MusclePharm Combat Powder | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU68%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ69%
BİLEŞEN SAĞLIĞI56%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK67%
70%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (2 Votes)
64%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 2,4 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1,6 gramdan %50 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kolestrol 46,2 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 80 miligramdan %42,3 daha az.

Bir dozda bulunan toplam sodyum 253,4 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 150 miligramdan %68,9 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum 139 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 120 miligramdan %15,8 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam şeker 2 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan miktara eşit.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 66,6 gram olarak ölçüldü. 34 gramlık bir dozda 22,7 gram protein bulunacaktır. Bu miktar etikette yazan miktardan %9,4 daha az.

Ürünün her 100 gramında 0,28 gram serbest amino asit alanin tespit edildi. Bu miktar ürüne kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %71’i proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 2,4 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Günde 2000 kalorilik bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu varsayacak olursak bu ürünün tek bir dozu tavsiye edilen ölçünün %8’ine denk geliyor.

253,4 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %16,9’una karşılıyor.

Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %13,9’una karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.


satin-al

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Combat Powder bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Ancak bu üründe asesülfam potasyum (Ace K) tespit ettik. Bu madde kötü bir tat ile bağdaştırılan tartışmalı bir yapay tatlandırıcı. Hala süren araştırmalar bu maddenin bilişsel fonksiyonlarda ve doğum öncesi gelişimdeki olası olumsuz etkilerini ve kanserojen özelliklere sahip olup olmadığını test ediyor.

Bizim incelediğimiz örnekte alarm veren bir diğer bileşen ise mısır şurubu. Mısır şurubu, trigliserid seviyesinde ve obezite riskinde artışla bağdaştırılıyor.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu protein karışımı hızlı ve yavaş sindirilen whey proteini çeşitlerinden oluşuyor. Bu karışım, spordan sonra toparlanma, öğün ikame etme ve kilo verme için ideal. Bu üründeki protein yoğunluğu %66,6 seviyesinde (bir dozda 22,7 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) orta derecede etkili olabilecek bir düzeyde.

Whey proteininin sağlanması beklenen birçok yarar var. Bunlara örnek vermek gerekirse; kas büyümesi, kilo kaybı ve kan şekeri düzenlenmesi. Whey proteini kaynakları aynı zamanda iştah bastırıp kalp hastalığı riskini de azaltabiliyor; ama bu yararların tam olarak kanıtlanması için daha fazla araştırma yapılması lazım. Misel kazeini ve yumurta akından elde edilen protein içeriği whey proteinine göre daha yavaş sindirilir ve böylece kan şekerini ve iştah seviyesini dengelemeye yardımcı olabilir.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

1 Yorum

  1. FERHAT DOĞANAY

    Bu labaratuvar incelemeleri ile harika bir iş çıkarıyorsunuz, sonsuz teşekkürler.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.