Olimpiyat atletleri ile Navy SEALS mensuplarının ortak özelliği nedir?

Her iki grup da egzersiz kaynaklı mineral kayıpları yaşayabilir. Bu kayıp, bu insanların güçlerinin, dayanıklılıklarının ve kas büyümelerinin azalmasına neden olabilir. ZMA, stereoid içermeyen, testosteron seviyelerini desteklediği ve güç egzersizi programı sırasında kas büyümesini artırdığı klinik olarak kanıtlanmış tek besin supplementidir.

ZMA, ağır egzersizler sırasında kaybedilen mineralleri vücudunuza yeniden kazandırır. Ayrıca egzersizden sonra toparlanmanıza ve uyku kalitenizi artırmanıza da yardımcı olabilir. Yapılan bir çalışmada plasebo verilen grubun insülin benzeri büyüme faktörü 1 (IGF-1) seviyeleri %10 azalırken ZMA verilen grubunki %4 artmış.

Kendi anabolik mekanizmanızı uyarın

ZMA, vücudun kendi anabolik işlevlerini maksimize etmek için emilimi oldukça yüksek çinko, magnezyum ve B6 vitamini içerir. Güç egzersizi yapan kolej futbolcuları üzerinde yapılan bir çalışmada ZMA’nın vücuttaki serbest testosteronu %40’tan fazla bir oranda artırdığı görülmüş.

Kas gücünüzü artırın

8 haftalık bir güç egzersizi programından sonra her gece alınan ZMA supplementinin kuadriseps gücünü plasebo ile kıyasla %250’den fazla artırdığı görülmüş.

ZMA almak için en uygun zaman

ZMA’yı en yüksek miktarda emilimi sağlamak için boş bir mide ile, anabolik hormon üretimini maksimize etmek için ise gece tüketmek gerekiyor.

Bu üniversite araştırmalarında test edilen formülün aynısı. İstediğiniz sonuçlara güvenle ulaşın!

Kullanım talimatları

Erkekler günde 3 kapsülü, kadınlar ise 2 kapsülü, tercihen boş bir mide ile, yatmadan önce 30 – 60 dakika önce tüketmeli. ZMA’yı mandıra/süt kaynaklı veya kalsiyum içeren supplementlerle birlikte tüketmekten kaçının.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.