Kreatin döngüsü nedir?
Birçok insan kreatini bir döngü içinde kullanıyorlar. Bu döngüde insanlar kreatin supplementlerini birkaç hafta veya birkaç ay kullandıktan sonra bir süre bu ürünleri kullanmaya ara veriyorlar. Bu yöntemin ne kadar etkili olduğu bir tartışma konusu. Bazıları bu döngünün kreatinin olumlu özelliklerini daha belirgin hale getirdiğini söylerken diğerleri en iyi sonucu elde etmek için kreatin supplementlerini her gün almak gerektiğini iddia ediyorlar.
Sonuç olarak en önemli nokta şu: Bilim insanları kreatin supplementlerin uzun süreli olarak her gün güvenle alınabileceğini söylüyorlar. Bununla beraber kreatini ve diğer bazı supplementleri bir döngü içinde kullanmanın bazı yararları var.
Kreatin döngüsünün en iyi yanı kullandığınız ürünün yarattığı sonucun tamamen belirgin olması. Kreatin kaslarda bulunan su miktarını artırıyor, bu da kasların daha büyük görünmesini sağlıyor. Ama kreatin aynı zamanda fazladan su tutuyor ve şişkinlik yaratıyor. Bir süre kreatin almayı keserseniz vücudunuzda fazladan bulunan bu su kaybolur. Böylecehem en başta hedeflediğiniz sonuca ulaşırsınız, hem de biraz kilo vermiş olursunuz.
Pek çok insan bu şişme/kesme döngülerini izliyor. Yani bir süre yüksek kalorili besinler yiyor, ağırlık kaldırıyor ve olabildiğince şişmeye çalışıyorlar. Daha sonra daha düşük kalorili bir diyete geçip, kilo vermek için kardiyo egzersizlerine başlıyorlar. Her ne kadar bu şişme/kesme diyetinin ne kadar etkili olduğu bir tartışma konusu olsa da pek çok insan bu yöntemi kullanıyor. Yöntemin bu insanların en azından bir kısmı için işe yaradığını söyleyebiliriz. Eğer siz de bu şişme/kesme yöntemini kullanacaksanız, şişme döneminde kreatin almanızı, kesme döneminde ise kreatine ara vermenizi öneriyoruz.


En Çok Satan Kreatin Ürünü

encoksatankreatin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.