Karnitin, vücudumuzda hayati rol oynayan bir amino asit. Bu amino asit, yağ kaybı ve ince kas kütlesinin korunumu gibi süreçlerle doğrudan ilintili.
Karnitinin bu özelliği bize neden piyasadaki en popüler spor ve vücut geliştirme supplementlerinden biri olduğunu anlatıyor. Karnitin supplementleri, pekala kilo kaybı ile ince kas formu arasındaki o kayıp halka olabilir.

Bu top 10 listesinde piyasada bulunabilen en iyi karnitin supplementlerine göz atacağız. Böylece size en uygun olan ürünü ararken doğru seçimi yapabileceksiniz.
Bu listeyi yaparken birçok farklı kriter kullandık: Supplement kullanıcılarının geri bildirimi, popülarite, kullanılan bileşenler ve en önemlisi, fiyata göre performans.
Bu bilgileri edindikten sonra size uygun en iyi karnitin supplementini bulmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

En İyi 10 L-Karnitin Ürünleri

#10 – Blue Star Nutraceuticals Carnitine

Blue Star Nutraceuticals Carnitine, en iyi karnitin supplementleri listemize yeni giren bir ürün. Bu supplement, gittikçe daha popüler olan harika formülü sayesinde bu seneki listemize onuncu sıradan giriş yaptı.
Her dozunda 1200 miligram l-karnitin ve sıvı tartarat içeriyor.
Stimulan kullanmaksızın yağ kaybetmenize olanak tanıyor.
Emilim sağlaması için XD Technology içeriyor.
Kolay tüketilmesi için kapsül biçimine sahip.
120 adet kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Listenin aşağılarına doğru indikçe karnitin supplementlerinin hem sıvı, hem de kapsül biçimine sahip olduklarını ve tabii, kapsül biçimindeki ürünlerin günlük kullanımda daha büyük kolaylık sağladığını fark edeceksiniz.


#9 – Allmax Liquid L-Carnitine

Söz l-karnitin supplementlerinden açılmışken Alllmax Liquid L-Carnitine’den bahsetmemek olmaz. Bu ürün, lezzetli Wildberry Blast aromasıyla geliyor. İster su ile karıştırıp tüketin, ister protein karışımınıza ekleyin.
Her dozunda 1200 miligram l-karnitin içeriyor.
Lezzetli Wildberry Blast aromasına sahip.
Etkinliği artırmak için fazladan E5 vitamini eklenmiş.
Her biri 473 mililitrelik 16 sıvı onstan oluşan şişelerde satılıyor.
Bu l-karnitin aç karnına, gün boyunca öğünler arasında veya çalışırken mümkün olan en fazla yağı yakmanız için egzersizden hemen önce alınabiliyor.


#8 – BSN Carnitine DNA

BSN Carnitine DNA şaşırtıcı bir şekilde 2015’in en iyi karnitin supplementleri listemizde yoktu, ama artan popülerite sayesinde bu sene kendisine sekizinci sırada yer bulmayı başardı.
Kolay tüketilmesi için kapsül biçimine sahip.
Her kapsülde 500 miligram karnitin var.
Yağ kaybını hızlandırması için kalsiyum eklenmiş.
60 kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Dünyanın önde gelen supplement markalarının biri tarafından üretilmiş.
Bir BSN supplementi satın aldığınızda paranızı boş yere harcamadığınızdan emin olabilirsiniz. Carnitine DNA da bu kurala istisna değil; rakip ürünlerle kıyaslandığında fiyatına göre çok iyi performans veriyor.


#7 – Pro Supps L-Carnitine

Pro Supps L-Carnitine bir l-karnitin supplementi. Ürün, karnitinin faydalarından sonuna kadar yararlanmanız için bu amino asitten her dozunda 1500 miligram içeriyor.
Lezzetli bir l-karnitin supplementi.
Beş farklı mükemmel aromada geliyor.
Her dozunda 1500 miligram l-karnitin var.
Emilim sağlamak için pantotenik asit içeriyor.
Her biri 473 mililitre olan 16 sıvı ons içeren şişelerde satılıyor.
Pro Supps tarafından üretilen L-Carnitine, 2016’nın en iyi karnitin supplementlerimize yeni giriş yapan bir başka ürün. Bu supplement, sektördeki en büyük isimlerin arasında bile kendisini öne çıkarıyor.


#6 – Universal Nutrition Carnitine

Universal Nutrition’ın sektördeki en iyi supplementlerden bazılarını ürettiğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bu firmanın karnitin ürününün bu yılın listesine altıncı sıra gibi iyi bir yerden girmiş olması kimse için sürpriz olmasa gerek.
Her dozunda 1300 miligram l-karnitin var.
Narenciye aromalı sıvı bir formüşe sahip.
Her biri 473 mililitre olan 16 sıvı ons içeren şişelerde satılıyor.
Güvenebileceğiniz bir supplement markası tarafından üretiliyor.
Bu l-karnitin supplementi dünyanın dört bir yanındaki sporcuların ve vücut geliştiricilerinin övgülerine mazhar olmuş bir ürün. Yani gözle görülür sonuçlar elde etmek için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.


#5 – Optimum Nutrition L-Carnitine

Bu yılın karnitin listesine yeni giren ürünlere baktığımızda Optimum Nutrition L-Carnitine’i görüyoruz. Bu supplement dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarıyla sektörde kalıcı bir iz bıraktı.
Kolay tüketilen kapsül biçiminde.
Her kapsülde 500 miligram karnitin var.
Dünyanın önde gelen markalarından biri tarafından üretilmiş.
Daha iyi yağ mobilizasyonu için kalsiyum ve fosfor eklenmiş.
60 kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Eğer sizin için en uygun supplementi ararken kararsızlığa düşerseniz, hangi ürününü alırsanız alın, Optimum Nutrition’ın size altın değerinde bir kalite sunacağından emin olabilirsiniz.


#4 – NOW Foods L-Carnitine

L-karnitin ürünlerinin kapsül karnitin ürünlerinden genelde daha ucuz olduğunu fark etmişsinizdir, ama fiyatına göre çok iyi performansı olan NOW Foods L-Carnitine bu kurala önemli bir istisna teşkil ediyor.
Vejeteryanlara ve veganlara uygun.
Kolay tüketilen kapsül biçiminde.
Her kapsülde 1000 miligram l-karnitin tartratı var.
50 veya 100 kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Eğer düşük bir bütçeye sahipseniz ve yine de kolay tüketilen karnitin kapsülleri istiyorsanız kesinlikle NOW Foods’un L-Carnitine’ine bir göz atmalısınız.


#3 – Nutrex Lipo-6 Carnitine

Üçüncü sırada Nutrex Lip-6 Carnitine var. Bu muazzam ürün geçen yılın en iyi karnitin supplementiydi, ama bu sene üretim aşamalarındaki yeni gelişmelerden dolayı tahtını kaybetti.
Her kapsülünde 1000 miligram l-karnitin var.
Kapsül biçimi gün boyu kolay kullanım sağlıyor.
Geçen yılın En İyi 10 Karnitin Supplementi listesinin birincisi.
60 kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Eğer kendisini defalarca kanıtlamış, kullanıcılarından sayısız olumlu geribildirim almış bir marka ve ürün istiyorsanız, Nutrex Lipo-6 Carnitine tam size göre.


#2 – MuscleTech Platinum 100% Carnitine

Bu yılın en iyi karnitin ürünleri listemizde her nasılsa ikinci sıradan girmeyi başaran yeni ürünümüz MuscleTech tarafından üretilen Platinum 100% Carnitine.
Her kapsülünde 500 miligram l-karnitin var.
180 kapsül içeren şişelerde satılıyor.
Standart şişelerinin yanısıra yeni kullanıcılara yönelik 22 kapsüllük şişeler de var.
Dünyanın önde gelen supplement üreticilerinden biri tarafından üretiliyor.
Sıvı karnitin supplementlerine kıyasla çok daha kolayca tüketiliyor.
Bu karnitin supplementinin dünyanın dört bir yanındaki sporculardan ve vücut geliştiricilerinden aldığı övgülerin miktarına bakınca ürünün listedeki konumunu kesinlikle hak ettiğini söyleyebiliriz.


#1 – MusclePharm Carnitine Core

Her ne kadar 2016 yılı için yaptığımız en iyi 10 supplement listesi Optimum Nutrition tarafından domine edilmiş gibi görünüyorsa da MusclePharm’ın Carnitine Core ürünü rakiplerini açık ara farkla geride bıraktı.
Dört farklı türe l-karnitinden oluşan bir karışım içeriyor.
Daha fazla yağ yakması için Roseberry Ketones içeriyor.

satin-al
Bodybuilding.com Yılın Markası Ödülü sahibi bir firma tarafından üretiliyor.
İstediğiniz gibi kullanmanız için hem kapsül hem de sıvı biçiminde.
Sıvı biçimi lezzetli bir narenciye aromasına sahip.
Bu ürün ister kapsül olarak ister sıvı olarak tüketebileceğiniz tek karnitin supplementi. Dört farklı tür karnitin içeren Carnitine Core’un bu yılın en iyi ürünü olduğu konusunda hiçbir şüphe yok.


Yeni Ürün – Nutrich Carnirich Thermo

 Toparlayalım

Eğer amacınız önemli miktarda yağ yakmaksa, karnitin ürünü kullanmanız şart değil. Bu durumda biz kesinlikle beslenme düzeninize kilo verdiren bir supplement ve termojenik bir supplement ekleyerek başlamanızı tavsiye ederiz.
Ancak karnitin yine de depolanan yağ asitlerinin yakılmasında ve vücüdun bütün kısımlarındaki ince dokuların korunmasında çok önemli rol oynayan bir amino asit. Yani eğer forma gitmek istiyoruz kesinlikle tercih edebilirsiniz.
Karnitinin en iyi yanı kapsül mü sıvı mı kullanacağınıza kendiniz karar verebilmeniz. Yukarıda listelediğimiz ürünleri karşılaştırarak artık kendinize en uygun supplementi kolayca bulabilmeniz gerekir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.