MusclePharm Glutamine | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU97%
ÜRÜN SAFLIĞI100%
BESİN DEĞERİ100%
BİLEŞEN SAĞLIĞI100%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK98%
99%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0%

MusclePharm Glutamine ürününü detaylı laboratuvar incelemesi ile karşınızdayız!

ETİKET DOĞRULUĞU

Ürünün her 1 gramındaki toplam glutamin miktarı 0,986 gram olarak ölçüldü. 5 gramlık bir doz 4,93 gram glutamin içerecektir. Bu miktar, etikette yazan miktardan %1,4 daha azdır.

Not: Bu rapordaki veriler, laboratuvarın bu ürünü incelediği Eylül 2016 tarihli analize dayanır.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu ürün dört ağır metal testlerinin tümünden başarıyla geçti. Yani bu üründe bulunabilecek arsenik, kadmiyum, kurşun ve cıva içeriği Kaliforniya yasalarınca belirlenen sınırın altında ve kabul edilen güvenli günlük tüketim aralığında.

BESİN DEĞERİ

Yapılan analizler bu üründe çok az miktarda kalori, yağ, karbonhidrat ve işlenmiş şeker içeriği saptadı.

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Bugün glutaminin güvenli tüketimi için belirlenmiş bir üst limit yok. Klinik araştırmalarda her kilogram vücut ağırlığı için 0,75 grama kadar çıkan tek seferlik dozlar (70 kilogram ağırlığında bir insan için 52,5 gram) güvenli gibi görünüyor. Bunun üzerindeki dozlar kandaki amonyak seviyelerini tehlikeli bir şekilde artırabilir. Karaciğer veya böbrek hastalıklarına sahip olanlar, psikiyatrik sorunlar yaşayanlar glutamin supplementi tüketmeden önce doktorlarına danışmalı.

Bu üründe yapay renklendirici, yapay tatlandırıcı veya zararlı olma potansiyeline sahip koruyucu maddelere rastlanmadı.


satin-al

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu ürünün her bir dozundaki glutamin miktarı 4,93 gram olarak ölçüldü. Üründeki glutamin yoğunluğu %98,6. Glutamin için standart dozaj günde 4-5 gram.

Kandaki glutamin yoğunluğunun (2 saati aşan) uzun süreli egzersizlerden sonra düştüğü biliyor, ama araştırmalar egzersiz için glutamin supplementi tüketmenin ne kadar etkili olduğu sorusuna net bir cevap vermiyor. Az sayıdaki bazı çalışmalar her kilogram vücut ağırlığı için 70 miligramdan başlayan (70 kilogram ağırlığındaki kişi için 4,9 gram) ve 8 grama kadar çıkabilen glutamin supplementi tüketiminin, egzersiz performansını artırdığını ve uzun süreli egzersizden sonra toparlanmayı iyileştirdiğini gösteriyor. Ancak diğer bazı araştırmalar ise 6 hafta boyunca 45 grama kadar çıkabilen bir glutamin tüketiminin placebo’dan daha etkili olmadığını gösteriyor.


En Çok Satan Glutamin Ürünü

encoksatanglutamin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.