Optimum Platinum Hydro Whey | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU62%
ÜRÜN SAFLIĞI90%
BESİN DEĞERİ87%
BİLEŞEN SAĞLIĞI48%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK77%
73%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
53%

ETİKET DOĞRULUĞU

Bir dozda bulunan toplam yağ içeriği 0,6 gram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 1 gramdan %40 daha az.

Bir dozda bulunan toplam kolestrol 1,6 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 5 miligramdan %68 daha az.

Bir dozda bulunan toplam sodyum 270 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 210 miligramdan %28,6 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam kalsiyum 168,8 miligram olarak ölçüldü. Bu miktar etikette yazan 100 miligramdan %68,8 daha fazla.

Bir dozda bulunan toplam şeker 0,9 gram olarak ölçüldü. Ürünün etiketinde şeker içeriği ile ilgili bir bilgi yok.

Ürünün her 100 gramı başına düşen toplam protein 77,4 gram olarak ölçüldü. 39 gramlık bir dozda 30,2 gram protein bulunacaktır. Bu miktar neredeyse etikette yazan 30 grama eşit.

Ürünün her 100 gramında 0,31 gramı asparajin olmak üzere 0,38 gram serbest amino asit tespit edildi. Bu miktar ürüne kalitesiz amino asit yüklemesi yapıldığı şüphesi uyandırıyor.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Bu ürünün içerdiği kalorinin %90’ı proteinden geliyor. Bu oran, bu kategorideki ürünlerinin ortalamasının üzerinde. (Ortalama = %67, Standart Sapma = %20)

Ürünün bir dozda 0,6 gram olan yağ içeriği 19 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler için kabul edilebilir makrobesin dağılımı aralığı olan günlük 20-35 gramın oldukça altında.

Tıp Enstitüsü mümkün olan en az miktarda kolestrol içeren bir beslenme düzenini öneriyor. Genelde sıfırın üzerindeki her düzeyde risk artıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2014 kılavuz çizgilerine göre işlenmiş şekerler günlük kalori alımınızın %5’inden fazlasını oluşturmamalı. Günde 2000 kalorilik bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu varsayacak olursak bu ürünün tek bir dozu tavsiye edilen ölçünün %3,6’sını denk geliyor.

270 miligramlık sodyum içeriğine sahip olan ürünün bir dozu Tıp Enstitüsü tarafından 50 yaş altındaki kadınlar ve erkekler için yeterli kabul edilen miktarın %18’ini karşılıyor. Bu ürün aşırıya kaçmadan tüketilmeli. Özellikle hipertansiyon ve diğer kalp rahatsızlığı risklerine sahip olanlar dikkat etmeli.

Bu ürün önemli miktarda kalsiyum içeriyor. Ürünün bir dozu 19-50 yaş arası kadınlar ve erkekler için tavsiye edilen mineral alımının %16,9’unu karşılıyor. Bu ürün diğer vitaminler veya mineraller için kayda değer bir kaynak değil.


satin-al

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Optimum Platinum Hydrowhey bütün ağır metal testlerinden geçti; yani arsenik, kurşum ve kadmiyum gibi bileşenlerin seviyesi hep milyonda birin altında. Ayrıca, bu örneklerdeki miktarlarda bütün aktif bileşenler genel sağlık standartlarını karşılıyor.

Ancak bu üründe asesülfam potasyum (Ace K) tespit ettik. Bu madde kötü bir tat ile bağdaştırılan tartışmalı bir yapay tatlandırıcı. Hala süren araştırmalar bu maddenin bilişsel fonksiyonlarda ve doğum öncesi gelişimdeki olası olumsuz etkilerini ve kanserojen özelliklere sahip olup olmadığını test ediyor.

TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu protein supplementi en hızlı sindirilen whey proteini çeşidi olan whey protein hidrolizatını kullanıyor. Whey proteini hidrolizatı, spordan sonra toparlanmak ve kas yapmak için ideal (yavaş sindirilen proteinler ise iştah bastırmak ve katabolizmaya karşı koruma sağlamak için ideal). Bu üründeki protein yoğunluğu %77,4 seviyesinde (bir dozda 30,2 gram var). Bu miktar, günlük tavsiye edilen miktar göre (14 yaşın üzerindeki kadınlar için günde 46 gram, 19 yaşın üzerindeki erkekler için günde 56 gram) oldukça etkili olabilecek bir düzeyde.

Buna ek olarak bu ürün proteinin parçalanmasında katalizör işlevi gören bir grup enzim olan proteaz içeriyor. Proteaz, daha kolay ve etkin bir sindirim sağlıyor.

Whey proteininin sağlanması beklenen birçok yarar var. Bunlara örnek vermek gerekirse; kas büyümesi, kilo kaybı ve kan şekeri düzenlenmesi. Whey proteini kaynakları aynı zamanda iştah bastırıp kalp hastalığı riskini de azaltabiliyor; ama bu yararların tam olarak kanıtlanması için daha fazla araştırma yapılması lazım. Bu son iki yarar daha çok kazein ve soya proteini gibi diğer protein kaynaklarıyla bağdaştırılıyor.


En Çok Satan Whey Protein Ürünü

whey

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.