusclePharm’ın daha sonra politikaya atılan efsanevi vücut geliştirici Arnold Schwarzenegger tarafından tavsiye edilen Arnold Schwarzenegger serisinin bir parçası.

Her bir dozunda ne var:
-Hidrolize sığır etinden ve laktoferrinden elde edilen 40 gram protein. Bu eşsiz ve yenilikçi protein karışım, whey gibi daha bilinen kaynaklara göre üzerinde daha az çalışılmış bir şey. Ama -MusclePharm bu karışımın whey proteinine kıyasla üç kat daha fazla anabolik büyüme etkenlerine sahip olduğunu iddia ediyor.
-Vücuttaki hormonları düzenleyen ve enerji veren sağlıklı yağlar.
-Kreatin ve BCAA nitratlarından oluşan anabolik büyüme kompleksi. Bu kompleks, gücü artırıyor, toparlanma süresini kısaltıyor ve kas büyümesini tetikliyor.

Sonuç: Iron Mass iyi bir kütle artırıcı. Küçük dozları önemli bir artı, ama bazı kullanıcılar besinsel hedeflerine ulaşmak için birden fazla doz almak isteyecektir. Eşsiz bir biçimde içerdiği nispeten yeni protein biçimi bu ürünün listemizde olmasının başlıca sebebi.

 


 

#7 – Optimum Serious Mass

Serious Mass, piyasadaki en iyi kilo aldırıcı protein supplementlerinden biri. Optimum Nutrition tarafından üretilen bu ürün size beslenme ve fitness hedeflerinize ulaşmada yardımcı olmak için devasa miktarda kalori, protein ve karbonhidrat içeriyor.

satin-al

Özellikler:
-Her dozunda 50 gram protein içeriyor
-1250 kalori içeriyor
-252 gram karbonhidrat içeriyor
-Kreatin ve glutamin içeriyor
-Vitamin ve mineral eklenmiş
-Yüksek miktarda kalori ve protein tüketmenin kolay bir yolu
-Kas kütlesini artırmada yardımcı oluyor
-Kilo artışında yardımcı oluyor
-Dört farklı lezzetli aromaya sahip

Eksiler:
-Pahalı
-Büyük dozlara sahip
-Her dozunda 40 gram şeker içeriyor

Kim üretiyor: Serious Mass piyasadaki en popüler supplement üreticilerinden olan Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. En çok Gold Standard serileri ile tanınan Optimum Nutrition 1987’deki kuruluşlarından bu yana bu sektörde öncü bir firma. Bugün hiçbir spor salonu veya supplement satış noktası bulamazsınız ki içinde bu firmanın ürünleri olmasın. Optimum Nutrition yüksek kalite ürünleri ile pek çok ödül almış bir firma.

Her bir dozunda ne var:
-Whey proteini konsantresi, kalsiyum kazeini, yumurta akı ve l-glutaminden oluşan 50 gram protein. Bu yüksek kalite protein kaynaklarından elde edilen karışım kaslarınızı etkili bir şekilde onararak kas kütlenizi artırmada yardımcı oluyor.
-A, C, D, E vitaminleri, demir, çinko ve kalsiyumdan oluşan vitamin ve mineral karışımı. Genel sağlığınıza katkı yapıyor.
-252 gram kompleks karbonhidratlar. Bunlar gün boyu enerji sağlıyor ve alınan kalori miktarını artırarak kilo artışına yardım ediyor.

Sonuç: Serious Mass kilo artışı için en iyi supplementlerden biri, çünkü kas kütle artışı için gereken besinleri büyük bir dozda sağlıyor. İyi bir seçim sayılır, ama büyük dozları ve ortalamanın üstündeki fiyatı eksiler hanesinde yer alıyor.#6 – BSN True Mass 1200

BSN True Mass 1200 bulabileceğiniz en iyi kilo artıcı supplementlerden biri. 46 gram yüksek kalite protein ve 75 gram karbonhidrat içeren True Mass kas kütlenizin ince bir şekilde artması için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu her şeyi size sunuyor.

satin-al

Özellikler:
-Her dozunda 46 gram yüksek kalite protein içeriyor
-75 gram karbonhidrat içeriyor
-5 gram lif içeriyor
-626 kalori içeriyor
-Kas büyümesine yardım ediyor
-Protein sentezini tetikliyor
-Kalori alımı hedefini tutturmaya yardım ediyor
-Kilo almada yardımcı oluyor
-Az miktarda şeker içeriyor (her dozda 13,5 gram)
-Yüksek kalite bileşenler içeriyor
-Dozları küçük
-Daha iyi emilim için enzimler eklenmiş
-Protein sentezi için glutamin supplementi içeriyor
-Karıştırılması kolay
-Tadı çok iyi, 5 farklı aroması var

Kim üretiyor: True Mass 1200 supplement sektöründeki en büyük firmalardan biri olan BSN tarafından üretiliyor. BSN uzun yıllardır bu sektörün öncüsü olan bir firma; hem ağırlık kaldıranlar hem de sporcular için etkili ve yenilikçi ürünler üretiyorlar. Bugüne kadar pek çok ödül aldılar ve milyonlarca sadık müşteriye sahipler.

Her bir dozunda ne var:
-Whey proteini konsantresi, kazein proteini, whey protein izolatı, yumurta akı, kalsiyum kazeini ve süt proteini konsantresinden elde edilen 46 gram protein karışımı. Bu karışım günlük protein alımınızı artırıyor; bu da kas büyümesi için çok önemli olan amino asitleri sağlıyor.
-Gün içinde enerji sağlamak için çok gerekli olan 75 gram karbonhidrat.
-Sağlıklı bir sindirim sistemini destekleyen 5 gram lif.
-Vücutta üretilmeyen yağ asitleri.
-Protein sentezine yardımcı olan glutamin supplementleri.

Sonuç: True Mass piyasadaki en iyi kilo aldırıcılardan biri. True Mass aynı zamanda en iyi tada sahip kilo aldırıcılar arasında. Eğer bu tür supplementlerin incelemelerini okuyorsanız kullanıcıların çoğunun bu supplementin tadını sevdiklerini görmüşsünüzdür. Bu supplement size ince kas kütlesi artışı için gereken bütün besinleri sağlayarak fitness hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan basit ve lezzetli bir karışım.#5 – Optimum Nutrition Pro Gainer

Pro Gainer bugün bulabileceğiniz en iyi kilo aldırıcı protein supplementi. 60 gram protein, 85 gram karbonhidrat, 24 vitamin ve mineral içeren bu ürün hem kütle artırmak için egzersizden sonra kullanım için, hem de öğünler arası kilo aldırıcı olarak kullanım için mükemmel bir supplement.

satin-al

Özellikler:
-Her dozunda 60 gram yüksek kalite protein içeriyor
-85 gram karbonhidrat içeriyor
-24 farklı vitamin ve mineral içeriyor
-4 gram lif içeriyor
-650 kalori içeriyor
-Kas kütlesini artırmaya yardım ediyor
-Protein sentezini tetikliyor
-Toparlanma süresini kısaltıyor
-Kadınlar için en iyi kilo aldırıcı
-Pek çok benzer ürüne kıyasla dozları küçük
-Sektörün en iyi markalarından Optimum Nutrition tarafından üretiliyor
-Kullanımı kolay, blender gerektirmiyor
-Adı çok iyi, üç farklı aroması var
-Yüksek kalite bileşenler içeriyor
-En iyi kilo aldırıcı supplement

Kim üretiyor: Pro Gainer sporcu gıdası sektörünün en büyük isimlerinden biri olan Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. Optimum Nutrition, ya da kısa adıyla ON, 1987’den beri yenilikçi, hesaplı ve etkili ürünlerde bir numara. Bu sektördeki 25 yılı aşkın hizmetleri boyunca birçok prestijli ödül kazanan ON, bulabileceğiniz en iyi supplementlerden bazılarını geliştirerek kendilerine çok iyi bir itibar edindiler.

Her bir dozunda ne var:
-Whey proteini izolatı, whey proteini konsantresi, kalsiyum kazeini, yumurta akı, whey peptitleri ve glutamin peptitlerinden oluşan 60 gram protein karışımı. Bu güçlü yüksek kalite protein karışımı en iyi kaynaklardan elde ettiği yüksek dozda proteinlerle kas büyümesini tetiklemeye yardım ediyor.
-Enerji seviyesini artıran ve beslenmenize kalori ekleyen 85 gram karbonhidrat.
-Vücudunuzu enerjik ve sağlıklı tutan 24 farklı vitamin ve mineral.
-Sağlıklı sindirime ve genel sağlığa katkı yapan 4 gram lif.

Sonuç: Optimum Nutrition Pro Gainer paranın satın alabileceği en iyi kütle artıcı. Vücudunuzun ince bir şekilde kütle kazanması için gereken her şeyi diğer bazı ürünlerin aksine gereksiz maddeler içermeksizin sağlıyor. Pro Gainer basit, temiz ve oldukça etkili bir supplement ve denediklerimizin arasında en iyi tada sahip.


Muscletech-Premium-Mass-Gainer

#4 – MuscleTech Premium Mass – Detaylı kullanıcı incelmesi için tıklayınız!

satin-al

 

 

 

 


 

stacker2-ultra-mass#3 – Stacker2 Ultra Mass | Detaylı tanıtım için tıklayınız!

satin-al

 

 

 

 

 

 


 

Elite-Labs-Mass-Muscle-Gainer#2 – Elite Labs Mass Muscle Gainer | Detaylı kullanıcı incelemesi için tıklayınız!

satin-al

 

 

 

 

 

 


 

#1 – Dymatize Super Mass Gainer

Super Mass Gainer, Dymatize Nutrition tarafından üretilen iyi bir kilo aldırıcı supplement. Yüksek kalite proteini, amino asitlerle, kreatinle ve karbonhidratla birleştiren bu ürün, her zaman hayalini kurduğunuz o kas kütlesini elde etmeniz için ihtiyacınız olan bütün besinleri size sağlıyor.

satin-al

Özellikler:
-Her dozunda 52 gram protein içeriyor
-252 gram karbonhidrat içeriyor
-1280 kalori içeriyor
-17 gram BCAA içeriyor
-Kas büyümesini teşvik ediyor
-Toparlanmaya yardım ediyor
-Kilo artışına yardım ediyor
-Yemek yerine tüketilebilir
-Tadı güzel, vanilya ve çikolata çeşitleri var

Eksiler:
-Büyük dozlara sahip
-Yalnızca iki aroma çeşidi var

Kim üretiyor: Super Mass Gainer büyük bir fitness supplementi üreticisi olan Dymatize Nutrition tarafından üretiliyor. Dymatize 1994’ten beri müşterilerinin hedeflerine ulaşmaları için en son teknoloji ürünü supplementler ortaya çıkarmaya gayret ediyor.

Her bir dozunda ne var:
-Whey proteini izolatı, whey proteini konsantresi, kalsiyum kazeini, yumurta akı ve süt proteini konsantresinden oluşan 52 gram protein. Bu karışım günlük protein hedefinize ulaşmanıza yardım ediyor, ki bu kas kütlenizi artırmanızda en önemli etken.
-Yalnızca 19 gramı şeker olan 252 gram karbonhidrat. Bu devasa dozu zamanla çözülen kompleks karbonhidratlardan oluşuyor, böylece size gün boyu kesintisiz enerji sağlıyor.
-Glutamin glutamin peptitlerin, l-lösin, l-izolösin, l-valin ve zitriksten oluşan 2 gram amino asit karışımı.

Sonuç: Super Mass Gainer piyasadaki en iyi kilo aldırıcılardan biri. Bu supplement devasa bir karbonhidrat ve protein dozuna sahip. Bu da size günlük kalori ve besin ihtiyacınıza ulaşmanızda yardımcı oluyor. Ürünün kompleks karbonhidrat karışımı gün boyu devamlı enerji sağlıyor; diğer taraftan amino asit karışımı egzersizden sonra kaslarınızın toparlanmasına yardım ediyor.


Yeni Ürün – Nutrich Mass Gainer


Son Sözler

Artık kilo aldırıcılarla ilgili daha fazla bilgiye sahip olduğunuza göre sizin en uygun ürünü seçerken daha iyi bir seçim yapabilirsiniz. Listemizin ilk 3 sırasındaki ürünler çoğu insan için idealdir, ama bu listedeki bütün ürünler aslında iyi supplementlerdir ve ihtiyacınızın ne olduğuna göre sizin için en iyisi olabilir.

Üretici firmalar daima yeni ürünler çıkarıyor, biz de listelerimizi güncelliyoruz. Yenilikleri kaçırmamak için bu sayfayı sık kullanılanlar listenizi eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler!


En Çok Satan Gainer Ürünü

encoksatangainer

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.