ProMera Sports Con-Cret Creatine | Laboratuvar İncelemesi
ETİKET DOĞRULUĞU74%
ÜRÜN SAFLIĞI83%
BESİN DEĞERİ95%
BİLEŞEN SAĞLIĞI79%
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK75%
81%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0%

ETİKET DOĞRULUĞU

Her bir dozda bulunan kreatin içeriği 0,77 gram olarak ölçüldü. Bu miktar ürünün etiketinde yazan 0,75 gramdan yalnızca 0,02 gram (%2,9) daha fazla.

ÜRÜN SAFLIĞI

Bu üründen alınan toplu haldeki örnekler altı mineral testinden geçti; yani arsenik, kurşun, kadmiyum, bizmut, antimon ve gümüş gibi maddelere rastlanma ihtimali milyonda birin altında.

BESİN DEĞERİ

Araştırmalar vücudumuzun her gün 1 gram kadarını kendi ürettiği yaklaşık 2 gram kreatini çözdüğünü söylüyor. Bu ürün ise her dozunda 0,77 gram kreatin içeriyor; yani tükenen kreatin kaynağını tekrar doldurmak için neredeyse yeterli bir miktar.

BİLEŞEN SAĞLIĞI

Bu ürünün her bir dozu 15,68 miligram kreatinin içeriyor. Kreatinin, kreatin sindirimi sonucu ortaya çıkan ve vücuttan atılması gereken bir madde. Bu üründeki kreatinin miktarı, bu kategorideki alt dörtbirlik kısımdaki ürünlerdeki kreatinin seviyesinin (her bir dozda 2,04 miligram) çok üzerinde.

Sınırlı sayıdaki araştırmalar kreatininin mevcut böbrek hastalıklarını kötüleştirebileceğini işaret ediyor.

Bu ürün nispeten daha güvenli olaran bir yapay tatlandırıcı seçeneği olan sukralozu (Splenda) kullanıyor. Bu maddenin, daha önce migrenden muzdarip olan insanlarda migreni tetiklediğine dair sınırlı klinik bulgular mevcut. Klinik araştırmalar herhangi bir kanserojen özelliğe veya üreme ve sinir sistemlerinde herhangi bir yan etki oluşturabilecek bir özelliğe rastlamadı.


satin-al
TAHMİN EDİLEN ETKİLİLİK

Bu ürün her bir dozunda 0,77 gram kreatin içeriyor. Bazı bulgulara göre kreatin, önce 5 gün boyunca bir “yükleme” dozunda (4-5 farklı dozda alınmak üzere günde 20 gram) ve sonra günlük 2 gramlık bir “bakım” dozunda tüketildiğinde daha etkili oluyor. Bu etkiye dair bulgulara genç yaştaki insanlarda ve daha önce vücut çalışmamış olup, kısa süreli yoğun egzersiz yapan insanlarda daha sık rastlanılıyor.

Ayrıca bu ürün %77,2 kreatin yoğunluğuna sahip. Bu miktar bu kategorideki ürünlerin %78,1 olan ortalamasının biraz altında.
Bu üründeki kreatin, kreatin hidroklorürü (HCl) şeklinde sunuluyor. Bu formülün biyoyararlılığı artırdığı ve alternatifi monohidratına kıyasla daha küçük dozlar gerektirdiği iddia ediliyor. Bu iddialar henüz bilimsel araştırmalar tarafından onaylanmış değil. Kreatin hidroklorürünün kreatin emilimi/biyoyararlılığı açısından kreatin monohidratı sollamasını beklemiyoruz, ama suda daha iyi çözüleceğini söyleyebiliriz.


En Çok Satan Kreatin Ürünü

encoksatankreatin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.