Optimum Gold Standard Casein | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU75%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ83%
BİLEŞEN SAĞLIĞI70%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK71%
78%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (6 Votes)
83%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 0,8 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1 gramdan %20 daha az.

Bir dozda bulunan toplam kolestrol 9,2 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 15 miligramdan %38,7 daha az.

Bir dozda bulunan toplam sodyum 382,9 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 240 miligramdan %59,5 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum 575,4 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 500 miligramdan %15,1 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam şeker 1,1 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1 gramdan %10 daha fazla.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 69,3 gram olarak ölçüldü. 33 gramlık bir dozda 22,9 gram protein bulunacaktır. Bu miktar etikette yazan miktardan %4,7 daha az.

Ürünün her 100 gramında 0,17 gramı asparajin olmak üzere 0,2 gram serbest amino asit tespit edildi. Bu miktar biraz ürüne kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.


satin-al

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %83’i proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının oldukça üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 0,8 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Günde 2000 kalorilik bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu varsayacak olursak bu ürünün tek bir dozu tavsiye edilen ölçünün %4,4’üne denk geliyor.

382,9 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %25,5’ini karşılıyor. Bu ürün aşırıya kaçmadan tüketilmeli. Özellikle hipertansiyon ve diğer kalp rahatsızlığı risklerine sahip olanlar dikkat etmeli.

Bu ürün önemli miktarda kalsiyum içeriyor. Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %57,5’ini karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Optimum Gold Standard 100% Casein bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Bu ürün nispeten daha güvenli olaran bir yapay tatlandırıcı seçeneği olan sukralozu (Splenda) kullanıyor. Bu maddenin, daha önce migrenden muzdarip olan insanlarda migreni tetiklediğine dair sınırlı klinik bulgular mevcut. Klinik araştırmalar herhangi bir kanserojen özelliğe veya üreme ve sinir sistemlerinde herhangi bir yan etki oluşturabilecek bir özelliğe rastlamadı.

Bunlara ek olarak, ürün FD&C Yellow No. 5 adlı bir renklendirici madde içeriyor. Bu maddenin kaşıntı ve kurdeşen oluşumlarıyla (hafif vakalar), hiperaktiviteyle (özellikle çocuklarda) ve toplumun geneli için kanserle ilişkisi olduğu düşünülüyor.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu protein karışımı iştah bastırmak ve katabolizmaya karşı koruma sağlamak için ideal olan yavaş sindirilen kazein proteini içeriyor (hızlı sindirilen whey proteini çeşitleri ise spordan sonra toparlanmak ve kas yapmak için ideal). Bu üründeki protein yoğunluğu %69,3 seviyesinde (bir dozda 22,9 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) orta derecede etkili olabilecek bir düzeyde.

Ek olarak, bu ürün aminojen içeriyor. Aminojen, protein sindirimini güçlendiren ve böylece vücutta daha kolay emilip, daha etkili olmasını sağlayan bir proteolitik enzimleri karışımı.

Kazein proteinlerinin kilo kaybına ve iştah bastırarak kaybedilen kiloların geri alınmasına engel olmaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış durumda. Anti-katabolik etkilerinden dolayı kazein proteinin kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı düşünülüyor.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.