MuscleTech CellTech Creatine | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU80%
ÜRÜN SAFLIĞI50%
BESİN DEĞERİ65%
BİLEŞEN SAĞLIĞI32%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK37%
53%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0%

ETİKET DOĞRULUĞU

Her bir dozda bulunan kreatin içeriği 5,7 gram olarak ölçüldü. Bu miktar ürünün etiketinde yazan 5 gramdan %14 daha fazla.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Araştırmalar vücudumuzun her gün 1 gram kadarını kendi ürettiği yaklaşık 2 gram kreatini çözdüğünü söylüyor. Bu ürün ise her dozunda 5,7 gram kreatin içeriyor; yani tükenen kreatin kaynağını tekrar doldurmak için yeterli bir miktar.

Bu ürünün her bir dozu 15 gramı işlenmiş şeker olmak üzere toplam 38 gram karbonhidrat içeriyor. Bu miktar Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği günlük azami tüketim miktarı olan 25 gramın (veya toplam kalori alımının %5’inin) biraz altında.

Bu ürün aynı zamanda önemli bir B6, B12 ve C vitamini kaynağı.

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Bu ürünün her bir dozu 55,31 miligram kreatinin içeriyor. Kreatinin, kreatin sindirimi sonucu ortaya çıkan ve vücuttan atılması gereken bir madde. Bu üründeki kreatinin miktarı, bu kategorideki üst ondabirlik kısımdaki ürünlerdeki kreatinin seviyesinin (her bir dozda 56,6 miligram) biraz altında.

Sınırlı sayıdaki araştırmalar kreatininin mevcut böbrek hastalıklarını kötüleştirebileceğini işaret ediyor.

Bu üründe asesülfam potasyum (Ace K) tespit ettik. Bu madde kötü bir tat ile bağdaştırılan tartışmalı bir yapay tatlandırıcı. Hala süren araştırmalar bu maddenin bilişsel fonksiyonlarda ve doğum öncesi gelişimdeki olası olumsuz etkilerini ve kanserojen özelliklere sahip olup olmadığını test ediyor.

Bu ürün nispeten daha güvenli olaran bir yapay tatlandırıcı seçeneği olan sukralozu (Splenda) kullanıyor. Bu maddenin, daha önce migrenden muzdarip olan insanlarda migreni tetiklediğine dair sınırlı klinik bulgular mevcut. Klinik araştırmalar herhangi bir kanserojen özelliğe veya üreme ve sinir sistemlerinde herhangi bir yan etki oluşturabilecek bir özelliğe rastlamadı.

Rastladığımız bir başka şüpheli madde ise yapay renklendirici olan FD&C Red No. 40. Red No. 40 daha önce artan alerji ve aşırı duyarlılıkla ilişkilendirilmişti. CSPI’ye göre Red No. 40, hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda DNA hasarına neden oluyor; ama bu maddenin insanlar üzerinde yaptığı olumsuz etkilere dair bir araştırma henüz mevcut değil.


satin-al

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu ürün her bir dozunda 5,7 gram kreatin içeriyor. Bazı bulgulara göre kreatin, önce 5 gün boyunca bir “yükleme” dozunda (4-5 farklı dozda alınmak üzere günde 20 gram) ve sonra günlük 2 gramlık bir “bakım” dozunda tüketildiğinde daha etkili oluyor. Bu etkiye dair bulgulara genç yaştaki insanlarda ve daha önce vücut çalışmamış olup, kısa süreli yoğun egzersiz yapan insanlarda daha sık rastlanılıyor.

Ayrıca bu ürün %11,6 kreatin yoğunluğuna sahip. Bu miktar bu kategorideki ürünlerin %78,1 olan ortalamasının çok altında.

Bu ürün kreatin monohidratı vs kreatin nitratı gibi farklı kreatin formülasyonlarının bir karışımını kullanıyor. Kreatin hidroklorürün biyoyararlılığı artırdığı ve alternatifi monohidratına kıyasla daha küçük dozlar gerektirdiği iddia ediliyor. Bu iddialar henüz bilimsel araştırmalar tarafından onaylanmış değil. Kreatin hidroklorürünün kreatin emilimi/biyoyararlılığı açısından kreatin monohidratı sollamasını beklemiyoruz, ama suda daha iyi çözüleceğini söyleyebiliriz.

Kreatin monohidratının standart dozajları (5-10 gram) yaklaşık %99 biyoyararlılık seviyesini işaret ediyor. Bu değer tüketilen doza göre değişebiliyor; daha kısa aralıkta alınan büyük dozlar daha düşük bir seviyede emiliyor.

Bu ürün 38 gram işlenmiş karbonhidrat içeriyor. Araştırmalar bu tür supplementlere eklenen karbonhidratların kreatin emilimini ve biyoyararlılığını artırabileceğini gösteriyor.


En Çok Satan Kreatin Ürünü

encoksatankreatin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.