MusclePharm Armor-V Multivitamin | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU47%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ73%
BİLEŞEN SAĞLIĞI96%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK62%
74%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0%

MusclePharm Armor-V Multivitamin ürününü detaylı laboratuvar incelemesi ile karşınızdayız!

ETİKET DOĞRULUĞU

Her bir dozda bulunan A vitamini içeriği 6720 UB olarak ölçüldü. Bu miktar ürünün etiketinde yazan 6250 UB’den %7,25 daha fazla.

Analiz edilen bütün B kompleks vitaminleri (B-3, B-6 ve folik asit) miktarları etikette yazan miktarları aşıyor. B-3 vitamini miktarı doz başına 26,86 miligram ile, B-6 vitamini miktarı doz başına 21,85 miligram ile ve folik asit miktarı doz başına 213 mikrogram ile etikette yazan miktarlardan sırasıyla %34,3, %36,56 ve %63,85 daha fazla.

Her bir dozda bulunan C vitamini içeriği 253,03 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 235 miligramdan yalnızca %7,67 daha fazla.

Her bir dozda bulunan D-3 içeriği 420 UB olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 400 UB’den yalnızca %5 daha fazla.

Bu ürünün içinde aynı zamanda az miktarda toplam omega-3 yağ asidi içeriği (137 miligram), EPA (11 miligram) ve DHA (10 miligram) tespit edildi. MusclePharm ürünün etiketinde bu maddelerin hangisinden ne kadar olduğunu listelememiş, bunun yerine hepsinin bir ‘karışımın’ parçası olduğunu iddia etmiş.

Üründeki kalsiyum (doz başına 64,2 miligram) ve potasyum (doz başına 68,5 miligram) içeriği, her ne kadar az miktarda olsa da, etikette yazan miktarlardan büyük sapmalar (sırasıyla %36,6 ve %80,26) gösterdiler. Üründeki magnezyum içeriği (doz başına 68,1 miligram) etikette yazan miktardan %27,55 daha az olarak ölçüldü. Çinko içeriği (doz başına 5,7 miligram) etikette yazan miktardan %9,52 daha fazlayken magnezyum içeriği (doz başına 0,6 miligram) etikette yazan miktardan yalnızca %4,76 daha azdı.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bütün multivitamin ürünleri, kalori, yağ, karbonhidrat ve şeker içeriğinde asgari sapmalar olmakla beraber benzer makrobesin profili gösteriyor.

Bu üründeki kilit niteliğindeki 6 vitaminden 4’ü (A, B-3, B-6 ve C) önerilen günlük tüketim miktarının üzerinde tespit edildi. Folik asit içeriği önerilen günlük tüketim miktarına ulaşamadı; tek bir doz bu miktarın ancak yarısını karşılıyor. Benzer bir şekilde D vitamini içeriği de önerilen günlük tüketim miktarının altında kaldı; tek bir doz bu vitaminin size gereken miktarının sadece %70’ini karşılıyor.

Üründeki toplam omega-3, EPA ve DHA seviyeleri Sağlık Enstitüsü (IOM) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi kuruluşlarca önerilen tüketim miktarların oldukça altında. Bugün itibariyle EPA ve DHA için önerilen bir günlük tüketim miktarı yok.

Üründeki kalsiyum, magnezyum, manganez, fosfor ve çinko miktarları önerilen günlük tüketim miktarlarını ya karşılayan ya da aşan değerlerde ölçüldü.


satin-al

BİLEŞEN SAĞLIĞI

MusclePharm bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşun ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında.

Bu ürünün bir dozundaki A vitamini seviyesinin zararsız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iki doz alınması durumunda bu seviye üst limit olarak belirlenen 10.000 UB’ye oldukça yaklaşıyor. Bu supplementi kullanırken beslenme düzeninizdeki A vitamini zengini besinlere dikkat edin. Kronik A vitamini zehirlenmesi sinir ve iskelet sistemlerinde bozukluklarda ilintilendiriliyor.

Bunun dışında üründe belirlenen üst limitinin üzerine çıkan başka bir bileşene rastlanılmadı.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Her bir dozda 6720 UB olarak ölçülen (karotenoid biçimindeki) A vitamini miktarı, erkekler için (3000 UB) ve kadınlar için (2300 UB) önerilen günlük tüketim miktarını oldukça aşıyor. Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) Besin Takviyeleri Dairesi’ne göre karotenoidler A vitamininin en az biyoaktif olan biçimi (bu biçime gelmemiş A vitaminin %10’undan daha az etkili).

Her bir dozda 26,86 miligram olarak ölçülen niyasinamid biçimindeki B-3 vitamini miktarı hem erkekler için (16 miligram) hem de kadınlar için (14 miligram) önerilen günlük tüketim miktarını oldukça aşıyor.

Her bir dozda 21,85 miligram olarak ölçülen B-6 vitamini miktarı, hem 19-50 yaş aralığındaki kadınlar ve erkekler için (1,3 miligram), hem de daha yaşlı yetişkinler için (kadınlar: 1,5 miligram, erkekler: 1,7 miligram) önerilen günlük tüketim miktarını aşıyor.

Her bir dozda 213 mikrogram olarak ölçülen folik asit miktarı önerilen günlük tüketim miktarı olan 400 mikrogramı aşıyor.

Her bir dozda 253,03 miligram olarak ölçülen C vitamini miktarı da kadınlar (75 miligram) ve erkekler (90 miligram) için önerilen tüketim miktarlarını aşıyor.

Her bir dozda 420 UB olarak ölçülen D-3 vitamini miktarı 1-70 yaş aralığındaki kadınlar ve erkekler için önerilen günlük tüketim miktarı olan 600 UB’yi aşıyor kalıyor.

Üründeki toplam omega-3 (doz başına 137 miligram), EPA (doz başına 11 miligram) ve DHA (doz başına 10 miligram) içeriği Dünya Sağlık Örgütü’nün büyük itibar gören önerilerinin altında kalıyor: günde 0,3 – 0,5 EPA + DHA ve 0,8 – 1,1 ALA.

Ürünün içindeki analiz ettiğimiz minerallerden (kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko) hiçbiri tek bir dozla kendileri için önerilen günlük tüketim miktarına ulaşmıyorlar. Ancak ürünün iki dokuz erkekler için önerilen günlük çinko tüketim miktarını (11 miligram) karşılarken kadınlar için önerilen miktarı (8 miligram) aşıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.