Özet: MusclePharm Assault, kullanıcısına büyük miktar enerji sunan harika bir egzersiz öncesi supplementi.

MusclePharm Assault ne işe yarıyor?

MusclePharm Assault, zihinsel enerjinizden egzersizden sonra toparlanma kapasitenize kadar her şeyinizi geliştirmek için size amino asit, ergojenik takviye, vitamin ve minerallerden oluşan bir karışım sunan bir egzersiz öncesi supplementi.

MusclePharm, supplement sektöründeki öncü firmalardan biri ve bu Assault ürünleri ile harika bir iş çıkarmışlar. Yani eğer iyi bir egzersiz öncesi supplementi arıyorsanız ve bütçeniz bu ürünü almaya müsaitse kesinlikle bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

MusclePharm Assault’un içinde ne var?

MusclePharm kesinlikle ilginç isimli bazı bileşenler içeriyor. Bu bileşenlerin ne işe yaradığından bahsetmeden önce ürünün içindekileri tam olarak sıralayalım:

-C vitamini
-E vitamini
-Niyasin
-B6 vitamini
-B12 vitamini
-Kalsiyum
-Sodyum
-Potasyum
ATP artırıcılar:
-Karnosin (Beta Alanin)
-L-tirosin
-L-aspartik asit
-Kırmızı pancar özütü
-Dimetilglisin hidrojen klorürü
Hücresel taşıyıcılar ve insülin aktifleştiricileri:
-Dekstroz
-L-glisin
-Riboz
-“Cinnulin PF” (Tarçın özütü)
Atletler için performans karışımı:
-Kreatin nitratı
-Arginin nitratı
-BCAA nitratı (3:1:2 oranında)
Enerji ve sinir ateşleyicileri:
-Kolin bitartratı
-Glukuronolakton
-“PurEnergy Matrix” (Pterostilbene – Kafein)
-“Huperzine A”
Sıvı takviyesi:
-Torin
-Hindistan cevizi tozu
-L-glutamin


Ne zaman ve nasıl kullanmalıyım?

Üretici talimatlarında da denildiği üzere egzersizinizden 30 dakika kadar önce MusclePharm Assault’un bir kaşığını 250 – 375 mililitre hacmindeki suyun içine karıştırmalısınız.

Peki ürünün ne faydası mı var?

“Sistem” ve “matriks” gibi havalı terimleri bir kenara bıraktığımızda bile Assault’un oldukça iyi bazı bileşenler içerdiğini görüyoruz.

Gücünüzün üst sınırını zorlamaya başladığınızda kreatin ve arginin gibi maddeler vücudunuzdaki ATP seviyesini yukarı çekerek ağırlık kaldırma setlerinizi daha uzun süreli kılıyor. Özellikle de arginin kan hücrelerinizi genişleterek kaslarınıza ihtiyaç duyulan tüm besinlerin ulaşmasını sağlıyor.

BCAA’lar bütün egzersiz öncesi supplementlerde bulunması gereken bir amino asit türü, çünkü L-lösin içeriği protein sentezinin aktivasyonuna yardımcı oluyor ve böylece kaslardaki katabolizmayı bitiriyor, vücudunuzu en şiddetli egzersiz sırasında bile nispeten anabolik bir halde tutuyor.

Bütün bunların yanı sıra ürüne kolin ve huperzine A gibi zihin açıcı maddelerin eklenmiş olması, sıkı bir diyet uyguladığınız veya yorucu bir programa sahip olduğunuz günlerde bile MusclePharm Assault tükettiğinizde zihninizin berrak kalacağı ve odaklanma problemi yaşamayacağınız anlamına geliyor.

Dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

MusclePharm Assault kafein içeriyor, bu yüzden uyarıcılara karşı bir duyarlılığınız varsa bu ürünü kullanmadan önce dikkatli olun.

Eğer hamileyseniz, emziriyorsanız, reçeteli herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya önceden mevcut olan bir hastalığınız (yüksek veya düşük tansiyon, aritmi, inme; kalp, karaciğer, böbrek veya tiroid rahatsızlıkları; nöbetli hastalıklar, psikiyatrik hastalıkar, diyabet, prostat büyümesine bağlı idrar yapmada zorlanma vb.) varsa bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmanız öneriliyor.

Aroma seçenekleri ve doz büyüklükleri

MusclePharm’da aşağıda sayılan aroma seçenekleri var:

-Mavi Ahududu
-Elma Şekeri
-Meyve Pançı
-Üzüm
-Limon Lim
-Ananas Mango
-Ahududu Limonatası
-Çilek Margaritası
-Karpuz

Ürünün dozunun büyüklükleri ise şu şekilde:

3 doz (Çeşit Paketi)
20 doz
30 doz
50 doz

Genel Kalite

Adının hakkını veren her egzersiz öncesi supplementi kayda değer bir miktar BCAA içerecektir. MusclePharm Assault bu hususta sınavı geçiyor. Eğer bu supplementi alacak olursanız vücudunuzdaki katabolizmayı engellemek için gerekli olan asgari şartları sağladığınızdan emin olabilirsiniz.

Şunu daha önce de söyledim, gelecekte de söylemeye devam edeceğim: Ben gerçekten kafein içermeyen supplementleri tercih ediyorum, çünkü bunlar bana kendi kafein kaynağımı belirleme özgürlüğü veriyor.

Şahsen ben egzersizlerden önce bir fincan sade kahve içmeyi seviyorum. Bunun üzerine bir de supplementlerden kafein alırsam spor salonuna vardığımda kendimi gergin hissediyorum ve odaklanmakta zorlanıyorum. Yani MusclePharm Assault’un kafein içermesi benim için biraz kötü bir özellik.

Tabi bu kişiden kişiye değişen bir tercih meselesi. Eğer vücudunuza ekstra kafein almayı önemsemiyorsanız ya da egzersizlerden önce benim gibi kahve içmiyorsanız ortada bir mesele yok.

Etkililik

MusclePharm Assault’un en sevdiğim özelliği, yalnızca egzersizlerinizi desteklemek için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini değil, aynı zamanda bu maddelerin vücutta gerekli yerlerde emilip kullanılmalarını sağlayan arginin gibi damar genişleticileri de içermesi.

Ürüne eklenen torin ve Hindistan cevizi tozu içeriğini de ilginç buluyorum.

Torin kas kramplarını engellemede çok işe yarıyor. Zaten benim bacaklarımdaki ikiz ve dördüz kaslarıma hep kramp girer. Yani egzersiz öncesi supplement formülününde torine yer verilmesi gerektiğine bizzat şahitlik edebilirim.

Hindistan cevizi tozu da vücuda yeterli miktarda sıvı sağlıyor ve doğal bir formülün parçası olarak çeşitli elektrolitler sunduğu için krampları engelliyor. Ben birkaç yıl Tayland’da yaşadım ve o zamanlar düzenli olarak Hindistan cevizi içerdim. Hindistan cevizinin susuzlukla mücadelede ne kadar işe yaradığına inanamazsınız!

Tat, kompozisyon ve karıştırılabilirlik

Assault çok farklı bileşenlerin bir araya geldiği gerçek bir karışım. Bence MusclePharm içerilen bazı bileşenlerin kötü tadını yok etmede çok iyi bir iş çıkarmış.

Benim favorilerim Mavi Ahududu ve Karpuz, ama ben zaten bu tür supplementlerde hep karpuz aromalarını tercih ederim, yani çok objektif değilim.

Ürünün genel kıvamı oldukça seyreltik ve berrak. Yani bağırsağınızdan kolayca geçeceğini ve bir rahatsızlık çıkarmayacağını tahmin edebiliyorsunuz.

Fiyatına değer mi?

Eğer egzersiz yapmayı gerçekten ciddiye alıyorsanız kesinlikle bir egzersiz öncesi supplementine ihtiyacınız olacak. Eğer bileşenleri seçip kendi karışımızı yaratmaya henüz hazır değilseniz bence Assault etiketindeki fiyata değecek bir ürün.

Ürünün fiyat performans oranı oldukça makul. Eğer içerilen bileşenleri ayrı ayrı alacak olsaydınız bu çok daha pahalıya mal olurdu.

Sonuç

Bu egzersiz öncesi supplementin tadı inanılmaz ve vaad ettiği şeyleri kesinlikle yerine getiriyor. Yani bu supplementi tükettiğinizde vücudunuzun inanılmaz bir şekilde kan pompalamasını, zihinsel odaklanma gücünüzün artmasını, performansınızın spor salonunun içinde ve dışında iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

Şundan da bahsetmiş olalım: Pek çok firma ürünlerindeki bileşen eksikliğini maskelemek için supplementlere aşırı miktarda kafein veya beta alanin ekliyor. Böylece bu supplementleri tükettiğinizde gerçekten bir şeyler ‘hissediyorsunuz.’

Beta alaninin deride bir karıncalanma hissi yarattığı biliniyor (endişeye mahal yok, bu geçici bir şey), ama bu his, tüketilen supplementin vücudu mucizevi bir şekilde dönüştürdüğü anlamına gelmiyor.

Evet, MusclePharm Assault’ta da bu bileşenler var, ama aynı zamanda arkaplanda üzerilerine düşen görevleri yerine getiren diğer yüksek kalite bileşenlerden de bol bol var. Bu supplementi kullandığınızda egzersizlerinizde ve egzersiz sonrası toparlanmanızda gözle görülür bir iyileşme hissedeceksiniz.

MusclePharm Assault, birinci sınıf bir firmanın çıkardığı birinci sınıf bir ürün ve kesinlikle benden çok sağlam bir onay alıyor!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.