Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin önerilerine göre düzenli olarak güç çalışması yapan erkekler her 450 gram vücut ağırlıkları için günde 0,64-0,82 gram arasında protein tüketmeliler. Bu düzenli olarak güç çalışması yapan 72,5 kg ağırlığında bir erkeğin günde 102-131 gram protein tüketmesi gerektiği anlamına geliyor. Kadın sporcular ve fitness heveslileri erkeklere nazaran daha az proteine ihtiyaç duyuyor, ama onlar da resmi olarak önerilen seviyeden oldukça yüksek bir miktarda protein tüketmeli.


Sporcuların ne kadar proteine ihtiyaç duyduğuna ilişkin herkesin kendine göre bir teorisi var. Men’s Fitness dergisi 450 gram vücut ağırlığı başına 0,7 ila 0,8 gram diyor; sektördeki diğer uzmanlar ise 1-1,2 gram veya fazlasını öneriyor. Sorunun kısa cevabı şu: Eğer vücut çalışıyorsanız sandığınızdan daha fazla proteine ihtiyacınız var demektir. İşte bu yüzden insanlar size aşağıda göreceğiniz en iyi protein tozlarına bir bakmanızı önerip duruyorlar.
Sporcuların çoğu günlük önerilen protein miktarına ulaşmak için beslenmelerine protein tozu takviyesi yapıyorlar. Bu faydalı supplementler size vücudunuza aldığınız protein miktarını kolay, hızlı ve hesaplı bir biçimde arttırma yolu sunuyor. Ancak şunu unutmayın: Piyasada çok sayıda düşük kalite ürünler var. En iyi sonucu elde etmek için size en uygun protein tozunu bulmanız önem arz ediyor.
Bu kılavuzda top 10 protein tozu hakkında bilgi edineceksiniz. Erkekler ve kadınlar farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptir. Bu yüzden aynı zamanda kadınlar için en iyi protein tozlarıyla erkekler için en iyi protein tozları arasındaki farkları da öğreneceksiniz.
Ama o küçük ayrıntılara girmeden önce biraz protein ve protein supplementleriyle ilgili bazı şeyleri öğrenelim.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.