Aldığınız her supplementin iyi ve kötü yanlarını bilmeniz önemlidir. Kreatinin artılarını ve eksilerini bilmelisiniz. Bu maddenin birçok yararı vardır, ama aynı zamanda bazı yan etkilere yol açabilir. Genel olarak konuşacak olursak kreatinin yan etkileri hafiftir. Kreatin kullananların çoğu herhangi bir yan etkiyle karşılaştıklarını söylemiyorlar.
Ancak biz daima bu sitede tanıtılan HERHANGİ bir supplementi almadan önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.


Kreatinin yan etkilerinden bazıları:
Sindirim sorunları (mide ağrısı, krampı vs.)
Bazı insanlar kreatin supplementi aldıktan sonra hafif sindirim sorunları yaşıyorlar. Bu sorunlarla kastedilen hafif mide ağrısı veya krampı. Kreatin supplementi kullananların yalnızca %5 ila 7’si mide sorunları yaşadıklarını söylüyorlar, bu da nadir rastlanan bir durum sayılır. Olası sindirim sorunlarından kaçınmak için kreatin supplementlerini aç karnına almayın ve aldığınız dozun ürünün ambalajındaki talimatlara uygun olduğundan emin olun.
Dehidrasyon
Kreatin vücudun farklı yerlerinde bulunan suyu kendisine çekiyor, bu da dehidrasyona yol açabiliyor. Bu sorunla başa çıkmak için kreatin supplementi aldığınızda daha fazla su için.
Geçici kilo artışı/şişme
Bazı insanlar kreatin kullandıklarında kilo alıyorlar, ama bu geçici bir şey. Kreatin kaslarınızın daha fazla su tutmasını sağladığı için uzun süre supplement aldıktan sonra kilonuz biraz artabilir. Bu durum normaldir, endişelenmeyin. Eğer canınızı sıkıyorsa birkaç hafta boyunca kreatin almayın kesin. Böylece vücudunuz tuttuğu fazla suyu atacaktır.
Böbrek sorunları
Kreatinin böbreklere hasar verdiğine ilişkin spekülasyonlar vardı, ama yapılan akademik araştırmalar bu teoriyi çürüttü. Kreatinin sağlıklı insanlar tarafından güvenle tüketilebileceği kanıtlandı. Ancak böbreklerinde sorun olan insanlar kreatin supplementi almamalıdır.


En Çok Satan Kreatin Ürünü

encoksatankreatin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.