En iyi protein tozu listemize geçmeden önce protein supplementlerine ve en iyi protein tozunun nasıl hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacağına ilişkin birkaç şeyden bahsedelim. Ayrıca, aklınıza takılabilecek olan bazı soruları da yanıtlamaya çalışacağız. Örneğin:

Protein nedir?
Ne kadar protein tüketmelisiniz?
Protein supplementleri nedir?
Protein tozlarının faydaları nedir?
Protein tozlarının farklı türleri nelerdir?
İyi bir protein tozu karışımında nelere bakılmalıdır?
Protein tozu supplementleri nasıl alınmalıdır?

Eğer mesele kas yapmak ve fit bir vücuda sahip olmaksa, gereken temel şey disiplindir. Bulabileceğiniz en iyi protein tozu ancak yardımcı nitelikte olabilir. Ruh haliniz nasıl olursa olsun, daima egzersiz yapmalı, koşmalı, ağırlık kaldırmalısız. Eğer bunları yapmazsanız en iyi protein tozunun bile size bir faydası dokunmaz. Disipline girdiniz mi her zaman elde etmeyi arzuladığınız o fiziğe giden yola çıktınız demektir.

Dikkat etmeniz gereken ikinci en önemli şey ise vücudunuzu beslemek. Egzersiz sırasında ve sonrasında vücudunuz yorulur ve gücünü yeniden toplamak için belli şeylere ihtiyaç duyar. Düzgün, protein zengini bir beslenme hayati önem teşkil eder. Doğru beslenmek neredeyse ağırlığı doğru kaldırmak kadar önemlidir. Uzun lafın kısası, beslenme daima vücut çalışmalarınızın odak noktalarından biri olmalıdır.

Vücudunuzun en iyi haline gelmesi ve etkin bir şekilde güç kazanması için kaslarınızın yeterli miktarda proteine ihtiyacı vardır. Tıp Enstitüsü günde en az 56 gram protein öneriyor. Ancak, bu miktar sıradan insanlar için geçerli. Vücut geliştirmek isteyenler çok daha fazla protein tüketmeli. Yaklaşık olarak her 450 gram vücut ağırlığı için 1 gram diyebiliriz.

Sonuç olarak en iyi protein tozu hangisidir?
Kısa yanıt: En iyi protein tozu diye bir şey yok. En fazla en iyi protein tozunu ararken bakacağımız özelliklerin bir listesini oluşturabiliriz. Ama zaten biz tam da bunu yaptık!
Piyasada çok sayıda kaliteli ürün var. Sizin için en iyi seçim, ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan üründür. Bu ürünü bulmanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi 10 protein tozundan oluşan bir liste hazırladık.


#10 – Gaspari Nutrition Myofusion Advanced Protein

Nedir: Myofusion Advanced Protein, Gaspari Nutrition tarafından üretilen yüksek kalite bir protein tozu. Ürün, bir yandan sindirimi güçlendirirken zamanla salgılanan bir protein türü sunmak 6 aşamalı bir protein karışımı ve patentli bir probiyotik formülü kullanıyor.

satin-al

Özellikler:
Her dozda 25 gram protein, 9 gram karbonhidrat ve 150 kalori içeriyor.
Her dozda 9 gram temel amino asit içeriyor.
Gluten içermiyor.
Sindirimi güçlendirmek için probiyotik bir formül içeriyor.
Kas büyümesini tetikliyor.
Zamanla salgılanan proteinlerle açlık hissi karşısında size yardımcı oluyor.
Aromaları lezzetli. Birçok insan bu ürünün piyasadaki en iyi çikolatalı protein tozu olduğunu düşünüyor.
Eksiler:
Sıradan protein tozlarından daha pahalı.
Yalnızca 4 farklı aroma çeşidi var.

Kim üretiyor: Gaspari Nutrition 1998’den beri bu piyasada olan büyük bir sporcu gıdası şirketi. Bu şirket, sektördeki 15 yılı aşkın hizmetleri boyunca kendisini yenilikçi ve etkili fitness supplementleri geliştirmeye ve üretmeye adamış. Gaspari Nutrition bugün devasa bir şirket ve kendisine tutkun bir müşteri kitlesi var.

İçinde ne var: Her bir dozun içinde şunlar var:25 gram protein karışımı. Bu karışım şunlardan oluşuyor: Whey proteini konsantresi, esmer pirinç proteini, whey proteini izolatı, kazein proteini izolatı, yumurta akı ve whey proteini hidrolizatı.
Sonuç: MyoFusion Advanced Protein’in pek çok insan için iyi bir protein supplementi olduğunu söyleyebiliriz. Üründeki probiyotik kullanımı eşsiz, yenilikçi bir özellik ve yüksek kalite protein tozlarının standart yararlarının üzerine ekstra bir sağlık yararı ekliyor. Ancak ürünün yüksek fiyatı bir dezavantaj.


 

#9 – CytoSport Muscle Milk

Nedir: Listemizin 9. sırasında CytoSport tarafından üretilen popüler protein karışımı ürünü olan Muscle Milk var. Muscle Milk dengeli bir protein içeriği sunma amacı doğrultusunda 5 farklı protein kaynağından elde edilen bir karışım kullanıyor. Ürün, hedeflerine ulaşırken vücut sağlıklarını korumak isteyen sporculara ve fitness heveslilerine yardımcı olması için tasarlanmış.

Özellikler:
Her dozunda 32 gram protein, 12 gram karbonhidrat ve 348 kalori var.
5 farklı kaynaktan elde edilen proteinleri içeriyor.
Hem hızlı hem yavaş sindirilen proteinler sunuyor.
20 farklı vitamin ve mineral içeriyor.
Laktoz içermiyor.
Glutamin açısından zengin.
Fiyatı hesaplı.
Pek çok farklı aroması var.
Yağ, kalori ve protein içeriğinin yüksek olması dolayısıyla pek çoğu tarafından kilo almak için en iyi protein tozu olarak kabul ediliyor.

Eksiler:
Dozları büyük.
Yüksek yağ içeriği: Her dozda 12 gram yağ
Karıştırılırken pıhtılaşabiliyor.
Pek çok kullanıcı tadını sevmiyor.

Kim üretiyor: Muscle Milk, 1999’dan beri faaliyet gösteren büyük bir spor gıdası şirketi olan CytoSports tarafından üretiliyor. CytoSports 15 yılı aşkın bir süredir sporculara hedeflerine ulaşmaları için yeni karışımlar ve supplementler geliştiriyor. Muscle Milk serisi şirketin popüleritesini oldukça arttırdı. CytoSports bugün sektörde önemli bir oyuncu.

İçinde ne var: Her bir dozun içinde şunlar var:
32 gram protein karışım. Karışım şu saydıklarımızdan oluşuyor: Kalsiyum sodyum kazeinatı, whey proteini izolatı, süt proteini izolatı, whey proteini hidrolizatı ve whey proteini konsantresi. Bu karışım kaslarınızı çeşitli kaynaklardan gelen amino asitlerle saatler boyunca beslemek üzere tasarlanmış.

Sonuç: Muscle Milk kaliteli bir protein tozu ve bazı insanlar için iyi bir seçim. Farklı protein türlerini kullanması dengeli bir karışım ortaya çıkarıyor. Ancak, yüksek yağ içeriği ürünü kas yaparken ince kalmak isteyenlerden ziyade şişmek ve kilo almak isteyenler için daha cazip bir hale getiriyor.


#8 – Hardline Whey 3 Matrix

Her porsiyon 38.3 gram protein içerir.
Whey protein konsantresi, izolatı ve hidrolizatı içerir.
Her porsiyon 3 gr. Kreatin içerir.
Düşük yağ ve karbonhidrat içerir.
Aspartam içermez.

 satin-al

 

WHEY 3MATRIX NEDİR?

Düşük ısıda mikro filtre edilmiş, yüksek standartlı whey protein konsantresi, laktoz içermeyen dünyanın en iyi whey protein izolatı olan Bipro ve peptid formdaki whey protein hidrolizatı ile formüle edilmiş özel üründür. İlave şeker, karbonhidrat veya yağ içermez. Kıvamı ve hafif içimi ile damak zevkine hitap eder. Aspartam içermez.

KULLANIM ŞEKLİ

1 porsiyon (2 ölçek, 44 g) bir bardak (200 ml) su veya az yağlı süt ile karıştırılarak antrenmandan 30 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere, günde 1-2 porsiyon (44-88 g) alınır.


#7 – MusclePharm Combat Powder

Nedir: MusclePharm Combat Powder yüksek kalite bir karıştırılmış whey proteini tozu.

satin-al

 

Özellikler:

Her dozunda 25 gram protein, 8 gram karbonhidrat ve 140 kalori içeriyor.
5 farklı proteinin bir karışımını içeriyor.
Kas büyümesini tetikliyor.
Hızlı, yavaş ve orta hızda sindirilen proteinler salgılamak üzere tasarlanmış.
Kaslarınızı 8 saate kadar bir süre besliyor.
Gluten içermiyor
San Francisco 49’ers oyuncusu Colin Kaepernick tarafından tavsiye ediliyor.
Her zaman alınabilir: Gündüz, egzersiz öncesi veya sonrası ya da gece yatmadan önce.
Yaygın olarak tadı en iyi protein tozu olarak kabul ediliyor.

Eksiler:

Karıştırılırken pıhtılaşabiliyor.
Fiyatı sektör ortalamasından biraz daha yüksek.
Gaz ve şişkinlik yapabiliyor.

Kim üretiyor: Combat Powder, Colorado’nun Denver kentinde büyük bir sporcu gıdası şirketi olan MusclePharm tarafından üretiliyor. MusclePharm, fitness supplement sektöründe hizmet verdiği uzun yıllar kendisini boyunca hem sporcular hem de sıradan insanlar için yenilikçi ve etkili supplementler yaratmaya adamış bir şirket.
İçinde ne var: Her bir dozu şunları içeriyor:
25 gramlık özel bir karışım. İçindekiler: Whey proteini konsantresi, whey protein izolatı, whey proteini hidrolizatı, misel kazeini ve yumurta akı. Bu karışım geniş bir yelpazedeki kaynaklardan yüksek kalite protein elde etmek üzere tasarlanmış. Vücudunuzu 8 saate kadar beslemek üzere hızlı, yavaş ve orta hızda sindirilen proteinler salgılıyor.

Sonuç: MusclePharm Combat Powder en iyi protein supplementlerinden biri, çünkü bize hem hızlı hem de yavaş sindirilen proteinler sunuyor. Bu, çok sayıda farklı ürün kullanmak yerine bütün protein ihtiyaçlarınız için sadece Combat Powder’ı kullanabileceğiniz anlamına geliyor.


#6 – Dymatize Iso-100

Nedir: Listemizin 6. sırasında kas büyümesi ve toparlanması tetiklemek üzere tasarlanmış yüksek kalite bir hidrolize whey proteini tozu olan Dymatize Iso-100 bulunuyor. Bu toz, hızlı emilen amino asit akışı sağlamak için %100 hidrolize whey proteini izolatı kullanıyor ve bu akış da kaslarınızı beslemeyi ve en iyi sonucu elde etmeyi hedefliyor.

satin-al

Özellikler:
Her dozunda 25 gram protein, 0 gram karbonhidrat ve 106 kalori içeriyor.
Her dozunda 5.5 gram BCAA’ları içeriyor.
Gluten ve laktoz içermiyor.
Whey proteinin en saf biçimi olan hidrolize %100 whey proteini izolatından yapılıyor.
Ödüllü ürün. Bodybuilding.com’dan Mükemmellik Ödülü dahil olmak üzere pek çok ödül almış.
Hızlı sindiriliyor ve egzersizden sonra kaslarınızı hemen besliyor.
Pek çoğu tarafından kas yapmak için kullanılabilecek en iyi protein tozu olarak kabul ediliyor.
Kas büyümesini ve toparlanmayı tetikliyor.
Lezzetli vanilya aroması. Pek çoğu ürünün en iyi vanilyalı protein tozu olduğunu düşünüyor.
Her dozda yalnızca 1 karbonhidrat var.

Eksiler:
Fiyatı ortalamadan daha yüksek (izolatlar genelde daha pahalı oluyor).
Bazı kullanıcılar tadını sevmiyor.
Sukraloz ile tatlandırılmış (bazıları sukralozun kimyasal bir tadının olduğunu düşünüyor).

Kim üretiyor: Bu ürün büyük bir sporcu gıdası şirketi olan Dymatize Nutrition tarafından üretiliyor. Bu şirket 1994’ten beri geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak için en yeni fitness supplementleri geliştiriyor ve üretiyor. Bugün ürünlerini 50’den fazla ülkeye dağıtıyorlar ve müşterileri onlara oldukça sadık.

İçinde ne var: Her bir dozunda:
25 gram hidrolize whey proteini izolatı – Whey proteinin var olan en saf biçimi. Vücudunuz için gereken amino asitleri ve besleyici maddeleri gereksiz katkı maddeleri içermeksizin sağlıyor.

Sonuç: Dymatize Iso-100 piyasadaki en iyi whey proteini tozlarından biri. Hidrolize whey proteini izolatı içeriyor, ki bu da var olan en saf biçim. Kas büyümesine ve toparlanmasına olan katkısı klinik olarak kanıtlanmış durumda. Bazı whey proteinlerine göre daha pahalı, ama bunun sebebi daha yüksek kalite bileşenler kullanıyor olması.


#5 – Optimum Nutrition Pro Complex

Nedir: Pro Complex, Optimum Nutrition tarafından üretilen “hepsi birada” bir protein tozu karışımı. Pro Complex, en iyi sonucu elde etmek çok sayıda farklı protein tozundan oluşan bir karışım kullanıyor. Bu ürün kas büyümesi için en iyi protein tozu, çünkü en yüksek protein, glutamin ve BCAA içeriğine sahip.

satin-al

Özellikler:
Her dozunda 60 gram protein, 15.5 gram BCAA’lar, 10.5 gram glutamin içeriyor.
Her dozunda yalnızca 5 gram karbonhidrat ve 270 kalori var.
Whey ve yumurta proteinlerinden oluşan yüksek kalite bir protein karışımı içeriyor.
Kas büyümesini ve toparlanmayı tetikliyor.
Her dozunda yalnızca 1 gram şeker ve 1 gram yağ var.
5 farklı lezzetli aromada geliyor.
Hemen hazırlanıbiliyor, kolayca karıştırılabiliyor.

Eksiler:
Pahalı, her doz yaklaşık 3 dolar (ama bir doz 60 gram protein içeriyor, yani birçok insan yarım doz kullanmayı tercih edebilir).
Dozları büyük.

Kim üretiyor: Pro Complex, ağırlık kaldıranlar topluluğunun yakından tanıdığı Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. Optimum Nutrition yıllardır ağırlıkçıların, sporcuların ve fitness heveslilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ürünler geliştiriyor. Optimum Nutrition piyasadaki en çok satan popüler ürünlerin bazılarının yaratıcısı ve sektörde oldukça saygı duyulan bir konumdalar.

İçinde ne var: Her bir dozunda:
60 gram protein karışımı. İçindekiler: Whey proteini izolatı, hidrolize whey proteini izolatı, yumurta proteini, hidrolize yumurta proteini ve sonradan eklenmiş lösin peptidleri. Bu karışım egzersiz sonrası toparlanmada amino asitleri yüksek kalite protein kaynaklarından sağlayarak en iyi sonucu vermek için tasarlanmış. Sonradan eklenen lösin peptidleri, karışımdaki doğal lösin seviyesine ve BCAA’lara katılarak etkilerini artırıyor.

Sonuç: Optimum Nutrition Pro Complex çok iyi bir ürün. Belki de kas yapmak için en iyi ürün, çünkü protein içeriği oldukça yüksek. Doz başına 3 dolar olan fiyatı pahalı görünebilir, ama unutmayın, bu ürünün her bir dozu sıradan bir protein tozunun 2-3 katı proteini ve BCAA’ları içeriyor.


 

#4 – BSN Syntha 6

 

Nedir: BSN Syntha 6, saatler boyu protein salgılanmak üzere tasarlanmış bir protein tozu. 6 farklı protein kaynağından elde edilen yenilikçi bir karışımı kullanarak Syntha 6, kaslarınıza toparlanması ve yorgunluğunu atması için devamlı bir amino asit akışı sağlıyor. Ürün aynı zamanda kilo vermek ve ince bir fiziğe sahip olmak için de ideal. Bu son iki özellik Syntha 6’i kadınlar için de oldukça cazip yapıyor.

satin-al

 

Özellikler:

6 farklı yüksek kalite protein kaynağından elde edilen bir karışım içeriyor.
Her dozunda 22 gram protein, 15 gram karbonhidrat ve 200 kalori içeriyor.
Kaslarınıza devamlı protein akışı sağlayarak toparlanmalarına yardımcı oluyor.
Kas büyümesini ve toparlanmasını tetikliyor.
Kilo vermeye ve açlık hissinin azalmasına yardımcı oluyor.
Doz başına 1 dolarlık fiyatıyla en iyi fiyat/performansa sahip ürünlerden biri.
Mükemmel bir lif kaynağı.
Kas geliştirirken ince kalmaya yardımcı oluyor.

 

Eksiler:
Diğer ürünlere kıyasla daha az protein içeriyor (ama protein kaynakları daha çeşitli).
Karıştırılırken pıhtılaşabiliyor (kullanılan bazı protein kaynaklarından dolayı).

 

Kim üretiyor: Syntha 6, büyük ve hızla genişleyen bir sporcu gıdası şirketi olan BSN tarafından geliştirilmiş. BSN geniş müşteri kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere protein tozları, egzersiz öncesi supplementleri ve diğer fitness supplementleri geliştiriyor ve üretiyor. Bugün BSN’in logusu kalite bir ürünü işaret eden, güvenilir bir sembol.

 

İçinde ne var: Her bir dozunda:
22 gram protein karışımı. İçindekiler: Whey proteini konsantresi, whey proteini izolatı, kalsiyum kazeini, süt proteini izolatı, yumurta akı ve glutamin peptidleri. Bu karışım çeşitli protein kaynaklarının en iyi niteliklerini kullanmak üzere tasarlanmış ve her birini tek bir üründe birleştiriyor. Bu yenilikçi karışım hem hızlı hem de yavaş sindirilen proteinler içeriyor ve böylece kaslarınıza devam amino asit akışı sağlanmasına yardımcı oluyor.

 

Sonuç: BSN Syntha 6 genel olarak çok iyi bir protein supplementi. İçerdiği yüksek kalite proteini gelişmiş bir karışım kaynağından elde ediyor. Fiyatına göre çok iyi bir performans veriyor. Protein içeriği açısından en iyi ucuz protein tozu olmayabilir, ama kullandığı yüksek kalite protein kaynaklarına bakacak olursak çok iyi bir şekilde fiyatlandırıldığını söyleyebiliriz.


 

#3 – MuscleTech Phase 8

 

Nedir: 3. sıramıza yüksek biyolojik değeri olan bir protein karışımı ile vücuda devamlı amino asit akışı sağlayan bir protein tozu olan MuscleTech Phase 8’i koyduk. Phase 8’in tek bir dozu 8 saate kadar bir süre “kas yemeği” olarak tanımlayabileceğimiz amino asitleri vücuda dağıtıyor. Phase 8, dengeli bir protein yüklemesi sağlamak için 7 farklı kaynaktan alınan proteinlerden oluşan bir karışım kullanıyor.

satin-al

Özellikler:

Her dozunda 26 gram protein, 7 gram karbonhidrat ve 150 kalori içeriyor.
En iyi sonuçları elde etmek için 7 protein kaynağından oluşan bir karışım kullanıyor.
Devamlı salgılama teknolojisi ile kasları egzersizden sonra saatler boyu besliyor.
8 saate kadar bir süre protein salgılıyor.
Her dozda enerji seviyesini artıran 5 gram glutamin içeriyor.
Biyolojik olarak değerli protein kaynağı.
Doz başına 1 dolar ile fiyata göre mükemmel performans.
Kaslarınızı gece boyu beslemek istiyorsanız yatmadan önce çok iyi bir atıştırmalık.

 

Eksiler:

İçerdiği bazı protein kaynaklarından dolayı karıştırılırken pıhtılaşabiliyor.
Bazı kullanıcıların dediğine göre taneli bir görüntüsü ve tadı var.

Kim üretiyor: MuscleTech sektöre uzun yıllardır damgasını vuran bir sporcu gıdası şirketi. Faaliyette oldukları nispeten kısa zamanda küçük bir işletmeden devasa bir şirkete dönüştüler. Başarılarının sırrı mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için gelişmiş karıştırma teknikleri ve yüksek kalite bileşenler içeren yenilikçi ürünlerinde saklı.

İçinde ne var: Her bir dozunda:
26 gram protein karışımı. İçindekiler: Whey proteini konsantresi, whey protein izolatı, hidrolize whey proteini izolatı, %97 whey proteini izolatı, süt proteini konsantresi, kalsiyum kazeini ve misel kazeini. Bu yenilikçi karışım vücudunuza hem egzersizden sonra hemen gereken proteinleri veriyor, hem de egzersizden sonra 8 saate kadar bir süre kaslarınızın ihtiyaç duyduğu amino asitleri yavaş yavaş gönderiyor.

Sonuç: MuscleTech Phase 8 piyasadaki en iyi protein tozlarından biri. Vücudunuz tarafından farklı ölçülerde emilmesi tasarlanan 7 farklı proteinden oluşan gelişmiş bir karışım kullanıyor. Phase 8’in tek bir dozu vücudunuza toparlanmak için ihtiyaç duyduğu amino asitleri 8 saate kadar sağlayabiliyor.


 

#2 – Transparent Labs Protein Series 100% Grass Fed Whey Protein Isolate

 

Nedir: Listemizin ikinci sırasındaki protein tozu Transparent Labs tarafından ürteilen basit ama oldukça etkili bir protein supplementi olan 100% Grass Fed Whey Protein Isolate. Bu ürün, Yeni Zelanda’daki çimle beslenen ineklerin sütünden dikkatlice elde edilen %100 saf whey protein izolatından imal ediliyor. Bu piyasadaki en temiz ürünlerden bir tanesi ve bulabileceğiniz en iyi organik protein tozu.

 

Özellikler:
Çimle beslenen ineklerden elde edilen %100 saf whey proteini izolatı.
Çimle beslenen demek bu proteinin yalnızca çim yiyen ineklerden elde edildiği anlamına geliyor. Yani olması gerektiği gibi. Hormon yok, steroid yok, yapay bileşenler yok.
Her dozunda 28 gram protein, 0 gram karbonhidrat ve 112 kalori var.
Proteinin ağırlığa oranı %88 (her 32 gramlık dozda 28 gram protein var).
Yapay tatlandırıcılar, gıda boyaları, koruyucu maddeler veya gluten içermiyor.
Piyasadaki en temiz protein supplementlerinden biri.
Kaslarınızın toparlanması için gereken proteini diğer supplementlerde olan gereksiz katkı maddeleri olmaksızın sağlıyor.
Stevia ile doğal bir şekilde tatlandırılıyor.
Fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için yüksek kalite protein sağlıyor.
Kas büyümesini tetikliyor ve toparlanmaya yardımcı oluyor.

 

Eksiler:
Yalnızca çikolata aroması var.
Sektör ortalamasına göre pahalı, ama içindeki yüksek kalite bileşenler düşünülürse fiyatına değer bir ürün.

 

Kim üretiyor: Bu ürün büyük ve halen genişlemekte bir supplement üreticisi olan Transparent Labs tarafından imal ediliyor. Transparent Labs, yapay bileşenler ve kimyasal katkı maddeleri kullanmaksızın etkili ve yenilikçi ürünler geliştirmeyi kendine misyon edinmiş bir şirket. Sadece ama sadece en yüksek kalite bileşenleri kullanan Transparent Labs, son derece temiz ürünleriyle biliniyor.

 

İçinde ne var: Her bir dozunda:
28 gram %100 whey protein izolatı – Yeni Zelanda’daki çimle beslenen ineklerden elde ediliyor. Whey protein izolatı, whey proteinin en saf hali ve protein sentezini maksizime ederken kasların toparlanma süresini minimize ediyor. Transparent Labs, çimle beslenen ineklerden elde edilen proteinleri kullanıyor ve böylece daha düşük kalite proteinlerde bulunan hormonları ve steroidleri içermiyor.

 

Sonuç: Transparent Labs’ın 100% Grass Fed Whey Protein Isolate ürünü genel olarak çok iyi bir seçim. Bu ürün listedeki en sağlıklı protein tozu. Vücudunuza toparlanması için gereken tüm proteinleri diğer supplementlerin aksine gereksiz katkı maddeleri içermeksizin veriyor. Fiyatı ortalama ürünlerden biraz daha yüksek, ancak Transparent Labs’ın kullandığı yüksek kalite, temiz ve saf bileşenler ürünün ödediğiniz paraya değer olmasını sağlıyor.


#1 – Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard – 2016’nın En İyi Protein Tozu

Nedir: Bizim en iyi protein tozu olarak seçtiğimiz ürün Optimum Nutrition tarafından üretilen basit, ama son derece etkili bir protein tozu olan 100% Whey Gold Standard. Bu ürün fitness supplementi sektörünün gerçekten de Altın Standardı. Yıllar boyunca topladıkları ödüller bu listenin birinci sırasındaki yerini hak ettiğini gösteriyor. Ürün son derece etkili ve tadı piyasadaki whey proteini tozları arasında en iyisi!

satin-al

 

Özellikler:

Ödüllü bir ürün. Gold Standard, Bodybuilding.com tarafından 10 yıldır “Yılın En İyi Proteini” ve “Yılın En İyi Supplementi” olarak nitelendiriliyor.
Tüm zamanların en çok satan protein supplementi.
En iyi sonucu elde etmek için 3 güçlü whey proteininden oluşan bir karışım kullanıyor.
Kas büyümesini tetikliyor ve toparlanmaya yardımcı oluyor.
Her dozunda 24 gram protein, 3 gram karbonhidrat ve 110 kalori içeriyor.
10 farklı lezzetli aromada elde etmek mümkün.
Açlık hissini azaltıyor, diyetlerde yardımcı oluyor.
Pıhtılaşma olmaksızın karıştırılabiliyor.
Her dozunda 5 gramın üzerinde doğal BCAA’lar var.
Fiyatına göre mükemmel performans.
Egzersiz sırasında ve sonrasında kasların onarımında yardımcı oluyor.
Protein sentezini maksimize ediyor.
Protein kalitesi açısından gerçek bir Altın Standart!

 

Eksiler:
Bazı kullanıcılar belli aromaların tadını sevmiyorlar.
Satın almak zor, çok çabuk tükeniyor!

 

Kim üretiyor: 100% Whey Gold Standard, Optimum Nutrition tarafından üretiliyor. Aynı zamanda ON olarak da bilinen Optimum Nutrition supplement sektöründeki en itibarlı şirketlerden bir tanesi. Şirketin profesyonelleri kendilerini mükemmellik arayışını adamışlar. Klinik olarak kanıtlanmış bileşenlerle ve yaratıcı karışımlarla yenilikçi ve oldukça etkili ürünler ortaya çıkarıyorlar. Gold Standard serisi sektörün altın standardı olması üzere tasarlanmış bir üründü ve bugüne kadar beklentileri daima karşıladı!

 

İçinde ne var: Her doz 24 gram protein karışımı içeriyor. Bu karışımın içeriği:
Whey protein izolatı – Whey proteinin en saf hali. Protein sentezini artırıyor ve toparlanmaya yardımcı olarak kas erimesine minimize ediyor. Çok az yağ ve karbonhidrat içeriyor.
Whey protein konsantresi (en iyi kalite, en son derece filtrelenmiş) – Yüksek kalite, dengeli ve çabuk sindirilen bir whey proteini biçimi. Bu protein hızlı çalışıyor ve kasların etkili bir şekilde toparlanmasına yardımcı oluyor.
Whey peptidleri – Piyasadaki en hızlı sindirilen whey proteini biçimi olan whey peptidleri vücuda girdikleri anda işe koyuluyor, egzersizin ardından kaslarınıza toparlanmaları için ihtiyaç duydukları amino asitleri veriyorlar.


Sonuç: Genel olarak baktığımızda 100% Whey Gold Standard piyasadaki en iyi protein tozu. Ürün, en iyi sonuçları ve performansı yaratmak için yüksek kalite bileşenleri klinik olarak kanıtlanmış miktarlarda kullanıyor. Gold Standard ile her zaman hayalini kurduğunuz vücuda giden yola çıkmış olacaksınız. Whey proteinlerinin basit ve etkili karışımı bu protein tozunu hem erkekler hem de kadınlar için ideal seçim yapıyor. Fitness hedeflerine ulaşmada yararlı bir destek arayan herkes için çok iyi bir ürün. Bu ürünün piyasada en çok protein supplementi olmasının bir sebebi var: Gerçekten işe yarıyor!


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.