MuscleTech Phase8 | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU48%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ90%
BİLEŞEN SAĞLIĞI30%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK61%
64%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
74%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 1,5 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 2 gramdan %25 daha az.

Bir dozda bulunan toplam kolestrol 2,3 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 5 miligramdan %54 daha az.

Bir dozda bulunan toplam sodyum 276 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 120 miligramdan %130 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum 559,7 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 20 miligramdan %2698,5 daha fazla. Bu, bu kategorideki ürünlerde gördüğümüz en büyük kalsiyum içeriği farkına tekabül ediyor.

Analizimizde herhangi bir şeker içeriği tespit etmedik. Bu durum ürün etiketi ile uyumlu.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 59,3 gram olarak ölçüldü. 41 gramlık bir dozda 24,3 gram protein bulunacaktır. Bu miktar etikette yazan miktardan %6,5 daha az.

Ürünün her 100 gramında 3,22 gramı alanin olmak üzere 3,23 gram serbest amino asit tespit edildi. Bu değerler ürüne yüksek miktarda kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %70’i proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 1,5 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Günde 2000 kalorilik bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu varsayacak olursak bu ürünün tek bir dozu tavsiye edilen ölçünün %5’ine denk geliyor.

276 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %18,4’ünü karşılıyor. Bu ürün aşırıya kaçmadan tüketilmeli. Özellikle hipertansiyon ve diğer kalp rahatsızlığı risklerine sahip olanlar dikkat etmeli.

Bu ürün önemli miktarda kalsiyum içeriyor. Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %56’sını karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.


satin-al
BİLEŞEN SAĞLIĞI

MuscleTech Phase8 bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Ancak bu üründe asesülfam potasyum (Ace K) tespit ettik. Bu madde kötü bir tat ile bağdaştırılan tartışmalı bir yapay tatlandırıcı. Hala süren araştırmalar bu maddenin bilişsel fonksiyonlarda ve doğum öncesi gelişimdeki olası olumsuz etkilerini ve kanserojen özelliklere sahip olup olmadığını test ediyor.

Bu ürün aynı zamanda nispeten daha güvenli olaran bir yapay tatlandırıcı seçeneği olan sukralozu (Splenda) kullanıyor. Klinik bulgular Splenda ile herhangi bir ağır hastalık arasında bir bağlantı kurmuyor; ama bu maddenin, daha önce migrenden muzdarip olan insanlarda migreni tetiklediğine dair bir görüş var.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu protein karışımı spordan sonra toparlanmak ve kas yapmak için ideal olan hızlı sindirilen whey proteini çeşitleri içeriyor (yavaş sindirilen proteinler ise iştah bastırmak ve katabolizmaya karşı koruma sağlamak için ideal). Bu üründeki protein yoğunluğu %59,3 seviyesinde (bir dozda 24,3 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) orta derecede etkili olabilecek bir düzeyde.

Whey proteininin sağlanması beklenen birçok yarar var. Bunlara örnek vermek gerekirse; kas büyümesi, kilo kaybı ve kan şekeri düzenlenmesi. Whey proteini kaynakları aynı zamanda iştah bastırıp kalp hastalığı riskini de azaltabiliyor; ama bu yararların tam olarak kanıtlanması için daha fazla araştırma yapılması lazım. Misel kazeini ve yumurta akından elde edilen protein içeriği whey proteinine göre daha yavaş sindirilir ve böylece kan şekerini ve iştah seviyesini dengelemeye yardımcı olabilir.

Tüm bunlara ek olarak bu ürün aynı zamanda papain içeriyor. Papain, yaraların iyileşmesine yardım ettiği, damar ve kemik hastalıklarına karşı koruma sağladığı düşünülen bir enzim.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.