MuscleTech Nitro-Tech | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU40%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ79%
BİLEŞEN SAĞLIĞI52%
64%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (2 Votes)
43%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 1,1 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1,5 gramdan %26,7 daha az.

Bir dozda bulunan toplam kolestrol 11,1 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 30 miligramdan %63 daha az.

Bir dozda bulunan toplam sodyum 291,7 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 160 miligramdan %82,3 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum 136,9 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 100 miligramdan %36,9 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam şeker 0,9 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1 gramdan yalnızca 0,1 gram daha az.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 57,8 gram olarak ölçüldü. 36 gramlık bir dozda 20,8 gram protein bulunacaktır. Bu miktar etikette yazan miktardan %30,6 daha az.

Ürünün her 100 gramında 2,74 gramı alanin olmak üzere 5,49 gram serbest amino asit tespit edildi. Bu değerler ürüne yüksek miktarda kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %86’sı proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 1,1 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Günde 2000 kalorilik bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu varsayacak olursak bu ürünün tek bir dozu tavsiye edilen ölçünün %3,6’sına denk geliyor.

291,7 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %19,4’ünü karşılıyor. Bu ürün aşırıya kaçmadan tüketilmeli. Özellikle hipertansiyon ve diğer kalp rahatsızlığı risklerine sahip olanlar dikkat etmeli.

Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %13,7’sini karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.


satin-al
BİLEŞEN SAĞLIĞI

MuscleTech NITRTO-TECH bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Bilimsel araştırmalar kreatinin uzun süreli kullanımının (yani bir yılı aşkın düzenli kullanımının) güvenli olduğunu gösteriyor. Bazı çalışmalar beş yıla kadar kreatin takviyesi alan insanlarda bile herhangi bir yan etki gözlenmediğini açığa çıkardı; ama bu 5 yıllık güvenli kullanımdan emin olmamız için daha fazla çalışma yapılması lazım.

Bu üründe asesülfam potasyum (Ace K) tespit ettik. Bu madde kötü bir tat ile bağdaştırılan tartışmalı bir yapay tatlandırıcı. Hala süren araştırmalar bu maddenin bilişsel fonksiyonlarda ve doğum öncesi gelişimdeki olası olumsuz etkilerini ve kanserojen özelliklere sahip olup olmadığını test ediyor.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

NITRO-TECH protein-kreatin kombinasyonu kullanan ürünler arasında en yüksek kreatin dozu (3 gram) içeren supplementlerden biri. Bu miktar bilimsel çalışmalarca tanımlanan bakım dozu aralığının (2-10 gram) düşük tarafında yer alıyor; ama yalnızca protein içeren bir supplemente kıyasla kas kütlesini geliştirmede kullanıcıya önemli avantaj sağlayacağını tahmin edebiliriz.

Bu protein karışımı spordan sonra toparlanmak ve kas yapmak için ideal olan hızlı sindirilen whey proteini çeşitleri içeriyor (yavaş sindirilen proteinler ise iştah bastırmak ve katabolizmaya karşı koruma sağlamak için ideal). Bu üründeki protein yoğunluğu %57,8 seviyesinde (bir dozda 20,8 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) orta derecede etkili olabilecek bir düzeyde.

Whey proteininin sağlanması beklenen birçok yarar var. Bunlara örnek vermek gerekirse; kas büyümesi, kilo kaybı ve kan şekeri düzenlenmesi. Whey proteini kaynakları aynı zamanda iştah bastırıp kalp hastalığı riskini de azaltabiliyor; ama bu yararların tam olarak kanıtlanması için daha fazla araştırma yapılması lazım. Misel kazeini ve yumurta akından elde edilen protein içeriği whey proteinine göre daha yavaş sindirilir ve böylece kan şekerini ve iştah seviyesini dengelemeye yardımcı olabilir.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.