Listeye geçmeden önce kreatinin nasıl bir madde olduğunu ve iyi kreatin supplementlerinin fitness heveslilerine ne gibi faydalarının dokunacağını anlatacağız. Ayrıca, aklınıza takılabilecek bazı soruları yanıtlayacağız:

Kreatin nedir ve nasıl çalışır?
Kreatin işe yarıyor mu?
Kreatinin en önemli faydaları nelerdir?
Kreatinin yan etkileri var mıdır?
Kimler kreatin almalıdır?
Kreatin nasıl alınır?
Kreatin döngüsü nedir?
İyi bir kreatin tozunda aranması gereken özellikler nelerdir?

Fitness söz konusu olduğunda herkesin kendine göre bir hedefi vardır. Bu hedef, 5 kilo vermek olabilir, biraz kas yapmak olabilir, spor performansını iyileştirmek olabilir veya bir vücut geliştirme yarışmasına katılmak olabilir. Sonuçta başarıya ulaşmanın şartları aşağı yukarı aynıdır. İyi bir vücuda giden yol, disiplinden, beslenmeden ve supplementlerden geçer.

Disiplin sizi oturduğunuz koltuktan kaldırır ve düzenli bir şekilde spor salonuna gönderir. İyi bir beslenme vücut sağlığınızı korur ve size egzersiz yapmak için ihtiyaç duyacağınız enerjiyi verir. Supplementler ise modern beslenme anlayışımızda bulunan boşlukları doldurur; vücudumuza gereken proteinleri ve vitaminleri en ihtiyaç duyulan anda verir.

Piyasada çok sayıda supplement vardır. Multivitaminler, protein tozları, egzersiz öncesi supplementleri vs. Her biri fitness hedeflerine ulaşmada belli bir rol oynar. Bugün biz ağırlık kaldıran insanlar arasında en yaygın olan bir supplement türünden söz edeceğiz: Kreatin.

Bu kılavuzda kreatinle ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek, neden kreatin supplementlerinin güçlenmek için çalışanlar arasında en yaygın olarak kullanılan ürün çeşidi olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca piyasda bulabileceğiniz en iyi kreatin ürünlerini değerlendirecek ve bu ürünleri iyi yapan kriterleri sıralayacağız. Ama o ürün listesine geçmeden önce en başından başlayalım.

Aşağıdaki top 10 kreatin supplementi listesine göz atın!
Bu kılavuzda kreatin hakkında her şeyi öğreneceksiniz: Faydaları, yan etkileri, doz önerileri, vs. Ayrıca piyasada bulunan en iyi kreatin ürünleri hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Biz en iyi kreatin supplementini bulmak için etraflıca bir araştırma yaptık ve birçok ürün denedik. Sizin için önerdiğimiz ürünleri bu sayfanın aşağı kısmında bulacaksınız.

Peki en iyi kreatin supplementleri hangileridir?
Artık kreatin hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre piyasadaki en iyi kreatin supplementlerini öğrenme vaktiniz geldi. Size en uygun seçimi bulmak için bugün piyasada bulunabilen top 10 kreatin supplementlerinin bir listesini yaptık. Buyrun!
2016’daki Top 10 Kreatin Supplementi


#11 – Hardline Kreatin

Kullanım amacı:

%100 Saf mikronize kreatin içerir.
Güç ve enerji artışına,
Kas yapılanmasına,
Kas büyümesine
Daha ağır ve uzun süreli antreman yapmanıza yardımcı olur.
satin-al

 

 

Kullanım şekli:

1 porsiyon (1tatlı kaşığı,5g), bir bardak(200ml) su ile karıştırarak antreman öncesi alınız. Kreatin yüklemesi için, 7 gün boyunca günde 4 defa 1 porsiyon (1 tatlı kaşığı, 5g) toplam 20g alınır. İlk haftayı takip eden 6 hafta boyunca günde 1 defa 1 porsiyon (1 tatlı kaşığı, 5g) alınır ve 1 hafta ara verilir.

 

#10 – MuscleTech Platinum 100% Creatine

Nedir: MuscleTech Platinum 100% Creatine güçlü ve etkili bir kreatin tozu. Bu supplement %100 saf mikronize kreatin kullanarak fitness heveslilerine hedeflerine ulaşmada yardımcı oluyor.

satin-al

 

 

Özellikler:
%100 saf mikronize kreatin monohidratı içeriyor.
Saf bir ürün. Gereksiz bileşen içermiyor.
Her dozunda 5 gram kreatin monohidratı içeriyor.
Saygın bir firma olan MuscleTech tarafından üretiliyor.
Hızlı emilim sağlamak için mikronize kreatin kullanıyor.
Güç kazanımını artıyor.
Spor performansını artırıyor.
Toparlanma süresini kısaltıyor.
HPLC testinden geçmiş kreatinleri kullanıyor.
Aroması yok. Farklı sıvılarla karıştırılabilir.
Bazı kullanıcılar ürünün suyla karıştırıldığında biraz kötü bir tadı olduğunu söylüyorlar. Bu supplementin tek zayıf yanı bu. Eğer siz de aynı sorunu yaşarsanız bu kreatini meyve suyuyla veya başka bir aromalı içecekle karıştırabilirsiniz.

Kim üretiyor: Bu ürün 1995’ten beri faaliyet gösteren büyük bir sporcu gıdası firması olan MuscleTech tarafından üretiliyor. Sektördeki yirmi yılı aşkın hizmeti boyunca MuscleTech birçok yenilikçi ve etkili egzersiz supplementleri geliştirdi ve ABD’de ellinin üzerinde patenti elinde tutuyor. Yıllardır kendilerine bu kadar sadık bir hayran kitlesine sahip olmasının bir sebebi var.

İçinde ne var: Her dozunda aşağıdakileri içeriyor.
5000 miligram %100 saf mikronize kreatin monohidratı: Kreatin monohidratı en iyi kreatin tozu, çünkü saf, yalın ve ne kadar etkili olduğu kanıtlanmış durumda. Daha uzun süre egzersiz yapmanıza imkan tanıyarak spor performansınızı iyileştiriyor. Mikronize kreatin monohidratı, toz haline gelene dek öğütülmüş kreatin monohidratıdır. Bu biçim, kreatinin su ve diğer sıvılar içinde çözülmesine yardım eder ve bir kere çözüldükten sonra pıhtılaşmaya engel olur.

Sonuç: MuscleTech Platinum 100% Creatin, fitness hedeflerinze ulaşmanıza yardımcı olacak kaliteli bir ürün. Bu supplement mikronize kreatin monohidratı kullandığı için su içinde kolayca çözülüyor ve pıhtılaşmıyor. Yani ne zaman isterseniz o zaman tüketebilirsiniz.


 

#9 – BSN Creatine DNA

Nedir: BSN Creatine DNA, sporcu gıdası sektörünün önde gelen firmalarından BSN tarafından üretilen, oldukça etkili bir kreatin supplementi. Bu ürün spor performansınızı iyileştirmek için mikronize kreatin monohidratları kullanıyor ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Özellikler:
%100 mikronize kreatin monohidratı içeriyor.
Her dozunda 5 gram kreatin monohidratı içeriyor.
Gereksiz bileşen içermiyor.
Aroması yok. Bu yüzden her türlü sıvıyla kolayca karıştırılabiliyor.
Kolayca karıştırılabilmesi için mikronize edilmiş.
Yapay tatlandırıcı, koruyucu madde veya diğer gereksiz şeyler yok. Yalnızca saf kreatin!
Bazı kullanıcılar ürünün suyla karıştırıldığında kireçli bir tada sahip olduğunu söylüyorlar. Bunu eksiler hanesine yazabiliriz. Ayrıca supplementin fiyatı ortalamadan biraz daha yüksek.

Kim üretiyor: Creatine DNA sporcu gıdası sektörünün liderlerinden BSN tarafından üretiliyor. BSN, 2001’den beri müşterilerine hedeflerine ulaşmalarına yardım etmek için egzersiz supplementleri geliştiriyor ve üretiyor. BSN her çeşit supplement üretiyor, ama en çok N.O. XPLODE adlı egzersiz öncesi supplementleriyle biliniyorlar.

İçinde ne var: Her dozunda aşağıdakileri içeriyor.
5000 miligram %100 saf mikronize kreatin monohidratı. Mikronize kreatin, kreatin monohidratının en küçük hale gelene dek öğütülmüş biçimi. Bu biçim kreatine daha pürüzsüz bir yapı veriyor ve sıvılarla daha kolay karışmasına olanak tanıyor. Kreatin monohidratı yaygın olarak en iyi kreatin biçimi kabul ediliyor, çünkü basit ama bir o kadar da etkili. Monohidrat aynı zamanda üzerinde en çok çalışılmış kreatin türü, yani ne kadar etkili olduğunu gösteren çok sayıda bilimsel kanıt var.

Sonuç: BSN Creatine DNA çok iyi bir ürün. Tatlandırıcı gibi gereksiz maddeler içermiyor, içinde yalnızca mikronize kreatin monohidratı var. Bu ürün sizi spor salonundaki arkadaşlarınızın önüne geçirecek. Fiyatı biraz yüksek sayılır, ama bu supplementin itibarlı bir firmadan gelen kalite bir ürün olduğuna dair hiçbir şüphe yok.


 

#8 – MusclePharm Creatine

Nedir: MusclePharm Creatine, en iyi sonucu ortaya çıkarmak için beş farklı kreatinden oluşan bir karışım kullanan gelişmiş bir kreatin supplementi. Bu ürün, ATP üretimini ve enerjiyi artırmak için hızlı emilen kreatinler sağlıyor ve böylece kullanıcılarının gücünü ve dayanıklılığını artırmayı hedefliyor.

satin-al

 

 

Özellikler:
Beş farklı kreatinden oluşan eşsiz bir karışım kullanıyor.
Her dozunda 5 gram kreatin var.
Farmosotik seviye kreatin kullanıyor.
Farklı kreatin türlerinin en iyi özelliklerini birleştiren gelişmiş bir formülü var.
Hızlı emiliyor.
Yükleme yapmak gerekmiyor. Günlük 5 gramlık dozunuzu alın yeter.
Sonradan eklenen cinnulin emilime yardımcı oluyor.
Aroması yok.
Bu ürünün tek kötü yanı karıştırılırken bazen pıhtılaşması ve kendisine rakip ürünlere göre biraz daha pahalı olması.

Kim üretiyor: Bu ürün, ağırlık kaldıran insanların çok yakından tanıdığı MusclePharm tarafından üretiliyor. MusclePharm, 2008’den beri farklı kesimlerden oluşan müşterileri için yenilikçi ve etkili supplementler geliştirmek için çalışıyor.

İçinde ne var: Her dozunda 5000 miligram kreatin matrisi karışımı var. Bu karışımın içinde şunlar var:
Kreatin nitratı: Kolay karıştırılması için kreatinin suda en iyi çözülen biçimi kullanılmış.
Kreatin AAB: Kreatinin katabolizmayı engelleyen bir başka türü.
Dikreatin malatı: Egzersizden sonra laktik asit oluşumunu engellemeye yardım eden ve suda çok kolay çözülen bir başka kreatin biçimi.
Kreatin magnezyum şelatı: Kreatinin magnezyum içeren ve ATP üretimine yardım eden bir biçimi.
Kreatin monohidratı: Kreatinin en saf ve yaygın biçimi.

Sonuç: MusclePharm Creatine, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak kaliteli bir karışım. Yenilikçi kreatin karışımından dolayı birçok insan tarafından kas büyümesi sağlamak için en iyi kreatin kabul ediliyor. Ayrıca sektördeki en iyi bilinen ve en çok güvenilen MusclePharm firması tarafından üretiliyor.


 

#7 – Universal Nutrition Creatine

Nedir: Universal Nutrition Creatine, %100 saf kreatin monohidratı kullanan basit ama etkili bir kreatin tozu. En iyi sonucu ortaya çıkarmak için, gereksiz hiçbir bileşen içermeksizin, klinik olarak kanıtlanmış bir doz kullanıyor.

satin-al

 

 

Özellikler:
%100 saf mikronize kreatin monohidratı içeriyor.
Her dozunda 5 gram kreatin monohidratı var.
Almanya’da üretilen Creapure marka kreatin kullanıyor.
Yapay tatlandırıcı veya gereksiz bileşenler içermiyor.
Egzersiziniz için ekstra enerji sağlıyor.
Kas büyümesini tetikliyor ve toparlanma süresini kısaltıyor.
Daha kolayca karıştırılması ve sindirilmesi için mikronize edilmiş.

Kim üretiyor: Bu ürün, 1977’den beri faaliyet gösteren büyük bir çok uluslu sporcu gıdası firması olan Universal Nutrition tarafından üretiliyor. Sektördeki 40 yıla yakın hizmetleri boyunca Universal Nutrition, müşterilerine kilo vermeleri, kas yapmaları ve genel olarak fitness hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için en yeni ürünleri geliştirmek için çalışıyor.

İçinde ne var: Her dozunda aşağıdakileri içeriyor.
5000 miligram %100 saf mikronize kreatin monohidratı: En saf, en yalın ve üzerinde en çok araştırılma yapılmış olan kreatin biçimi. Kreatin monohidratı sayısız akademik ve tıbbi çalışmalara konu oldu ve elde edilen sonuç şu: İşe yarıyor! Kreatin monohidratı kaslarınıza en iyi şekilde çalışmaları için gereken enerjiyi veriyor ve toparlanmaya yardımcı oluyor. Bu ürün mikronize kreatin kullanıyor, yani kreatin, sıvılarla daha kolayca karışabilsin diye çok ince bir toz haline gelecek şekilde öğütülmüş.

Sonuç: Universal Nutrition Creatine iyi bir ürün. Bu supplementte öyle havalı bileşenler yok, ama klinik olarak gücü, enerjiyi ve spor performansını artırdığı kanıtlanmış olan %100 saf kreatin monohidratı var.


 

#6 – Promera Sports Con-Cret

Nedir: Promera Sports Con-Cret, saf kreatin hidrokloridi kullanan eşsiz ve etkili bir kreatin supplementi. Con-Cret egzersizlerinizden maksimum verim almanızı sağlarken bir yandan da kreatinin diğer türlerinin neden olduğu bazı sinir bozucu yan etkileri bertaraf ediyor.

satin-al

 

 

Özellikler:
Saf kreatin hidrokloridi (HCI) içeriyor.
Egzersizlerinizden aldığınız verimi maksimize etmek için ekstra enerji sağlıyor.
İnce kas oluşumuna yardımcı oluyor.
Dayanıklılığı artırıyor.
Kasların toparlanmasını hızlandırıyor.
Vücut ağırlığınıza göre değişen mikro dozlar kullanıyor. Böylece hiçbir şeyi boşa harcamamış oluyorsunuz.
Suda kolayca çözülüyor ve hızlı bir şekilde sindiriliyor.
Kadınlar için en iyi kreatin, çünkü şişkinlik yapmıyor.
Şişkinlik yapmıyor, su tutmuyor, sindirim sorunu çıkarmıyor.
Yükleme veya döngüleme gerektirmiyor. Her gün küçük bir doz alın yeter.
Bu ürünün iki dezavantajı var: (1) Standart kreatin tozlarına göre biraz daha pahalı. (2) Kreatin hidrokloridi, henüz kreatin monohidratı kadar araştırılmış değil. Yani bu kreatin türünün ne kadar etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmış değil.

Kim üretiyor: Con-Cret, 2007 yılında kurulan Promera Sports tarafından üretiliyor. Mütevazı başlangıçlarından bu yana Promera Sports, spor gıdası sektöründe büyük ve saygın bir hale geldi. Bu firma iyi sonuç veren ürünlerini üretmek için en yeni teknikleri ve yüksek kalite bileşenleri kullanıyor.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakileri içeriyor.
750 miligram kreatin HCI: Kreatin hidrokloridi olarak da bilinen bu gelişmiş kreatin biçimi standart monohidrata kıyasla daha kolay çözülüyor. Bu, daha kolay karışım, daha hızlı sindirim ve kaslardaki emilimin artışı anlamına geliyor. Bütün bunlar sizi en iyi sonuca götürüyor. Ayrıca, monohidratın aksine, kreatin hidrokloridi şişkinlik yapmıyor, sindirim sorunu yaratmıyor.

Sonuç: Con-Cret piyasada bulunan en iyi kreatin vücut geliştirme ürünlerinden biri. Supplementin eşsiz HCI kullanımı kreatinin bütün faydalarını verirken, kreatin monohidratının bazen neden olduğu şişkinlik, su toplama gibi sorunları bertaraf ediyor ve bu da bu sorunlardan çekinen insanlar için Con-Cret’i en iyi kreatin ürünü yapıyor.


#5 – Dymatize Creatine

Nedir: Dymatize Creatine sizi spor salonunda arkadaşlarınızın önüne geçirmek için tasarlanmış bir kreatin supplementi. İçerdiği saf mikronize kreatin monohidratıyla Dymatize Creatine en iyi sonucu yaratmak için hiçbir gereksiz madde içermeksizin klinik olarak kanıtlanmış bir doz kullanıyor.

satin-al

 

 

 

Özellikler:
5 gram mikronize kreatin monohidratı içeriyor.
%100 saf kreatin monohidratı kullanıyor.
Daha kolay karışması ve sindirilmesi için mikronize edilmiş.
Enerjiyi artırıyor.
Spor performansını iyileştiriyor.
Yorgunluğu ertelemeye ve toparlanmaya yardım ediyor.

 

Kim üretiyor: Bu ürün en çok ISO-100 adlı protein tozlarıyla bilinen büyük bir spor-fitness firması olan Dymatize Nutrition tarafından üretiliyor. 1994’te kurulan Dymatize kısa sürede, ürünlerin etkili olması sayesinde, popüler bir firma haline geldi.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakileri içeriyor.
5000 miligram %100 saf mikronize kreatin monohidratı: Monohidrat, kreatinin en popüler ve yaygın bir şekilde araştırılmış olan biçimi. Gücü artırdığı, spor performansını iyileştirdiği ve toparlanmaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış durumda. Üründe kullanılan kreatin mikronize edilmiş, böylece daha kolay sindirime ve emilime imkan veriyor.

Sonuç: Dymatize Nutrition iyi bir ürün. Basit ama etkili olan formülü hemen işe koyuluyor ve size spor salonunda potansiyelinizi açığa çıkarmak için ihtiyaç duyduğunuz desteği veriyor. Bu supplementte hiç öyle havalı bileşenler ve pazarlama hileleri yok, yalnızca etkili bir kreatin monohidratı var. Dymatize Nutrition üzerine düşen görevi yapıyor!


 

#4 – Arnold Series Iron CRE3

Nedir: Arnold Series Iron CRE3, MusclePharm tarafından üretilen gelişmiş ve eşsiz bir kreatin supplementi. Efsanevi vücut geliştirici, aktör ve siyasetçi Arnold Schwarzenegger tarafından önerilen Iron CRE3 çok güçlü bir ürün. CRE3 gözle görünür sonuçlar yaratmak için kreatin nitratı kullanıyor.

Özellikler:
Süper kreatin nitratı içeriyor.
Gücü ve dayanıklılığı artırıyor.
Toparlanmayı hızlandırıyor.
Kas büyümesini destekliyor.
Yükleme gerektirmiyor.
Hızlı bir şekilde emiliyor.
Dozları küçük, kreatin monohidratının onda biri büyüklüğünde.
Şişkinlik yaratmıyor. Eğer kreatin monohidratının şişkinlik yaratma özelliğinden çekiniyorsanız bu ürün tam size göre.
Kadınlar için en iyi kreatin ürünü sayılıyor, çünkü şişkinliğe neden olmuyor.
Karıştırılması kolay.
Kreatin nitratı üretmek çok zor olduğu için bu biçimi kullanan ürünlerin doz başına düşen fiyatı kreatin monohidrat ürünlerine kıyasla daha yüksek.

Kim üretiyor: Iron CRE3, MusclePharm tarafından Arnold Schwarzenegger serisinin bir parçası olarak üretiliyor. MusclePharm 2008’de kurulmuş olan devasa çok uluslu bir spor gıdası firması. MusclePharm sadece birkaç yılda inanılmaz bir şekilde büyüdü ve kendisine sadık bir takipçi kitlesi edindi. Firma hem kadınlar hem de erkekler için yenilikçi ve etkili ürünler çıkarmaya devam ediyor.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakiler var.
1000 miligram kreatin nitratı: Kreatin nitratı, kreatinin suda çok kolay çözülen bir biçimi. Bu biçim ürünün hem karıştırılmasını kolaylaştırıyor hem de kaslar tarafından emilmesini hızlandırıyor. Kreatin nitratı aynı zamanda kreatin monohidratına kıyasla çok az şişkinlik yapıyor.

Sonuç: MusclePharm’ın Iron CRE3’ü çok iyi bir ürün. Muhtemelen diğer kreatin biçimlerinin yarattığı şişkinlikten çekinenler için en iyi kreatin supplementi bu, çünkü Iron CRE3’te kullanılan kreatin nitratı bu soruna yol açmıyor. Ürünün incelemeleri oldukça olumlu, ama kreatin nitratın etkililiğine dair klinik araştırmalar kreatin monohidrat üzerine yapılanlara kıyasla kısıtlı sayılır.


 

#3 – Beast Sports Nutrition Creature

Nedir: Beast Sports Nutrition Creature 5 farklı kreatin türünü kullanan gelişmiş bir kreatin karışımı supplementi. Creature, kullandığı yenilikçi bileşen karışımı ile kas büyümesini besliyor. Bu ürünle kas kütlesini artırmak isteyenler için ideal.

Özellikler:
Beş farlı kreatin biçiminden oluşan yenilikçi bir karışım kullanıyor.
Bulunabilecek en iyi kreatin kaynaklarını kullanıyor.
Almanya’dan ithal edilen ve piyasadaki en iyi kreatin monohidratı olan Creapure marka kreatin kullanıyor.
2015’in en iyi kreatin supplementi seçildi: 2015’te Bodybuilding.com Yılın Kreatin Supplementi Ödülü’nü kazandı.
Kas büyümesini besliyor.
Kas gücünü ve performansını optimize ediyor.
Dayanıklılığı artırıyor.
Toparlanmayı hızlandırıyor.
Fiyata göre performansı çok iyi.
Sektördeki incelemeleri çok iyi.

Kim üretiyor: Creature, spor gıdası sektörünün en hızlı büyüyen firması olan Beast Sports Nutrition tarafından üretiliyor. Bu firmanın yenilikçi ürünleri sektörü ele geçirdi diyebiliriz. Supplement tüketicilerinin ürünlere tepkisi ise çok büyük ölçüde olumlu. Beast Sports Nutrition birçok fitness supplementi üretiyor, ama en çok Creature’la biliniyorlar.

İçinde ne var: Her bir dozunda 3025 miligram Creature Advanced Creatine Matrix Karışımı var. Bu karışımın içinde aşağıdakiler bulunuyor:
Creapure marka kreatin monohidratı, tamponlanmış kreatin, kreatin magnezyum şelatı, kreatin alfa-ketoglutarat 2:1 ve kreatin anhidrozu. Bu karışım farklı kreatin çeşitlerini birleştirerek etkinliğini optimize ediyor. Bu çeşitlerin her birinin kendine özgü faydaları var ve biraraya gelince piyasadaki en iyi kreatin supplementlerinden birini oluşturuyorlar.

Sonuç: Creature harika bir ürün. Yaygın olarak en iyi kreatin markası kabul edilen Beast Sports Nutrition tarafından üretiliyor. 5 farklı kreatin türünden oluşan yenilikçi karışımı gözle görülür sonuçlar yaratıyor.


#2 – Optimum Nutrition Micronized Creatine Powder

Nedir: Optimum Nutrition Micronized Creatine Powder basit, temiz ve oldukça etkili bir kreatin supplementi. Kullanıcılarına daha fazla güç, enerji ve dayanıklılık sağlayarak hedeflerine ulaşmalarına yardım ediyor ve bunu yaparken hiçbir gereksiz madde içermiyor. Bu üründe yalnızca bir bileşen var, o da üzerinde en fazla araştırma yapılmış olan ve en etkili kreatin biçimi olan saf mikronize kreatin monohidratı.

satin-al

 

 

Özellikler:
%100 saf mikronize kreatin monohidratı içeriyor.
Bulunabilecek en iyi kreatin monohidratı kullanıyor: Almanya’dan ithal edilen Creapure marka kreatin.
Daha hızlı çözülmesi ve çözelti biçiminde daha uzun süre kalması için mikronize edilmiş.
Daha kolay karışması için aromasız şekilde tasarlanmış.
Gereksiz madde içermiyor.
Kas büyümesini destekliyor.
Spor salonunda ekstra enerji sağlıyor.
Gücü ve spor performansını artırıyor.
Toparlanmayı hızlandırıyor.
Hem kadınlar, hem de erkekler için en iyi kreatin supplementi.
Piyasadaki en popüler kreatin supplementlerinden bir tanesi.
Fiyatına göre performansı çok iyi.
Sektördeki incelemeleri çok iyi.
Sektördeki en saygın markalardan biri tarafından üretiliyor.

Kim üretiyor: Bu ürün spor gıdası sektöründeki en büyük ve saygın firmalardan biri olan Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. Optimum Nutrition yıllardır insanlara fitness hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan yenilikçi, etkili ve temiz ürünleri ile tanınıyor.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakileri içeriyor:
5000 miligram Creapure marka kreatin monohidratı: Kreatin monohidratının en popüler kreatin biçimi olmasının bir sebebi var. Bu biçim sayısız akademik ve tıbbi çalışmanın konusu oldu ve elde edilen sonuç şu: İşe yarıyor! Kreatin monohidratının sporcularda ve vücut geliştiricilerde gücü ve dayanıklılığı artırdığı klinik olarak kanıtlandı. Creapure bulunabilecek en iyi kreatin markası.

Sonuç: Optimum Nutrition Micronized Creatine spor salonunda diğer insanların önüne geçmek isteyenler için mükemmel bir seçim. Bu ürün kesinlikle temiz, basit ve etkili bir supplement arayanlar için tasarlanmış. Optimum Nutrition supplement sektöründeki en iyi markalardan biri, yani ürünlerine güvenebilirsiniz. Sonuç: Bu ürün size fitness hedeflerinizi yakalamada, hatta aşmada yardım edecek!


 

#1 – Transparent Labs StrengthSeries Creapure HMB Creatine – 2016’nın En İyi Kreatin Supplementi

 

Nedir: StrengthSeries Creapure HMB Creatine, Transparent Labs tarafından üretilen yenilikçi bir kreatin supplementi. Saf kreatin monohidratını HMB ile birleştirerek artırılmış güç, dayanıklılık ve hızlandırılmış toparlanma sağlıyor.

Özellikler:
5000 miligram Creapure marka kreatin monohidratı sağlıyor.
2000 miligram HMB.
Biyoyararlanımını güçlendirmek için Bioperine içeriyor.
Yapay maddeler, tatlandırıcılar vs içermiyor.
Klinik olarak kanıtlanmış dozda kreatin ve HMB kullanıyor.
Gücü artırdığı klinik olarak kanıtlanmış.
Spor performansını iyileştiriyor.
Kas büyümesini tetikliyor.
İnce kas yapımına yardım ediyor.
Yağ erimesine yardım ediyor.
Temiz ve saf bileşenler. Gereksiz bir şey yok!
Hem kadınlar hem de erkekler için en iyisi.

Kim üretiyor: Creapure HMB, sektördeki en iyi spor gıdası firmalarından olan Transparent Labs tarafından üretiliyor. Transparent Labs’ın en önemli özelliği, adı üstünde, şeffaflık (“transparency”)! Ürünlerine koydukları her şeyi mutlaka belirtiyorlar. İyi sonuç elde etmek için saf, basit ve klinik olarak kanıtlanmış bileşenler kullanıyorlar. Transparent Labs, ürünlerine satmak için ucuz pazarlama hilelerine başvurmak yerine sırtını bilime dayıyor. Transparent Labs’ın başarısının sırrı spor gıdası sektöründe çok fazla görülmeyen bir bileşen: Dürüstlük.

İçinde ne var: Her bir dozunda aşağıdakileri içeriyor:
5000 miligram Creapure kreatin monohidratı: En saygın kreatin üreticisinden en etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmış kreatin türü. Akademik çalışmalarda kreatin monohidrat supplementlerinin kullanıcılarını güçlendirdiği, onların spor performanslarını artırdığı, kas büyümelerini tetiklediği kanıtlanmıştır.
2000 miligram beta-hidroksi beta-metilbutirat (HMB): Lösin amino asidinin bir metaboliti olan HMB’nin gücü artırdığı ve ince kasları büyüttüğü, diğer yandan yağları azalttığı gözlenmiştir. Kreatin monohidratla birleşen HMB son derece etkilidir.
5 miligram BioPerine: Karabiber bitkisinden elde edilen BioPerine besinlerin emilim oranını artırarak onların biyoyararlılığını artırıyor. Bu, vücutta bulunan besinleri daha ulaşılır hale getirerek kreatin monohidratın ve HMB’nin etkilerini güçlendiriyor. BioPerine’in etkiliği birçok ABD kaynaklı çalışmada klinik olarak kanıtlandı.

Sonuç: StrengthSeries Creapure HMB piyasadaki en iyi kreatin tozu. Yenilikçi karışımı kullanıcılarının gücünü artırmak ve spor performansını iyileştirmek için klinik olarak kanıtlanmış dozlarda kreatin monohidratı ve HMB kullanıyor. Tüm Transparent Labs ürünlerinde olduğu gibi Creapure HMB etkili olduğu kanıtlanmış saf bileşenlerden başka bir şey içermiyor. Eğer piyasdaki en iyi kreatin supplementini arıyorsanız doğru adrestesiniz!


Son Sözler
Bu liste bugün bulabileceğiniz en iyi kreatin supplementlerini içeriyor. Listedeki herhangi bir ürün sizin için iyi bir seçim olacaktır. İhtiyaçlarınıza, bütçenize ve tercihlerinize bağlı olarak bazı ürünler sizin için diğerlerine göre daha iyi olabilir. Bu kılavuzun hedeflerinize ulaşamada size yardımcı olacağını umuyor ve fitness yolculuğunuzda size bol şans diliyoruz!


En Çok Satan Kreatin Ürünü

encoksatankreatin

2 Responses

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.