Sağlıklı bir insan olmak aslında bir süreç. Kolay değil. Zaman, disiplin, egzersiz ve sağlık bir beslenme düzeni gerektiriyor. Sağlıkla ilgili bütün sorunlarınızı çözüp, sizi fit ve güçlü yapacak basit bir çözüm yok, ama daha iyi bir vücuda giden yolda size yardımcı olabilecek supplementler var.

Fit kalmanın başlıca yolları sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmak ve yeterince egzersiz yapmaktır. Beslenme ile ilgili daha fazla fikir edinmek için ABD Sağlık Bakanlığı’nın resmi beslenme kılavuzunu okuyabilirsiniz. Eğer yeterince egzersiz yapmıyorsanız, Muscle and Fitness’ın yeni başlayanlar için hazırladığı egzersiz programına bir göz atabilirsiniz.

Aynı zamanda yağ yakıcı olarak da bilinen kilo verdirici haplar, hızlı bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış supplementlerdir. Bu haplar sihirli değnek etkisi yapmaz, hedeflerinize ulaşmak için hala sağlıklı bir beslenme düzenine ve egzersize ihtiyacınız var. Bu hapların faydası, hedeflerinize ulaşma yolunda gösterdiğiniz çabayı daha verimli bir hale getirmek ve size mümkün olayın en iyi sonucu sağlamaktır.

Biz bu kılavuzda en iyi olduğunu düşündüğümüz yağ yakıcıları elden geçireceğiz ve kilo verme kavramına çeşitli farklı açılardan yaklaşacağız. İster büyük bir miktarda kilo vermeye çalışıyor olun, ister o birkaç kiloluk inatçı yağdan kurtulmaya çalışıyor olun, iyi bir yağ yakıcı sizin için inanılmaz bir şekilde faydalı olabilir. Şimdi gelin hep birlikte bu faydalı supplementlerle ilgili daha çok şey öğrenelim.

Nedir bu yağ yakıcılar?

Her ne kadar kilo vermede en önemli faktörler beslenme ve egzersiz olsa da supplementasyon da önemlidir. Günlük standart multivitaminler, protein tozları vs. hepsi önemlidir, ama o fazla kiloları eritmeye gelince hiçbir ürün size iyi bir kilo verdirici kadar yardım edemez.

Yağ yakıcılar özünde yağ yakımında yardımcı olmaları için geliştirilmiş supplementlerdir. Çoğu zaman hap veya kapsül biçiminde bulunan yağ yakıcılar genelde gün içinde belli aralıklarla tüketilir. Bu supplementlerin birçok faydası vardır ve vücudunuzun yağ yakma potansiyelini artırmak üzere tasarlanmışlardır.

En iyi yağ yakıcı haplar birden fazla kilo verdirici faktörü harekete geçirmeyi hedefler. Bu haplar öncelikle metabolizma hızınızı artırmayı hedefler. Böylece hem egzersiz, hem de günlük aktiviteleriniz sırasında daha fazla kalori yakarsınız. Yağ yakıcılar ikinci olarak enerji seviyelerinizi yukarı çeker. Bu da yaptığınız egzersizlerin şiddetini ve süresini artırmanıza, böylece daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Bu supplement türünün iyi örnekleri son olarak iştahınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak bileşenler içerir. Böylece bu ürünlerden tükettiğinizde fazla kalori içeren ve vücudunuzu yağlandıran yemekleri beslenmenizin dışında tutabilirsiniz.

Şunu unutmayın: Evet, bu supplementler çok faydalıdır ve daha fazla kilo vermenizde size yardımcı olabilir, ama bunlar düzenli egzersiz ile birlikte tüketilmesi gereken ürünlerdir. Bu supplementleri sağlam bir egzersiz programına sahip olmaksızın tüketirseniz o hedeflediğiniz yağ yakımına ulaşamazsınız. Yağ yakıcılar kilo vermenize yardım ederler, sizin yerinize kilo veremezler!

Yağ yakıcılar nasıl çalışır?

Yağ yakıcı supplementlerinin çoğu vücuttaki yağlanmaya karşı verilen mücadelede yardımcı olması için yağ yakıcı bileşenlerden oluşan bir kombinasyon içeriyor. Birçok farklı bileşen var. Her ürün içerik ve doz bakımından belli bir ölçüde çeşitlilik gösteriyor, ama sizin için yağ yakımında yardımcı olduğu kanıtlanmış olan ve yağ yakıcılarda yaygın olarak bulunan bazı bileşenleri şöyle sıralayabiliriz:

Uyarıcılar

Uyarıcılar kilo verdiren supplementlerde genelde ana unsurdur. Yeşil çay ekstresi, yeşil kahva ekstresi, guarana ve kafein anhidrozu en yaygın uyarıcılardır. Bu uyarıcılar yağ dokularında bulunan yağların hareket geçirilmesine yardım eder, enerji sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Bütün bunlar kilo verdirici nitelikte şeylerdir.

İştah bastırıcılar

İştah bastırıcı bir etki elde etmek için yağ yakıcıların içine sık sık yerba mate (Paraguay çayı), glukomannan, hoodia gibi bitkiler eklenir. Bu bitkiler iştahınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olarak beslenme düzeninizi daha sağlıklı bir hale getirmenize olanak tanır. Eğer abur cubur yemiyorsanız ve beslenme düzeniniz zaten yeterince sağlıklıysa bu bileşenler sizin için gereksiz olabilir.

Lifler

Bazı yağ yakıcılar lif içerir. Bu lifler sindirimi düzenler, bağırsak hareketlerini artırır ve vücuttaki yağları harekete geçirir. Aslında herkesin günlük beslenmede life ihtiyacı var, ama çoğu insan yeterince lif tüketmiyor.

Yağ yakıcı bitkiler ve ekstreler

Bu tür supplementlere çeşitli yağ yakıcı özellikler kazandırmak için diğer bazı bileşenler eklenebilir. Acı biber, kolyoz ve kapsaisin gibi bileşenler yağ yakıcılara termojenezi artırmaları için eklenirler. Vücut böylece daha fazla kalori yakar. Yağ yakıcı supplementlere enerjiyi artırmaları ve vücut sağlığını genel olarak desteklemeleri için vitaminler, çinko, yohimbe gibi bileşenler de eklenebilir.

Elbette çeşitli kilo verdirici haplara eklenen başka bileşenler de vardır. Yukarıda sayılanlar bu supplementlerde bulunan bileşenlerin en yaygın olarak kullanılanları, klinik deneylerde üzerinde en yaygın olarak çalışılanlarıdır. Gerçekten işe yarayan kilo verdirici haplar genelde, yukarıda sayılanlar da dahil olmak üzere, çok çeşitli bileşenler içerecektir.

Yağ yakıcıların yan etkileri var mıdır?

Hemen her supplementin bazı potansiyel yan etkileri vardır. Yağ yakıcılar kendi aralarında büyük çeşitlilik gösterir. Bazı yağ yakıcılar tamamen doğaldır ve hemen hiçbir yan etkiye yol açmaz. Diğerleri ise henüz deneysel niteliktedir ve istenmeyen bazı yan etkilere yol açabilir. Her ürün farklı bileşenler içerdiği için karşılaşılabilecek bu yan etkiler de çeşitlilik gösterir. Ama sizin için bu yan etkilerin en yaygın olanlarını şöyle sıralayabiliriz:

Uyku problemleri

Kilo verdirici supplementlerin büyük çoğunluğu kafein ya da diğer uyarıcılardan birini içerir. Bu supplementler eğer günün ilerleyen saatlerinde kullanılırsa gece uyku problemlerine yol açabilir. Bu yan etkiyle mücadele etmek için yağ yakıcı supplementlere kafeinli içecek muamelesi yapın ve bunları günün ilerleyen saatlerinde tüketmeyin.

Susuzluk hissi

Uyarıcı tabanlı yağ yakıcılarda yaygın olarak karşılaşılan bir başka yan etki ise susuzluk hissidir. Vücuttaki termojenezin artması vücut sıcaklığının da artması demektir. Vücudunuzun bu sıcaklığı düşürmesi için normalden daha fazla su kullanması gerekir. Bu da daha fazla su içmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Şunu unutmayın: Hiçbir supplementi önerilen dozların üzerinde asla tüketmemelisiniz! Yağ yakıcılar bu kurala bir istisna teşkil etmiyor. Önerilen dozların üzerine çıkmak ortaya çıkabilecek yan etkileri daha şiddetli bir hale getirir.

Biz her zaman olduğu gibi bu sayfada yer alan supplementi tüketmeden önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Yağ yakıcıların faydaları

Kullandığınız yağ yakıcıya bağlı olarak göreceğiniz spesifik faydalar değişebilir, ama bu yağ yakıcı supplementlerin genel olarak getirdiği faydaları şöyle sıralayabiliriz:

-Metabolizma hızını artırma
-Termojenezi artırma (böylece vücutta daha fazla kalori yakılır)
-Enerjiyi artırma (kafein gibi uyarıcılar yoluyla)
-Kalori yakma potansiyelini artırma
-Yağ yakma potansiyelini artırma
-Kilo vermeye yardımcı olma
-Beslenme ve egzersizle elde edilen iyi sonuçları daha belirgin hale getirme
-Kasların görüntüsünü iyileştirme
-Vücuttaki “bira göbeği” gibi “problemli” bölgelerdeki yağları azaltma

Tekrar edelim, her ürün bir diğerinden biraz farklıdır ve buna bağlı olarak farklı sonuçlar yaratır. Ayrıca her insanın vücudu bu supplementlere farklı tepki verir. Yani bazı insanlar diğerlerine kıyasla yağ yakıcılardan daha fazla fayda görür. Bu sayfada aşağı inince en iyi yağ yakıcıları sıraladığımız bir liste ile karşılaşacaksınız.

Kimler yağ yakıcı kullanmalı?

Çok farklı kesimler bu supplementlerden fayda görebilir, ama biz yine de en çok fayda görmesi muhtemel grupları aşağıda sıraladık.

Her yaştaki erkekler: 18 yaşın üzerinde olup birkaç kilo vermek isteyen hemen her erkek yağ yakıcı bir supplementten faydalanabilir. Bu supplementler vücudunuzun doğal olarak sahip olduğu yağ yakma yetisine yardımcı olur. Yani aslında yaptıkları tek şey zaten gerçekleşen bir süreci daha kolay hale getirmektir. İster vücut ağırlığınızı önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor olun, ister son tatilde aldığınız o birkaç kilodan kurtulmayı amaçlıyor olun, beslenme düzeninize bir supplement takviyesi yapmak sizin için büyük bir fark yaratabilir.

Ağırlık kaldıranlar: Ağırlık kaldıranlar, vücut geliştirenler ve fitness heveslileri bu ürünlerden çok fayda görebilir. Bu kesimler egzersiz yapan diğer sıradan insanlardan daha fazla kaloriye ve besine ihtiyaç duydukları için kas yaparken vücutlarında ekstradan bir miktar yağlanma oluşabilir. Eğer bu siz de bu kesimdeyseniz beslenmenize bir kilo verdirici supplement ekleyerek geliştirdiğiniz kaslardan herhangi bir fedakarlık yapmaksızın peşinde olduğunuz o vücut formuna girebilirsiniz.

“Kesim” döngülerindekiler: Eğer siz de geleneksel şişme/kesme egzersiz programını izliyorsanız kesim döngüleri sırasında yağ yakıcı supplementlerden büyük fayda görebilirsiniz. Şişme ve kesme döngüsü şu şekilde olur: Önce bir “şişme” etabında yüksek miktarda kalori tüketilir ve bol bol ağırlık kaldırılır, sonra bir “kesme”(cutting) etabında vücudu şekle sokmak için tüketilen kalori miktarı azaltılır.

Yaşı ilerleyen erkekler: Vücudumuz yaşlandıkça metabolizmamız yavaşlar. Acı ama gerçek! Eğer beslenme ve egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirmedeğiniz halde kilo aldığınızı farkediyorsanız belki de metabolizmanız yavaşlıyor olabilir. Eğer sorun gerçekten buysa bir yağ yakıcı takviyesi almak metabolizmanızı eski hızına kavuşturup sizi tekrar şekle sokabilir!

Not: Biz bu sitedeki hiçbir supplementi önce doktorunuza danışmadan tüketmenizi tavsiye etmiyoruz.

Yağ yakıcılar nasıl kullanılmalı?

Öncelikle ürünün ambalajında bulunan talimatlara uymanız gerekiyor. Yağ yakıcıların çoğu kapsül veya hap biçimindedir ve genelde gün içinde 2 veya 3 doz olarak tüketilir.

Şu da aklınızda bulunsun, kilo verdiren supplementler uzun süreli kullanım için tasarlanmaz. 1 – 3 aylık döngülerde kullanılmak üzere üretilirler. Eğer bir yağ yakıcıyı birkaç ayı aşkın bir süre boyunca her gün tüketirseniz ürün işe yaramaz hale gelecektir, çünkü artık vücudunuz supplemente alışacak, bir nevi bağışıklık kazanacaktır.

Son olarak, kafein içeren supplementler günün ilk saatlerinde tüketilmelidir. Özellikle eğer kafeine duyarlıysanız yatma saatinizle supplement tüketimi saatiniz arasına en az 5 – 7 saatlik bir dilim koymaya özen gösterin.

Yağ yakıcıları diğer supplementlerle birlikte kullanmalı mısınız?

Diğer supplementleri yağ yakıcılarla birlikte kullanmak genelde güvenlidir. Zaten bir protein tozu veya multivitamin kullanıyorsanız bile beslenme düzeninize kilo verdirici bir supplement eklemekten çekinmeyin, endişe edecek bir şey yok. Kullandığınız bir supplementin diğeriyle olumsuz bir etkileşim gösterme riski her zaman vardır. Herhangi bir supplementi kullanmadan önce doktora danışmank bu yüzden önemlidir.

Birden fazla yağ yakıcıyı aynı anda kullanmamaya özen gösterin, çünkü bu bazı olumsuz yan etkiler ortaya çıkarabilir. Tüketiminizi önerilen dozun üzerine çıkarmamaya da dikkat edin. Bir supplementi önerilen dozun üzerinde kullanmak ürünün olumlu etkilerini artırmayacaktır, ama olumsuz yan etkilerini artırabilir.

Son olarak şu aklınızda bulusun: Birçok kilo verdirici hap kafein içerir. Yani gün içinde ne kadar kahve ve diğer kafeinli içeceklerden içiyorsunuz hesabını yapın. Bir gün içinde çok fazla kafein tüketmek istemezsiniz, çünkü bu bazı yan etkilere yol açabilir.

İyi bir yağ yakıcıda nelere bakılmalı?

Piyasada çok sayıda farklı seçenek var. Bunlar arasında en iyi yağ yakıcı supplementi bulmak zor olabilir. Bu ürünlerle ilgili kafanızdaki sorulara yanıt bulmak ve hangi ürünlerin satın almaya değer olduğuna karar vermek için yağ yakıcı supplementi incelemelerini okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayfanın aşağı kısmında hem en iyi yağ yakıcı hapları sıraladığımız listeyi, hem de bir supplementi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken kriterleri bulabilirsiniz.

Bileşenler: Bir supplementte bakmanız gereken ilk şey etikette bulunan bileşen listesidir. Ürün hangi bileşenleri içermektedir? Ürünün içerdiği bileşenlerin kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmış mıdır? Söz konusu bileşenlerin üründe hangi miktarda bulunduğuna da dikkat edin.

Marka itibarı: Supplementi üreten firmayı daha önce duydunuz mu? Karşınızda kaliteli ürünler üreten saygın bir firma mı var? Biz hazırladığımız listede yalnızca kaliteli ürünler ürettiği bilinen firmaların supplementlerini listeledik, ama piyasada kesinlikle düşük kalite ürünler üreten firmalar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kendi başınıza araştırma yapıyorsanız alacağınız ürünün ne kadar kaliteli ve üretici firmanın ne kadar güvenilir olduğuna karar vermeden yağ yakıcı supplementler üzerine yazılmış incelemeleri okuyun.

Kafein içeriği: Her bir dozda bulunan kafein miktarına göz atın. Eğer uyarıcılara duyarlıysanız bu özellikle önemlidir. Bir kahve fincanın ortalama 95 – 200 miligram kafein içerdiği aklınızda bulunsun, hesabınızı buna göre yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı: Kullandığınız ürünün işe yarayabilmesi için önerilen miktarda tüketmeniz gerekir. Supplementlerin çoğunu günde 2 veya daha fazla kere kullanmak gerekir, ama bazılarını 3, 4, hatta daha fazla doz olarak kullanmanız gerekebilir. Bir supplementi seçmeden önce kullanım kolaylığı kriterini düşünün. Bir supplementi günde 2 defa almak zor olmayabilir, ama günde 4 defa almak zorunda almak size sıkıntı yaratabilir.


Hydroxycut Hardcore Elite

Hydroxycut Hardcore Elite çok iyi bir ürün, piyasadaki en iyi yağ yakıcı haplardan biri. Hardcore Elite yağ yakımında rol oynayan en önemli etkenleri (metabolizma, termojenez ve enerji) harekete geçirmeyi hedefleyen bileşenler içeriyor. Kullanımı kolay bir ambalaja sahip olan bu ürün size yağ yakma potansiyelinizi artırmada ve kilo verme hedeflerinize ulaşmada kolay bir yol sunuyor.

satin-al

Özellikler:

MuscleTech ürünle beraber bir t-shirt hediye ediyor
-Etkileyici bir şekilde kilo verdiriyor
-Daha fazla kalori yakımı sağlamak için termojenezi tetikliyor
-Zihinde berraklık sağlıyor, odaklanmaya yardımcı oluyor
-İçindekiler belli, bütün bileşenler detaylı bir şekilde listelenmiş
-Kullanımı kolay (kapsül biçiminde)
-Fiyatı hesaplı

Eksiklikler:

-İştah bastıran bileşenlerden içermiyor

Kim üretiyor: Hydroxycut Hardcore Elite, MuscleTech tarafından üretiliyor. Supplement sektöründeki en büyüklerinden ve en iyilerinden olan MuscleTech, hem fitness uzmanlarının hem de sıradan insanların saygısını kazanmış bir firma. Kuşkulu kalite standartları ile dolu olan bu sektörde 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veren MuscleTech sektördeki kalite standartlarını belirleyenlerden.

İçindekiler: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor

270 miligram kafein anahidrozu: 2 – 3 fincan kahveye denk gelen miktarda bir kafein içeriği. Bu kafein içeriği hem metabolizmanızı hızlandırıyor, hem de günlük aktiviteleriniz ve egzersizleriniz için size temiz enerji sağlıyor.

250 miligram kolyos: Termojenezi artırarak fazladan kalori yakmanıza yardım ediyor.

200 miligram yeşil kahve ekstresi: Yağ yaktığı kanıtlanmış bir bileşen. Metabolizma hızını önemli ölçüde artırıyor, böylece daha fazla kalori yakmanıza yardım ediyor.

100 miligram theanine: Termojenezi tetikleyerek hareketsiz haldeyken bile daha fazla kalori yakmanıza yardım ediyor.

3 miligram yohimbe: Hem zihinsel odaklanmaya yardım ediyor, hem de fiziksel ve zihinsel enerji sağlıyor.

Sonuç: Hydroxycut Hardcore Elite, erkekler için en iyi doğal yağ yakıcılardan biri. Daha iyi bir vücuda giden yolda sizi daha ileriye taşıyacak güçlü bileşenler içeriyor. Ancak ne yazık ki herhangi bir iştah bastırıcı bileşen içermiyor. Bu, sağlıklı bir beslenme düzenini takip etmekte zorlananlar için eksi hanesine yazılacak bir özellik olabilir.


BSN Hyper Shred

Hyper Shred, BSN tarafından üretilen kilo verdirici bir ürün. Sektörün uzmanları tarafından formüle edilen Hyper Shred zihinsel odaklanmayı, enerjiyi artırmak ve metabolizmayı hızlandırmak üzere tasarlanmış, ki bu üçü yağ yakma potansiyelinizi artırıyor ve vücudunuzu şekle sokuyor. Her dozu 1 kapsülden oluşan Hyper Shred piyasada tüketimi en kolay olan yağ yakıcılardan biri.

satin-al

Özellikler:

-Yağ yakmaya yardım ediyor
-Metabolizmayı hızlandırıyor
-Zihinsel berraklığı ve odaklanmayı keskinleştiriyor
-Enerji sağlamak için kafein ve B vitamini sunuyor
-Kullanımı kolay, her dozu 1 kapsül
-Fiyatı çok hesaplı
-Kolay bir kilo verme yolu sunuyor
-Sağlıklı yaşamı destekliyor

Eksiler:

-Açlık hissini bastıracak bir bileşen içermiyor

Kim üretiyor: Hyper Shred, Bio-Engineered Supplements ya da kısa adıyla BSN tarafından üretiliyor. BSN, sektörün devleri kadar büyük olmasa da kaliteli ve etkili ürünleri ile kendisine isim yapmış bir firma. Ayrıca son yıllarda büyük bir hızla büyüdüler.

İçindekiler: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor

460 miligram patentli karışım: Bu karışım kafein anhidrozu, kara biber, acı portakal özütü ve kırmızı biber içeriyor. Güçlü bileşenlerden oluşan bu karışım metabolizmayı hızlandırıyor, daha fazla kalori yakımı sağlamak için termojenezi başlatıyor ve vücudunuzun doğal olarak sahip olduğu yağı enerjiye dönüştürme yetisine katkıda bulunuyor.

Nootropic uyarıcılar: Niyasin, bacopa, riboflavin ve daha fazlası. Bu bileşenler zihinsel odaklanmanızı güçlendiriyor ve motivasyonunuzu artırıyor. Böylece yaptığınız egzersizler daha verimli bir hale geliyor.

Sonuç: Hyper Shred, tüketimi kolay bir yağ yakıcı arayan erkek kullanıcılar için piyasadaki en iyi seçeneklerden biri. Bu ürün, vücudunuzdaki metabolizma hızını ve termojenezi artırarak daha fazla yağ yakmanıza yardım ediyor, ama diğer yandan iştahınızı bastıracak herhangi bir bileşen içermiyor. Hyper Shred oldukça hesaplı bir supplement, dolayısıyla düşük bütçeliler için çok iyi bir seçim.


Universal Nutrition Animal Cuts

Animal Cuts, Universal Nutrition tarafından üretilen yağ yakıcı bir ürün. İçerdiği bileşenleri termojenezi, metabolizmayı hızlandırmak, tiroid fonksiyonlarını iyileştirmek ve aynı zamanda zihinsel odaklanmayı ve enerjiyi artırmak için bir araya getiren Animal Cuts, kilo verme sürecinin bütün önemli kısımlarını hedefliyor. Bu supplement geniş bir yelpazede yer alan bileşenler içeriyor ve çeşitli kullanıcı grupları için etkili olduğu kanıtlanmış durumda.

satin-al

 

Özellikler:

-Yağ yakımına yardımcı oluyor
-Metabolizmayı uyarıyor
-Termojenezi başlatıyor
-Enerji sağlamak için kafein içeriyor
-Kasların görüntüsünü iyileştiriyor
-“Kesim döngüleri” sırasında kullanım için çok uygun
-İştahı bastırmaya yardım ediyor
-Hızlı bir şekilde çalışıyor

Eksiler:

-Fiyatı biraz pahalı

Kim üretiyor: Animal Cuts, 1977 yılında kurulmuş büyük bir fitness supplementi üreticisi olan Universal Nutrition tarafından üretiliyor. Sektörün en eskilerinden biri olan Universal Nutrition, 40 yılı aşkın bir süredir çıkardıkları etkili ürünlerle tüm kesimlerin saygısını kazanmış bir firma.

İçindekiler: Ürünün her bir dozunda aşağıda sayılanlar bulunuyor

750 miligram termojenik kompleks: Kafein anhidrozu, guarana, yerba mate, ahududu ketonu ve daha fazlası. Bu karışım vücutta termojenezi başlatıyor. Bu da vücudunuzun daha fazla yağ ve kalori yakmasına yardım ediyor.

750 miligram metabolik kompleks: Yeşil çay özütü, siyah çay özütü ve daha fazlası. Bu karışım metabolizmayı hızlandırıyor ve egzersizler için enerji sağlıyor.
350 miligram tiroid kompleks: L-tirosin, zeytin yaprağı özütü ve sage bitkisi. Bu karışım tiroid fonksiyonlarını iyileştiriyor ve böylece vücudunuzda bulunan fazla kilolardan kurtulmanıza yardım ediyor.

Ve daha fazlası: Animal Cuts daha bir sürü güçlü bileşen içeriyor. Burada hepsini listeleyecek kadar yerimiz yok. Tüm bileşenleri bütün detaylarıyla görmek için ürünün sayfasına bakın.

Sonuç: Animal Cuts erkek kullanıcılar için iyi bir yağ yakıcı. Etkinliği kanıtlanmış çok sayıda farklı bileşen içeriyor. Bu bileşenler de supplementi oldukça etkili bir ürün haline getiriyor. Ama ne yazık ki içerdiği bileşenlerin sayısı Animal Cuts’ı bu supplement standartlarınca pahalı bir ürün yapıyor, bu da bazı kullanıcılar için olumsuz bir özellik olabilir.


#2 – Grenade Thermo Detonator


 


#1 – Muscletech Hydroxycut Hardcore Next Gen


Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.