MusclePharm Fish Oil | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU86%
ÜRÜN SAFLIĞI73%
BESİN DEĞERİ99%
BİLEŞEN SAĞLIĞI55%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK53%
73%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0%

ETİKET DOĞRULUĞU

Her bir dozda bulunan Omega-3 yağ asidi içeriği 830 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar ürünün etiketinde yazan miktardan %18,57 daha fazla.

Her bir dozda 430 miligram ölçülen EPA etiket miktarını %7,5 aşarken her bir dozda 290 miligram ölçülen DHA etiket miktarının %3,33 altında kaldı.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründe civa içeriğine rastlanma ihtimali milyarda 4 olarak ölçüldü. Bu oran milyarda 2,4 olan kategori ortalamasının üzerinde, ama EPA ve Omega-3 için Küresel Kuruluş (GOED) tarafından belirlenen milyarda 100 limitinin çok altında. Bu Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

Bu üründe poliklorlu bifenil içeriğine rastlanma ihtimali milyonda 0,01’den daha az olarak ölçüldü. Bu oran Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından balık ve kabuklu deniz mahsulleri için belirlenen milyonda 2 limitinin çok altında. Bu oran aynı zamanda daha sıkı standartlar getiren Kaliforniya yönetmeliklerinde belirlenen limitin de altında; bu standartlara göre milyonda 0,09’un üzerinde poliklorlu bifenil içeren ürünlerin üzerinde kanser riskini belirten bir ifade olmalı.

MusclePharm Fish Oil’de kilogram başına 5 meq (Ortalama = 3,7, Üst Limit = 5) ve p-anisidin seviyesi ise 13,2 olarak ölçüldü.

Not: Bizim verdiğimiz puanlar tamamen yağ asitlerindeki birincil oksidasyon ölçüsü olan peroksit değerlerine dayanıyor. Aroma veren maddelerin (ikincil oksidasyon ölçüsü olan) p-anisidin değerlerini çarpıttığı biliniyor. Laboratuvar şu an aroma maddelerinin etkilerini tespit ve bertaraf edecek alternatif bir p-anisidin analizi geliştirmek için araştırma yapmaktadır.

BESİN DEĞERİ

MusclePharm Fish Oil’in her bir dozu 830 miligram Omega-3 yağ asidi içeriyor. Bu miktar Tıp Enstitüsü tarafından 14 yaş üstü insanlar için belirlenen 1,1 – 1,6 gramlık günlük yeterli alım aralığının altında. Toplam Omega-3 içeriğinin 430 miligramını EPA, 290 miligramını DHA oluşturuyor. Bugün günlük EPA ve DHA alımı için belirlenmiş bir miktar yok, ama Dünya Sağlık Örgütü’nün günde 0,3 – 0,5 gram EPA + DHA ve 0.8 – 1,1 gram ALA (ki bu kısmen EPA ve DHA’ya dönüştürülüyor) tavsiyesi büyük kabul görüyor.

Bu ürün %74 EPA + DHA’dan oluşuyor.BİLEŞEN SAĞLIĞI

Civa içeriği milyarda 4 olarak ölçüldü. Bu, milyonda 2,4 olan kategori ortalamasının üzerinde, ama EPA ve DHA Omega-3 için Küresel Kuruluş’un milyarda 100 olan limitin çok altında.
Poliklor bifenil içeriği milyonda 0,01’den daha az olarak ölçüldü. Bu miktar Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin milyonda 2 ve Kaliforniya yönetmeliklerinin daha sıkı olan milyonda 0,09 limitlerinin çok altında.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Omega-3 yağ asitleri bu üründeki toplam balık yağ içeriğinin %85’ini oluşturuyor.

Yaklaşık 1 gramlık günlük alım tavsiyesine dayanarak 430 miligram EPA ve 290 miligram DHA’dan oluşan 830 miligram Omega-3’ün oldukça etkili olabileceği bekleniyor.

Omega-3 yağ asitlerinin koroner kalp hastalığı, hiperlipidemiya ve hipertansiyon gibi kardiyovasküler hastalıklara iyi geldiği klinik olarak kanıtlanmış durumda. Daha sınırlı sayıda bulgulara göre ise bu yağ asitleri aynı zamanda zihni geliştiriyor, kaygıyı azaltıyor, spor performansını yükseltiyor ve bazı kanser türlerine karşı önleyici etki yapıyor. Bu etkilerin varlığını destekleyen klinik çalışmalar ümit vaad ediyor, ama henüz kesin bir sonuca varmış değiller. Bu konuda daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.