MusclePharm her zaman birkaç ayda bir piyasaya yeni bir ürün süren bir firma olmuştur. Bir supplement firması olarak sektörün yeni trendlerini kaçırmamak için ürün yelpazelerini düzenlemede ve güncellemede bugüne kadar iyi işler çıkardılar. Firmanın en son yeniliklerinden biri, egzersiz ortası bir amino asit supplementi olan MusclePharm Amino 1 Black’te yapılan güncellemeler.

Özellikler

-Harika egzersiz ortası formülasyonu
-Egzersizden sonra toparlanma ve kas geliştirme için tasarlanan 3:1:2 oranındaki BCAA’lar
-Odaklanmayı ve dikkati desteklemek hazırlanan Güçlü Enerji Karışımı
-Egzersiz performansını ve enerji arzını desteklemek için eklenen glutamin, glisin ve torin
-Vücuda sıvı takviyesi yapıyor ve vücuttaki elektrolit dengesini yeniden kuruyor

Bileşenler

Amino 1 Black’in formülü eklenen harika bileşenlerin sayesinde ürünün orijinaline göre biraz daha gelişmiş. Her iki supplement de aynı miktarda dallanmış zincirli amino asit içeriyor:

Lösin (1,5 gram), valin (1 gram) ve izolösin (500 miligram)

Amino 1 Black, orijinal üründe bulunan “Cellular Energy” ve “ATP Fueler Matrix” formüllerinin sadeleştirilmiş bir versiyonunu içeriyor, ama bu formüllerde kalan bileşenlerin miktarı kesinlikle artırılmış:

L-glutamin (3 gram), L-glisin (2 gram), Torin (2 gram)

Ürünün amino hidrasyon sistemi de küçültülmüş, artık sadece bir bileşen içeriyor:

Hindistan cevizi tozu (100 miligram)

Amino 1 Black’e eklenen yeni Enerji Karışımı, ürüne getirilen en büyük yenilik olabilir. Bu karışım aşağıdaki 4 kilit bileşeni içeriyor:

Kafein anhidrozu (100 miligram)
Yeşil çay yaprağı özütü (50 miligram)
Kore gingsengi (50 miligram)
Teakrin (25 miligram)

Amino 1 Black’in dozları biraz küçültülmüş, her biri 12,8 gram. Ürünün kutusu ise 384 gram ve toplam 30 doz içeriyor.Faydalar, artılar ve etkililik

Yeni Amino 1 Black kesinlikle geliştirilmiş bir egzersiz ortası supplementi. Sadeleştirilen formül ve yapılan yeni eklentiler supplementi kesinlikle geliştirmiş. Üründeki dallanmış zincirli amino asitler egzersizden sonra toparlanmayı destekleyip kasların erimesini engellerken ürüne sonradan eklenen glutamin, glisin ve torin enerji üretiminde vücuda yardımcı oluyor. Dört bileşenden oluşan yeni enerji karışımı egzersiz seanslarınızda zihinsel odaklanmanızı ve enerji seviyenizi artırarak sizi hedefinize ulaştırıyor ve yorgunluğu geciktiriyor. Ürünün her bir dozunda yalnızca 100 miligram kafein var, o yüzden eğer isterseniz bu supplementi çoğu egzersiz öncesi supplementle beraber kullanabilirsiniz. Hidrasyon matriksi gerçekten de önemli miktarda kilit elektrolitler içeriyor. Bu elektrolitler size daha uzun süreli veya daha şiddetli egzersiz seanslarında yardımcı oluyor.

Olumsuzluklar ve eksiler

Amino 1 Black’in formül içeriği kesinlikle kaliteli, ama dozajlar biraz tartışmalı. 3 gram BCAA fena bir miktar değil, ama daha fazla olabilirdi. BCAA miktarı özellikle egzersiz öncesi veya sonrasında bir protein karışımı içmeyen ya da yüksek protein içerikli bir yemek yemeyenler için önemli. Enerji karışımındaki bazı bileşenlerin dozajı yine aynı neden dolayı artırılabilirdi.

Aroma, tat ve karıştırılabilirlik

MusclePharm’ın yeni Amino 1 Black’inin şu an itibariyle sadece 2 aroma seçeneği var: Karpuz (Watermelon) ve Meyve Pançı (Fruit Punch). Her ikisi de hiç kalıntı bırakmadan çok iyi bir şekilde karışıyor. BCAA’lardan dolayı bir miktar köpürtü oluyor, ama rahatsızlık verecek kadar değil. Supplement biraz tatlı sayılır, ama biraz seyrelterek bu tatlılığı giderebiliyorsunuz.

Sonuç

MusclePharm Amino 1 Black çok iyi bir egzersiz ortası supplementi. Bu ürün bir yandan yorgunluğu geciktirip kas erimesini azaltırken vücudunuzdaki enerji seviyesini koruyup destekliyor. Eğer beslenme ve takviye düzeniniz iyiyse fakat egzersiz sırasındaki performansınız ve egzersiz sonrasında toparlanma sürecinizin biraz desteğe ihtiyacı varsa Amino 1 Black kesinlikle işinize yarayabilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.